Ana sayfa POLİS ALIMLARI PAEM 2018 PAEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkuru

2018 PAEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkuru

1169
3
PAYLAŞ

2018 PAEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkuru

Komiser yardımcısı olmak için bekleyen adaylardan gelen sorular üzerine kısa bir açıklama yapma gereği duyduk. Arkadaşlar PAEM alımları genellikle KPSS’den sonra oluyor.

Emniyet Teşkilatının ilk derece amir ihtiyacını karşılamak için kurulmuş Polis Akademisi Başkanlığına bağlı eğitim birimidir.

PAEM’e öğrenci alımı meslek içi ve sivil olmak üzere olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır.

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde,  22 Temmuz 2018, 28 Temmuz 2018 ve 29 Temmuz 2018 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Bu sınavın sonuçları açıklanmasına müteakip Polis Akademisi tarafından PAEM alımı yayınlanacaktır.

2018 PAEM BARAJ PUANI NE OLUR?

PAEM baraj puanına gelirsek 2018  ve 2017 yılında yapılan KPSS’den P3  puan türünden en az 70.000 alma şartı olacağını düşünüyorum. PAEM alımlarında farklı bir durum var 70.000 puan alan herkes mülakatlara çağrılmıyor. Alınacak adayların 10 katı kadar aday mülakatlara çağrılıyor.

PAEM için geçerli parkur, 22. Dönem POMEM için aşağıda duyurulan parkurun aynısını olacağı düşüncesindeyiz. Genellikle bu şekilde olmuştur.

Erkek adaylar tam puan almak için 40 saniyede parkuru tamamlamalı, parkuru geçmesi için ise an az 48 saniyede tamamlaması gerekmektedir.

Bayan adaylarda ise parkurdan tam puan almak için parkuru 43 saniyede tamamlaması gerekmektedir. Parkuru geçmesi için en az 51 saniyede parkuru tamamlaması gerekmektedir.

PAEM HAKKINDA HER ŞEY İÇİN TIKLAYIN 

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız