Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PAEM / 2018 PAEM Başvuruda İstenilen Belgeler

2018 PAEM Başvuruda İstenilen Belgeler

Komiser Yardımcısı adayları 2018 PAEM Başvuruda İstenilen Belgeler hakkında bilgiler vereceğim. Bu belgeler başvurudan sonra Polis Akademisi tarafindan mülakat yerleri belli olduktan sonra istenilen belgelerdir.

PAEM BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1) T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanının aslı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)

2) Sınav giriş belgesi,

Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır. Alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının en fazla on katına kadar aday için şahsen müracaatta bulunmak üzere randevu bilgilerini gösterir sınav giriş belgesi düzenlenir. Giriş belgeleri www.pa.edu.tr adresi üzerinden yayınlanacaktır.

Bu sıralamanın dışında kalan diğer ön başvuruda bulunanlar için sınav giriş belgesi düzenlenmez.

3) Sınav başvuru Dilekçesi, (Sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi www.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

4)Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için yükseköğretim kurumu tarafından kabul edilen denklik belgesinin aslı

6)Son bir yıl içerisinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf ,

7) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları hariç, sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

8) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş tahsisi ile ilgili mahkeme kararı,

9) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurumca onaylı örneği,

10)Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.) Adli Sicil kaydı olan adayların mahkeme kararlarının fotokopisi

11)PAEM öğrenci adayları için sağlık bilgilendirme formu (Sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgi formu www.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

12)Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (Sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrakı www.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

13) Erkek adayların, 1111 sayılı Askerlik Kanunu çerçevesinde askerlik ile ilişiğinin bulunmadığına dair resmi belge getirmeleri gerekmektedir.

UYARI: Şahsen müracaat tarihleri Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden yayınlanacaktır.

2018 PAEM Başvuru Kılavuzu
2018 PAEM Taban Puanı ve Alım İlanı

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

42 Yorumlar

 1. Ben lise mezunuyum bu sınava girebilirmiyim

 2. Pomem ile paem arasındaki fark nedir? Pomemde düz polis paemde komiser yardımcısı olarak mı başlanıyor aydınlatırsan sevinirim.

 3. Pomem yani direk polis alımı ne zaman açıklanır?

 4. Parayı yatirdiktan sonra tekrar duyuru yayınlanmasını mı bekliyoruz? Yani para yatırmak dışında başka bir iş yapmıyoruz yeni duyurusu kadar

 5. Parayı yatirdiktan sonra bir iş yapmıyoruz muyuz? Sadece duyuru mı bekleyeceğiz?

 6. Merhaba ben paeme başvurdum da POMEM başvurusu başlayınca onada basvurabiliyomiyum yani ikisine de basvurabiliyormiyum

 7. 2018 paem e başvurmak için 2017 kpss den 70 ve üzeri almak yetiyor mu? Yoksa hem 2017 hem de 2018 kpss den 70 ve üzeri almak mı gerekiyor?

 8. Sınav giriş belgelerini duyuru yapıldıktan sonra mı alıyoruz?

 9. Merhaba onbasvuruda istenilen bilgiler neler bilen var mi

 10. Parayi yatirmadan ön başvuru yapamıyorum sizde de oyle mi? Ön başvuru formunda sorulan sorular nedir merak ediyorum?

 11. Sağlık bilgilendirme formu ve fiziksel yeterlilik için herhangi engel bulunmadığına dair beyanı nereden bulabiliriz ?????

 12. Admin merhaba . Mulakat tarihi ne zaman aciklanacak ? Ve fiziki yeterlilik ile sozlu mulakat ayni gunmu olacak ? Ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

 13. Merhabalar, 19 Eylül 2018’de son başvurusu biten 23.Dönem PAEM’in Ön Sağlık, Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Mülakatı ile ilgili tarihler hakkında bilginiz var mı? Her gün Polis Akademisi sayfasının duyurular bölümüne bakıyorum hala çağrılacak isimler ve mülakat tarihleri hakkında bilgi yok. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 14. Mrb tek hekim raporunu herhangi bir hastaneden alabilir miyim?

 15. Hayırlı akşamlar efendim. Ayın altısında yapılacak olan sınavım için şuan ankaraya yol almaktayım . Lakin belgelerimi tamalarken diplomamın aslı veyahut geçici mezuniyet belgemin aslı elimde olmadığı ve üniversitemin de benden çok daha uzak bir şehirde olduğu için gidip alma imkanın olmadı. Mezun belgemi e devletten barkodlu şekilde çıkarıp dosyama ekledim. Bunu kabul edecekler midir yoksa sınav günü bir mağduriyet yaşar mıyım ?

 16. Mehmet Bey e devlet üzerinden çıkarmıssınız bende öyle ypacağım kabul görüp görmediğini paylaşırsanız sevinirim.başarılar diliyorum size

 17. Aile hekiminden parkura engel bir durumum olmadığına dair rapor istedim. Böyle bir uygulamanın olmadığını söyledi ve hastalığı yoktur yazan düz sağlık raporu verdi. Herhangi bir sorun yaşar mıyım?

 18. Tebliğ tebelluğ belgesini doktora mı izmalatmak gerekiyor

 19. teslim tesellüm belgesini akademide görevliler mi dolduracak aile hekimi mi?

 20. Merhaba, Pomem e başvurduk diyelim ve süreç sonunda polis olduk. Ardından 2 sene beklemeden bir sonraki sene kpss p3 den 70 almak koşulu ile Paem başvuru yapabiliyor muyuz?

 21. Mrb admin mülakatta ne giyilir ve hangi evraklar gerekli sakal traşı zorunlu mu?

 22. E-devletten gerekli belgelere ulaşamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir