2018 PMYO Mülakat Anıları GÜNCELLENİYOR

2018 PMYO Mülakat Anıları GÜNCELLENİYOR
A+
A-

PMYO Adayları, 2018 PMYO Mülakat Anıları yazımda sizler için anıları tek bir yazı da topluyoruz.

GÜNCELLEME: 24.09.2018

SENDE MÜLAKAT ANINI YORUMDA BİZE YAZ YAYINLAYALIM 

2018 PMYO Mülakat Anıları
GÖLBAŞI POLİS AKADEMİSİ 

Gölbaşı Polis Akademisine gittim, o kapıda nöbet tutan polis abi görür görmez bu saç sakal ne dedi, ben olsam anında elerim seni felan dedi korktum açıkçası, zaman da yoktu gelmiş bulundum girdim mülakatlara. Sağlığı geçtim, sporu da 46 saniye de yaptım (20 kişi girdik, 5 i elendi)

En sonunda mülakata geldi sıra, zaten son grupmuşuz. Orada komisyondaki bir abi yanımıza gelip muhabbet etti, laf arasında da ” oğlum gireniniz arka arka selam vere vere çıkıyor iki saat bizi bekletmeyin, doğru düzgün bitince arkanızı dönün çıkın.” dedi gülerek. Neyse girdim içeri, ilk başta tişörtümde ingilizce yazı yazıyormuş karşımdaki müdür onu okudu ve ne anlama geldiğini sordu, bir kısmını okudum bir kısmını okuyamadım, devamını getirdi zaten kendisi. Şans olsun diye giydim subaylıkta da bunu giymiştim efendim dedim. Ne durumda olduğunu sordular yedek sıramı açıkladım. Daha sonrasında kendimi tanıttım, nereden geldiğimi belirttim, babamın ve abilerimin ne iş yapıldığı soruldu onu söyledim.

En sonunda da kart çektim. Çinli bir adamın sözüymüş onu açıkladım. Çinli adamı tanımadığımı belirttim ama sözü gayet güzel bir şekilde açıkladım. En sonunda söz alarak Japonlar ile ilgili bir şeyler ifade ettim. Oradakilerin ilgisini çekti bu ifadeler, onun üzerine 3 dakika felan muhabbet ettik, en sonunda da çıkabilirsiniz deyince, teşekkür ederim kolay gelsin efendim diyerek selam verip çıktım.

RÜŞTÜ ÜNSAL PMYO 

İzmir Rüştü Ünsal Pmyoda bu sabah 8 de girdim mülakatlara. Bizi önce tek sıra halinde dizdiler sonra isimlerimizi okuyup içeri aldılar. Dosya evrak işlerini halletikten sonra önsağlık için büyük bir odaya aldılar.

Boyum 180 kilom 81 çıktı idealdim sonra önsağlık taraması için bayan bir doktor muayene etti. Renk körlüğünden pelteklikten ve tırnak yiyenlerden herkesi anında elediler. Geçenler spora indi. Sporda bizim grubun (10 kişi) hepsi elendi.

Ben çok iyi çıkış yapmıştım 5 sıçramamı 4 saydı hoca ve benim tüm dikkatimi dağıttı bende ilerleyemedim bıraktım. Komisyon başkanına müdürüm bakın 5 sıçradım 4 saydı hocamız soldan başlayıp sağdan bitirdim bu mümkünmü lütfen tekrarlamama izin verin dikkatim dağıldı dedim ama hiç oralı olmadı. Sporda 37-40 sn yapıyordum böylesine bi haksızlık görülmemiştir polisliktende soğudum artık gitmeyeceğim.

Orada yalnız başınıza olduğunuzu unutmayın kimse size ucundan bile iyilik yapmıyor aksine kötülük yapıyorlar.

SAMSUN 19 MAYIS PMYO

Samsun 19 Mayıs PMYO da sınava girdim bugün sözlü mülakata kadar herşey güzeldi sözlü mülakatta benimle 2 kişi konuştu üniformalı güzel güzel sivil biri sert sert konuştu kart çektim yasalara aykırı olmayan ahlaksız bir görev verilse naparsın çıktı ahlaksız bir görevi hiçbir şekilde yapmam dedim ailemden bikaç soru daha sorup tamam çık dışarı dedi sizce nolur

PMYO MÜLAKAT ANISI 

Arkadaşlar mülakat bitti Parkur 44 saniye de tamamladım puan 264 sözlü de zarf çektim sivil toplum kuruluşu nedir diye bir soru çıktı aklıma gelir diye hemen “sivil toplum kuruluşu” dedim durdum sonra efendim biraz düşünebilir miyim diye sordum tabi dediler örnek verdim

lösev, tema diye ondan sonra az hatırlatma yaptılar sivil toplum kuruluşları olağanüstü durumlar da halka yardım eder dedim benim hikaye budur büyük ihtimalle olmadı bu sene kazanan arkadaşlara başarılar.

SAMSUN PMYO

Arkadaşlar iyi günler öncelikle herkese bugün samsunda mülakata girdim öncelikle içerde çok yardımcı olunuyo öğlene kadar 60 öğleden sonra için 60 kişi vardı biz ilk gruptuk 44 kişi gelmişti 16 fire vardı öncelikle evrak kontrol yapıyolar eksik varsa tamamlıyolar sonra ön sağlık için başka bi binaya götürüyolar üstünüzde sadece şort kalıyo değiştirmek için zaman veriyolar

ön sağlıkta önce boy kiloya bakıyolar bizde elenen olmadı hiç 2 kişi için çok uğraşıldı birisinin boyu kurtarmıyodu birisinin kilo fazlalığı vardı hallettiler sonra renk körlüğüne bakıyolar önünü dön arkanı dön diyolar ellerinizi uzatın parmaklarınızı açın diyolar orası hallolduktan sonra otobüse bindirip spor salonuna yolluyolar 20 25 dakika uzaklıkta sporda ben 37 saniye yaptım 100 puan alan coktu bizim grupta ondan sonra tekrar otobüse binip geri getiriyolar

sözlü mülakatta önce sıraya diziyolar kapıda içerde önce isminizi sonra kayıtlı olduğunuz ili sonra da mezun olduğunuz okulu söylüyosunuz ben söyledikten sonra ailen ne iş yapıyo diye sordular babam emekli uzman çavuş olduğu için onun hakkında bi kaç soru sordular sonra kart çektim

sevr antlaşması nedir kimler arasında imzalanmıştır ve içeriği nedir cıktı diye bende bilmiyorum dedim hiç mi duymadın dedi bende duydum ama tarihle pek aram yok dedim neyle aran var diye sordu sayısal olduğum için matematik ve fenle dedim bize söylemek istediğin bişey var mı dedi bende hayır yok efendim dedim çıktım kötü geçti olmayacak Bence ama her şeyin hayırlısı sormak istediğiniz soruları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım

RÜŞTÜ  ÜNSAL PMYO

Dün Rüştü Ünsalda girdim mülakata.
Saat 8,ilk gruptum.Biraz geç aldılar.Tek sıra halinde elindeki 70kişilik listeden tek tek çağırıyorlar.Dekont olmayan giremez dediler ama sonradan dekont istemediklerini söylediler,millet dekont almaya gitti.Neyse okulun spor salonunun içinde sağda 2 tane bilardo masası var.Üzerinde bütün internetten alınabilcek evraklar bulunuyor.Zaten her yerde komiserler,komisyon görevlileri,polisler var.

Orda form doldurup eksik belgeleri fotokopi çekip onları sıraya koydurtuyorlar.Herkes çok güleryüzlü kimse kimseyi kasmıyor.Evraklarınızı sıraya koyduktan sonra dosyanızı oluşturuyorlar sonra kayıt için bekliyorsunuz.Sıranız gelince içeri girip bir masada yaklasık 8 polis memuru 2 komiser var polisler barkod sistemiyle dosyanızı onaylayıp başka bir sıraya geçip bilgisayardan girişinizi yapıyorlar.Bizde sistem kitlendi 1 saat gibi bekledik.

Ön sağlığa aldılar tek tek,ayakkabısız ölcüm yapıyorlar.En son ölçülen bendim benim önümdeki arkadasım boyu kısa çıktı 3 defa ölçtüler olmadı 3 kişi boydan elendi.Sonra sıraya geçiyorsunuz yine bir komisyon doktor,komiser,bir de göz testi ve tekerlemeleri yönlendiren biri var.Önce tekerlemeler sonra göz testine girip , arka tarafta bekliyorsunuz.

Üstünüzü çıkarıyosunız,taytı da diz kapağına kadar sıyırıyorsunuz,doktor didik didik baktı eliyle de baktı kabarıklık vs var mo.Benim iman tahtam biraz çıkık kemik yapısı olarak biraz takıldı bende neyse geçtim, bir kız tırnak etleri görünüyor diye kenara çekildi başkası baktı ama o da geçti.Ordan spora geçtik,hazırlandık.Önce parkuru tanıtıp,etap etap deneyebiliyorsunuz isteğe bağlı.Her parkur denememde heyecanlanırken ilk defa heyecansız çıktım.

43 44 yapıyordum 44.24 yaptım komisyon alkışladı,spor hocası gel kızım aferin çak bakalım dedi ordan soyunma odasında hazırlandık saç makyaj sözlüye.Sözlüde 70 kişiden 16 girdi bu arada 44 yapan 2 kişi vardı diğerleri 48 ve üstüydü.Sözlüde girdim içeri,baş selamı verdim direk sen polis olmayı çok mu istiyorsun dedi evet efendim dedim sporun çok güzel çok mu çalıstın dedi evet efendim dedim kaç ay çalıştın dedi 2 ay efendim dedim.Kendini tanıt dedi babamın terörle mücadelen emekli oldugunu vs söyledim.

Neden emekli dedi , sağlık sorunu yaşadık dedim sorun neydi dedi hastalığı anlattım sen sigara kullanıyor musun dediler hayır dedim ablan dedi hayır dedim abin dedi evet dedim neden dedi haylazdır o efendim dedim güldüler.Kart çektim soruyu gram bilmiyorduum düşünebilir miyim dedim evet dedi maklube yedin mi dedi bilmiyorum o nedir efendim

dedim dershane dedi 2012 de gittim efendim dedim yurt sıhbet oldumu dedi hayır efendim dedim,rutin konustuk bir anda gözlerini kapat kaç kişi var içerde dediler saydım,kütüphaneye en son ne zaman gittin dediler 3 gün önce dedim yalan sölüyorsun dediler hayır efendim dedim 3 kişi yalan söylüyorsun dedi farklı farklı,hayır efendim dedim sonra kartı cevapla dedi cevapladım ama bilmiyordum.Benim mülakatım böyleydi arkadaşlar.

MALATYA POMEM – PMYO MÜLAKAT 

Merhaba malatya pomem de girdim mülakata. Sabah saat sekizde içeri almaya başladılar. Üst aramasından sonra grup grup bekleme salonuna aldılar. Orda 10 dk kadar bekledik sonra görevli bir abla geldi eksik evrağı olan var mı diye sordu herkesin tamdı nerdeyse.

10 ar gruplar halinde evrak düzenleme odasına aldılar burda evraklarımızı düzenleyip sıraya diziyorlardı. Dosyayı hazırlayıp bilgisayara kaydımizi yaptılar. Herkes hoşgörülüydü eksik evrakları olan orda tamamlayabiliyordu. Yaş düzeltmesi yapan arkadaşlar mutlaka mahkeme kararını yanlarında götürsünler buna çok dikkat ediyorlar. Benimle birlikte yaş düzeltmesi yapan bir arkadaş daha vardı. Bizi baya beklettiler. En sona kaldık. Yaş düzeltme belgemiz vardı fakat mahkeme kararı da istediler. Ordaki komiser e devletten araştırdı neyseki olumlu çıktı.

Evrak düzenlemesinden sonra yine gruplar halinde on sağlık kontrolüne geçtik. Benden önce giden bir kaç kişi boyu kısa ölçüyorlar dedi. Çoğu boydan elendi. Benim boyum tam ölçüldü. Orda boyunuz neyse o ölçülüyor arkadaşlar eksik yada fazla değil. Hatta kilosu sınırda olanlara da yardımcı oluyorlar. Benim de kilo sorunum vardı . Kilo ölçümüne kadar üç pet su içtim öyle 18. 18 endeksle geçtim. 18 endeksi tutturan herkes geçebiliyordu.

Boy kilodan sonra bayan bir doktor vardı yüzümüze elimize kolumuza baktı herhangi bir hastaligin var mı dedi yok dedim. Katalog gibi bir şey vardı elinde renk körlüğü için. Üzerinde sayılar vardı oku dedi hepsini okudum. Renk koru değildim. Tamam geç dedi. Yan masaya gittim orda on sağlıktan geçtiğime dair belgeyi imzalayıp parkura gönderdiler. Öncelikle şunu soyliyim arkadaşlar parkura çalışmadan kesinlikle gitmeyin elenirsiniz. Çünkü parkurda elenen çok oldu. Derece 40 saniyeydi o gün için.

Tam puan alan bir iki kişiydi. Ben 5 6 ay çalıştım parkura.adımızı soyadimizi kameraya sesli bir şekilde söyleyip basliyorduk. Sicramada düştüm ceza olarak 2 saniye verdiler. Parkuru 45 saniyede yaptım düşmeseydim tam puan alıyordum. Cezayla birlikte 47 oldu. Salon çok kötüydü kayıyordu. Mülâkat için tekrar soyunma odasına geçip hazırlandık.

Gelen 80 kisiden Mülakata 20 25 kişi kaldık. Bizi sıraya dizen polis abiler çok guleryuzluydu. Heyecanımızı gidermek için sohbet ediyorlardi bizimle. Orda en önemli şey heyecanı yenebilmek ve sakin olabilmek arkadaşlar. Bunu başaran kazanabiliyor. Benim kapıya kadar hiç heyecanım yoktu içeri girince işler değişiyor. Ve heyecanlanmamak elde değil gerçekten. Orda çok istediginiz meleğe sahip olmanın son asamasindasiniz.

Herşey orda bitiyor ve bunun farkındasınız. Bunun için de heyecan oluyor elbette. Neyse içeri girdim kimliğimi sol taraftaki masaya bıraktım ve direk kendimi tanıtmaya başladım. Kendimi tanıtırken en rutbelisi 1.sınıf emniyet müdürüydü kafasını sallayıp onaylar gibi hareket yaptı. Fakat yüzüme hiç bakmadi. Içerde 6 7 kişi vardı. Benimle sadce bir kişi konuşuyordu. Tanıtmadan sonra kart çek dedi çektim.

Soru : inovasyon ( yenilik yenilikçilik ) kavramı size ne çağrıştırıyor. Cevaplamaya çalıştım. Sonra neden polis olmak istiyorsun diye sordu onu da cevapladım. Sonra çikabilirsin dedi. Baş selami verip çıktım. Heyecanlı oldugumun farkındaydılar. Ama siz bunu yenmeye çalışın arkadaşlar. Hepiniz hakkında hayırlısını diliyorum.

RÜŞTÜ ÜNSAL PMYO

Dün Rüştü Ünsalda girdim mülakata.
Saat 8, ilk gruptum. Biraz geç aldılar. Tek sıra halinde elindeki 70 kişilik listeden tek tek çağırıyorlar. Dekont olmayan giremez dediler ama sonradan dekont istemediklerini söylediler,millet dekont almaya gitti. Neyse okulun spor salonunun içinde sağda 2 tane bilardo masası var. Üzerinde bütün internetten alınabilcek evraklar bulunuyor. Zaten her yerde komiserler,komisyon görevlileri, polisler var. Orda form doldurup eksik belgeleri fotokopi çekip onları sıraya koydurtuyorlar. Herkes çok güleryüzlü kimse kimseyi kasmıyor. Evraklarınızı sıraya koyduktan sonra dosyanızı oluşturuyorlar sonra kayıt için bekliyorsunuz. Sıranız gelince içeri girip bir masada yaklasık 8 polis memuru 2 komiser var polisler barkod sistemiyle dosyanızı onaylayıp başka bir sıraya geçip bilgisayardan girişinizi yapıyorlar. Bizde sistem kitlendi 1 saat gibi bekledik. Ön sağlığa aldılar tek tek, ayakkabısız ölcüm yapıyorlar. En son ölçülen bendim benim önümdeki arkadasım boyu kısa çıktı 3 defa ölçtüler olmadı 3 kişi boydan elendi.Sonra sıraya geçiyorsunuz yine bir komisyon doktor, komiser, bir de göz testi ve tekerlemeleri yönlendiren biri var. Önce tekerlemeler sonra göz testine girip , arka tarafta bekliyorsunuz. Üstünüzü çıkarıyosunız, taytı da diz kapağına kadar sıyırıyorsunuz, doktor didik didik baktı eliyle de baktı kabarıklık vs var mo. Benim iman tahtam biraz çıkık kemik yapısı olarak biraz takıldı bende neyse geçtim, bir kız tırnak etleri görünüyor diye kenara çekildi başkası baktı ama o da geçti. Ordan spora geçtik,hazırlandık.Önce parkuru tanıtıp,etap etap deneyebiliyorsunuz isteğe bağlı. Her parkur denememde heyecanlanırken ilk defa heyecansız çıktım.

43 44 yapıyordum 44.24 yaptım komisyon alkışladı,spor hocası gel kızım aferin çak bakalım dedi ordan soyunma odasında hazırlandık saç makyaj sözlüye.Sözlüde 70 kişiden 16 girdi bu arada 44 yapan 2 kişi vardı diğerleri 48 ve üstüydü. Sözlüde girdim içeri,baş selamı verdim direk sen polis olmayı çok mu istiyorsun dedi evet efendim dedim sporun çok güzel çok mu çalıstın dedi evet efendim dedim kaç ay çalıştın dedi 2 ay efendim dedim.Kendini tanıt dedi babamın terörle mücadelen emekli oldugunu vs söyledim.

Neden emekli dedi , sağlık sorunu yaşadık dedim sorun neydi dedi hastalığı anlattım sen sigara kullanıyor musun dediler hayır dedim ablan dedi hayır dedim abin dedi evet dedim neden dedi haylazdır o efendim dedim güldüler.Kart çektim soruyu gram bilmiyorduum düşünebilir miyim dedim evet dedi maklube yedin mi dedi bilmiyorum o nedir efendim dedim dershane dedi 2012 de gittim efendim dedim yurt sıhbet oldumu dedi hayır efendim dedim,rutin konustuk bir anda gözlerini kapat kaç kişi var içerde dediler saydım,kütüphaneye en son ne zaman gittin dediler 3 gün önce dedim yalan sölüyorsun dediler hayır efendim dedim 3 kişi yalan söylüyorsun dedi farklı farklı,hayır efendim dedim sonra kartı cevapla dedi cevapladım ama bilmiyordum.Benim mülakatım böyleydi arkadaşlar.

2018 PMYO Mülakat Anıları
ASM PMYO

Asm PMYO da ilk gün ilk grupta sınava girdim. Öncelikle evrak işleri halledildi. Gayet yardımseverler eksik evraklarda falan yardım ettiler. Sonra orada bir odada sağlık için aldılar boy kilo indeksine baktıktan sonra renk körlüğü testi yaptılar. Bizim kabin vardı kadın sağlık görevlisi kabinde üzerimize baktı faça izi falan var mı diye. Ben ilk girendim şans mı bilmem ilk grubu didik didik etmediler çok rahattı sağlık duyduğuma göre bizden sonrakiler azda olsa zorlamışlar. Ardından spor için boğaziçi üniversitesi spor salonuna götürdüler. Oradakilerde iyiydi biz isteyince ısınmak için bi 5-6 dakika izin verdiler. Zemin güzeldi kaymıyordu. Oradan çıkınca mülakat yerine götürdüler , üzerimizi giyinmek içi süre verdiler. Mülakattan kart çektim soruyu kendimce cevapladım. Ardından soru sorabiliyorlar bizim ilk grubun sözlüsüde çok sıkıntı geçmedi ama bizden sonraki gruptaki arkadaşım ile konuştuğumda grubunda herkesin odadan ağlayarak çıktığını söyledi. Zorlamış ve azarlamışlar biraz.

RÜŞTÜ  ÜNSAL PMYO

İzmirde mülakata girdim, 70 kişilik grupta 50 55 civarı kişi gelmişti ön sağlıkta didik didik bakıyorlar ben derece yaptım parkurda 44 sn,sözlüm de güzel geçti terlettiler sorularınızı alabilirim

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Polis adayı dedi ki:

  Merhaba malatya pomem de girdim mülakata. Sabah saat sekizde içeri almaya başladılar. Üst aramasından sonra grup grup bekleme salonuna aldılar. Orda 10 dk kadar bekledik sonra görevli bir abla geldi eksik evrağı olan var mı diye sordu herkesin tamdı nerdeyse. 10 ar gruplar halinde evrak düzenleme odasına aldılar burda evraklarımızı düzenleyip sıraya diziyorlardı. Dosyayı hazırlayıp bilgisayara kaydımizi yaptılar. Herkes hoşgörülüydü eksik evrakları olan orda tamamlayabiliyordu. Yaş düzeltmesi yapan arkadaşlar mutlaka mahkeme kararını yanlarında götürsünler buna çok dikkat ediyorlar. Benimle birlikte yaş düzeltmesi yapan bir arkadaş daha vardı. Bizi baya beklettiler. En sona kaldık. Yaş düzeltme belgemiz vardı fakat mahkeme kararı da istediler. Ordaki komiser e devletten araştırdı neyseki olumlu çıktı. Evrak düzenlemesinden sonra yine gruplar halinde on sağlık kontrolüne geçtik. Benden önce giden bir kaç kişi boyu kısa ölçüyorlar dedi. Çoğu boydan elendi. Benim boyum tam ölçüldü. Orda boyunuz neyse o ölçülüyor arkadaşlar eksik yada fazla değil. Hatta kilosu sınırda olanlara da yardımcı oluyorlar. Benim de kilo sorunum vardı . Kilo ölçümüne kadar üç pet su içtim öyle 18. 18 endeksle geçtim. 18 endeksi tutturan herkes geçebiliyordu. Boy kilodan sonra bayan bir doktor vardı yüzümüze elimize kolumuza baktı herhangi bir hastaligin var mı dedi yok dedim. Katalog gibi bir şey vardı elinde renk körlüğü için. Üzerinde sayılar vardı oku dedi hepsini okudum. Renk koru değildim. Tamam geç dedi. Yan masaya gittim orda on sağlıktan geçtiğime dair belgeyi imzalayıp parkura gönderdiler. Öncelikle şunu soyliyim arkadaşlar parkura çalışmadan kesinlikle gitmeyin elenirsiniz. Çünkü parkurda elenen çok oldu. Derece 40 saniyeydi o gün için. Tam puan alan bir iki kişiydi. Ben 5 6 ay çalıştım parkura.adımızı soyadimizi kameraya sesli bir şekilde söyleyip basliyorduk. Sicramada düştüm ceza olarak 2 saniye verdiler. Parkuru 45 saniyede yaptım düşmeseydim tam puan alıyordum. Cezayla birlikte 47 oldu. Salon çok kötüydü kayıyordu. Mülâkat için tekrar soyunma odasına geçip hazırlandık.
  Gelen 80 kisiden Mülakata 20 25 kişi kaldık. Bizi sıraya dizen polis abiler çok guleryuzluydu. Heyecanımızı gidermek için sohbet ediyorlardi bizimle. Orda en önemli şey heyecanı yenebilmek ve sakin olabilmek arkadaşlar. Bunu başaran kazanabiliyor. Benim kapıya kadar hiç heyecanım yoktu içeri girince işler değişiyor. Ve heyecanlanmamak elde değil gerçekten. Orda çok istediginiz meleğe sahip olmanın son asamasindasiniz. Herşey orda bitiyor ve bunun farkındasınız. Bunun için de heyecan oluyor elbette. Neyse içeri girdim kimliğimi sol taraftaki masaya bıraktım ve direk kendimi tanıtmaya başladım. Kendimi tanıtırken en rutbelisi 1.sınıf emniyet müdürüydü kafasını sallayıp onaylar gibi hareket yaptı. Fakat yüzüme hiç bakmadi. Içerde 6 7 kişi vardı. Benimle sadce bir kişi konuşuyordu. Tanıtmadan sonra kart çek dedi çektim. Soru : inovasyon ( yenilik yenilikçilik ) kavramı size ne çağrıştırıyor. Cevaplamaya çalıştım. Sonra neden polis olmak istiyorsun diye sordu onu da cevapladım. Sonra çikabilirsin dedi. Baş selami verip çıktım. Heyecanlı oldugumun farkındaydılar. Ama siz bunu yenmeye çalışın arkadaşlar. Hepiniz hakkında hayırlısını diliyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Paylaşımın için teşekkürler ekleniyor

 2. Polis adayı bayan dedi ki:

  Merhaba Adile SadullahMermercide 13 Eylül saat 11 de mülakata gittim ilk önce sırasıyla isim okuyarak iç bahçeye aldılar x rayden geçtik sonra bahçede sıra olduk. Orada kapıda duran yaklaşık 50 yaşlarında bayan bir polis vardı yanıma gelerek sen orta okulu bitirdim dedi gulerek bende kucukmu duruyorum dedim yüzün çok küçük görünüyor birde boydan sınırda kalabilirsin şimdiden söyleyin dedi birde yanındaki erkek polise teyit ettirmeye çalışıyor öyle değil mi diye ama o hiç birsey söylemedi yaptığı çok ukalaca ve sacmaydi arkadaşlar ben ham 389 puanla çağrıldım sıralama 31 bin eşit ağırlıktan istediğim hukuk fakültesi gelmediği için mezuna kaldım polisliktede sansimi denemek istedim,çocukluğumdan beri polislik hep hoşuma gitmiştir ailedede çok olunca neyse devamına geliyorum içeri ye alindik soyunma odasından sonra içeriye geçtik pembe dosyalar verdiler elimizdeki evrakları falan yerleştirmemiz için eksik wvragi olanlara yardımcı oldular çıktı falan çıkardılar,daha sonra dorderli gruplar halinde sağlık taramasına girdik boyumu yine yaklaşık 40 50 li yaşlarda( öyle görünüyordu) bayan polis ölçtü ben esneme hareketleri falan yaptıracaklar sandım içeri girmeden erkek polis öyle söyledi biraz egzersizle birde nefes taktigiyle tam çıkarsın dedi ama fırsat bile vermeden bayan polis boyumu hızlı bir şekilde ölçtü düzgün duramadim bile boyum ise 160.9 çıktı yapacak birşey yok dedi çıktı o an resmen kaldım öyle şaşkınlıkla arkadaşlar goruntum inanın orda sınırı geçen bir çok insandan daha kalıplı ve spordada gerçekten iyiydim ama kısmet değilmiş ne yapalım zeten hukuk okumak istiyorum lakin burda duyurmak istediğim şey yapılan muameleler gerçekten hiç hoş değildi boy olcumundeki bayanın tavrı birde bizden önceki gruptakilere esneme hareketlerini yaptırmışlar sizlerle paylaşmak istedim umarım anlaşılmıştırim.

 3. Mehmet Can Demir dedi ki:

  Göğüsümde dövme var ama görünmüyor atlet giydiğimde bile elenir miyim mülakatta yarın sınavım var

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum görünmüyor

 4. Onur dedi ki:

  İzmir Rüştü Ünsal Pmyoda bu sabah 8 de girdim mülakatlara. Bizi önce tek sıra halinde dizdiler sonra isimlerimizi okuyup içeri aldılar. Dosya evrak işlerini halletikten sonra önsağlık için büyük bir odaya aldılar. Boyum 180 kilom 81 çıktı idealdim sonra önsağlık taraması için bayan bir doktor muayene etti. Renk körlüğünden pelteklikten ve tırnak yiyenlerden herkesi anında elediler. Geçenler spora indi. Sporda bizim grubun (10 kişi) hepsi elendi. Ben çok iyi çıkış yapmıştım 5 sıçramamı 4 saydı hoca ve benim tüm dikkatimi dağıttı bende ilerleyemedim bıraktım. Komisyon başkanına müdürüm bakın 5 sıçradım 4 saydı hocamız soldan başlayıp sağdan bitirdim bu mümkünmü lütfen tekrarlamama izin verin dikkatim dağıldı dedim ama hiç oralı olmadı. Sporda 37-40 sn yapıyordum böylesine bi haksızlık görülmemiştir polisliktende soğudum artık gitmeyeceğim. Orada yalnız başınıza olduğunuzu unutmayın kimse size ucundan bile iyilik yapmıyor aksine kötülük yapıyorlar.

  1. Admin dedi ki:

   Teşekkürler kardeşim paylaşımın için

 5. DOĞAN dedi ki:

  SAMSUN 19 MAYIS PMYO kayseriden geldim 15 eylul saat 11 de girdik sira olundu ardindan zarf dagitildi zarf icine fotograf konulup dosyalar verildi. Sagliktan kimse elenmedi kolumda kucuk ben vardi gorduler sinra aralarunda konusup eskal belirlemez denildi.spora gittik bu arada POLIS ABILER COK IYI INSANLARMIS HAK YEMEYELIM KAZANALIM DIYE UGRASTILAR . sporda agirliklar sikinti cikarsi ilk topa uzandim ana 10cm kaldi es gectim 2sn ceza aldim. 43sn bitirdin ceza ile 45 oldu . mulakatta terör eylemlerine örnek veriniz cikti yanliz tarihiyle bereber aklima geleni soyledi .10 mayis tren hangi olay bilmiyorum dedim —–SONRA ARASTIRDIM 5 MAYIS 2017 RAY PATLAMASI OLEN YARALANAN YOK NERDEN BILEYIM BEN BUNU ZATEN TARIHIDE YANLIS SOYLEMISIN .—–

  1. Enes dedi ki:

   Kazandın mı peki? 🙂

 6. Isa dedi ki:

  Armin her 260 alan ve basvuran mülakata cagriliyor mu?

 7. Anıl dedi ki:

  Merhaba admin bu mülakat sonuçları ne zaman açıklanır bir bilginiz var mı?

  1. Admin dedi ki:

   Belli değil kardeşim daha

 8. Polis adayı dedi ki:

  Benim kolumda bir ben ve doğum lekesi var elimin üzerinde de çok az bi yanık izi kaldı acaba sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlıkta muayenede belli olur bir şey demek zor

 9. No isim dedi ki:

  15.09.2018 de A.S.M pmyo da girdim… Son derece iyiler guler yuzluler üst devreler gorev yaptiklari icin bizi anlayisla karsiladilar..evrak lari filan halletirdim ondan sonra ön sağlığa girdim birşeyim cikmadi cok şükür(elenenler oldu)..ondan sonra disari cikip beklenmemiz soylendi takim elbiselerimizi, cantamizi filan alip disarda bekledik …Minibüs geldi ve bizi okulun hemen yakinindaki bogazici universtesine goturdu parkur icin… Bizden onceki grupla beraber 25 30 kisi vardik…ısınmamıza ve ilk istasyonu bir kere yapma hakki verdiler.. Ondan sonra sira sira aldilar..3 kisi tam puan yapti (biri benim 🙂 ) 3 ümüzde 40 yaptik ondan sonra tekrar minibüse bindik…(3 4 kisi yine elendi) tekrardan okula döndük 10 15 dakikada mülakat icin takim elbiselerimizi giydik(normal gelenlerde oldu) 30 dakika sonra sıra bana geldi kapıyi 3 kere tiklatip gel komutuyla beraber iceri girdim “merhaba efendim kolay gelsin” dedim ailende polis varmi,neden polis olmak istiyorsun filan diye sordular..kagit cektim kagitta “Natoyu kim kurdu? Ne zaman kurdu?” yaziyordu soru numarasiyla gür bi sesle okudum ve bildigim kadariyla cevap verdim sonrasinda “Türkiye natoya üyemi dedi”….”Evet efendim” dedim ve cikabilirsin dedi…sonra evime döndüm…sonuç olarak iyi gecti ümitliyim insallah olcak 🙂

  1. Admin dedi ki:

   Teşekkürler

 10. İsa dedi ki:

  Admin 260 alıpta her başvuran cağrılıyormu mülakata ?

  1. Yaren dedi ki:

   260 puan alan biri ile örneğim 270 puan alan biri arasında herhangi bir açıdan ayrım oluyormu

   1. Admin dedi ki:

    Olur tabi tyt puanın yüzde 25 etkisi var

 11. İsa dedi ki:

  Pmyo mülakatına cağrılman icin sadece 260 geçmen yeterli mi

 12. Ali1207 dedi ki:

  Aciklanacak mi sonuclar bilgisi olan var mi

  1. Admin dedi ki:

   Kesin bir şey yok beklemedeyiz

 13. yasin dedi ki:

  sağlıkta en çok eleme nerelerden oluyor

  1. Admin dedi ki:

   Bununla ilgili yazı sitemizde bulunmaktadır.

 14. Gamze dedi ki:

  Boyu sınırda olanları geciriyorlarmı mesela 161

  1. Admin dedi ki:

   Boy ve kilo konusunda taviz yok ancak 1 cm ise sen dene şansını kardeşim

 15. Gamze dedi ki:

  Cevabınız için teşekkür ederim benim boyum 1.63 ama herkes 1.2 santim kısa ölçüyorlar diyor o yüzden sormak istedim

 16. Koray dedi ki:

  En çok tyt den korkuyorum istenilen baraj puanı alamazsam diye zaten denemelerden düşük aliyorum acaba pmyo kazanan biri bunun hakinda bilgi verebilirmi bu tyt de nasil yaptılar nasıl calistilar biraz bilgi verebilirmi

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim baraj o kadar yüksek değil bence biraz düzenli test çözersen çalışırsan kazanırsın baraj puanını

error: Content is protected !!