Anasayfa / DİĞER ALIMLAR / 2018 KPSS Başvuruları Başladı. Polis-Asker Adaylarının Dikkatine
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 'Sıkça Sorulan Sorular'

2018 KPSS Başvuruları Başladı. Polis-Asker Adaylarının Dikkatine

2018 KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI.

Arkadaşlar 2018 yılı için  KPSS başvuruları başladı. ÖSYM  tarafından yapılan  duyuruyu sizlerle paylaşacağız.

Polis ve Asker alımlarında  genellikle KPSS puanı kullanılıyor. 2018 yılında yapılacak olan KPSS de lise, önlisans ve lisans olarak yapılacaktır. Ancak şu an sadece lisans mezunu olabilecek ve lisans mezunları için başvuru alınacak lise ve önlisans başvuruları daha sonra alınacaktır. 2018 yılı ve daha sonrası için polis ve asker olmak isteyen arkadaşlar bu sınavı dikkate almasını öneriyorum.

PAEM, POMEM, ASKER Alımlarinda kullanılan KPSS puanı hakkında detaylı yazımızı sizlerle paylaşacağız. Bizden ücretsiz bildirim almak istiyorsanız yazımızın sonundaki mobil uygulamayı kurun sizlere tüm alımları ücretsiz olarak bildirilim

ÖSYM tarafından yapılan resmi duyuru ise;

2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Başvuruları Alınacak

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde,  22 Temmuz 2018, 28 Temmuz 2018 ve 29 Temmuz 2018 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 5 Ağustos 2018 tarihinde; Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır.  Adayların tümü, 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.

2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları,  10-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. 2018-KPSS Lisans Kılavuzu, aşağıda yer alan linkten adayların erişimine sunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzu Lisans

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir