Ana sayfa ASKERİ ALIMLAR 2018 Deniz Kuvvetleri KPSS İle Muvazzaf Subay Alımı İlanı ve Başvuru...

2018 Deniz Kuvvetleri KPSS İle Muvazzaf Subay Alımı İlanı ve Başvuru Kılavuzu

6619
16
PAYLAŞ

Asker adayları  yeni bir alım  daha 2018 Deniz Kuvvetleri KPSS İle Muvazzaf Subay Alımı  yapacak. Lütfen kılavuzu okumadan başvuru yapmayın.

Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilir?

Yürürlükteki kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel (erkek) temin
edilecektir. Bu kapsamda;

(1) Bu başvuru kılavuzunda belirtilen şartları/nitelikleri taşıyan Türk vatandaşı erkek
adaylar,

(2) 01 Ocak 2018 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1991  ve daha sonraki doğumlular),

(b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar  (01 Ocak 1986 ve daha sonraki doğumlular),

(3) Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO-1’de  gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate  alınmayacaktır),

(4)Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın
TABLO-1’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK)  onaylanmış (belge ile) olanlar,

(5) 2017 veya 2018 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda “KPSSP3 Lisans  Puanı (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır)” 60 ve üzerinde  olanlar, (2016 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir).

(6) Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine  getirmemiş olanlar,

(7) Askerlik hizmeti devam etmekte olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler,

(8) Askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar
başvuramazlar.),

(9) Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve  kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt  edenler,
başvurabilecektir.

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

E-Devlet ile girş yapmak için tıklayınız…

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

16 YORUMLAR

  1. KPSS P3 PUANI SUBAY ALIMLARINDA KULLANILMASI İÇİN SADECE ÇİFT YILLARDA MI OLMASI GEREKLİ ÖRNEĞİN 2019 KPSS P3 PUANI İLE SUBAYLIK İÇİN İSTENEN P3 TÜRÜNDEN EN AZ 60 ALMAK ŞARTINI 2019 KPSS SINAVI MI SAĞLAR 2020 KPSS SINAVI MI?

  2. Hocam bu kaynak programlar (fakülteler) dışındakiler başvuru yapabiliyor mu ben ilahiyat mezunuyum basvuru yapabilir miyim ?

  3. merhaba
    başvuru yaptıktan sonra başvuru durumunda beklemede yazması ne anlama geliyor ? Onay maili yada sms almamız gerekiyor mu ?

  4. SADECE MÜHENDISLIK BOLUMLERI ICIN YAPILAN BIR ALIM BUNUN DISINDA BULUNAN BOLUMLER BASKA ZAMAN’DA YAPILACAK ALIMLAR ICIN BEKLEMEDE KALIN….

  5. ben tekrardan giriş yapmak istiyorum tam olarak neleri doldurdum giriş yaptığımda hatırlayamıyorum ama siteye girişte hata veriyor sebebini bilen var mı ?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız