2018 PMYO Taban Puanı Düşer Mi? I PMYO Adayları Burada

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / 2018 PMYO Taban Puanı Düşer Mi?

2018 PMYO Taban Puanı Düşer Mi?

PMYO Adaylarından, 2018 PMYO Taban Puanı Düşer Mi? soruları gelmeye başladı. Baraj puanı düşmesi hakkında sizlere kısa bir açıklama yapayım.

Polis Akademisi; 2018-2019 eğitim öğretim yılında Polis Meslek Yüksekokullarına, polis memuru olarak yetiştirilmek üzere (2.250) erkek, (250) kadın aday olmak üzere toplam (2.500) asıl aday alınacaktır. diye duyuru yaptı. Birçok aday sınavın zor olduğunu ve alımda geçerli olan taban puanın düşük olmasını istedi. Ancak Polis Akademisi 2018 PMYO için taban puan  TYT 260 olduğunu duyurdu.

2018 PMYO Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım TIKLA

PMYO TABAN PUANI DÜŞÜRÜLÜR MÜ?

Polis Akademisi alımlarında;  “Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Emniyet Genel Müdürlüğünün emirleri doğrultusunda değiştirilebilir. ” maddesi eklemiştir. Bu maddeden dolayı Polis Akademisi istediği şekilde alım puanını düşürebilir veya yükseltebilir. Alım sayısını arttırabilir ya da düşürebilir.

OKUMALISIN  Polislik Mülakatlarında Nasıl Davranılmalı?

2018 PMYO Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım TIKLA

PMYO Taban Puan Nasıl Düşür?

PMYO taban puanın düşmesi için önceki yıllarda alımlarda olduğu gibi başvuru yapan aday sayısının az olması üzerine Polis Akademisi taban puanı düşürebilir. 2018 PMYO başvuruları 13 Ağustos 2018 tarihinde başlıyor. Eğer ki başvurular yetersiz olursa Polis Akademisi taban üzerinde oynama yapacaktır.

2018 PMYO Başvuru Kılavuzu
2018 PMYO Taban Puanı ve Alım İlanı
2018 PMYO Başvuru Evrakları Doldurma 

PMYO HAKKINDA ARADIĞIN HER ŞEY BURADA TIKLA


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

3 Yorumlar

  1. Admin ben size sordum tyt ve yks sınavına daha girmedim 12. sınıfa geçtim dedim siz de bana başvuru yapabilirsin dediniz ben başvuru yapamadım

  2. lütfen baraj puanı düşsün ne olur 245 olsun

  3. 258.253 nedir yaa ne hayaller kurmuştum ben inşAllah düşer :/ 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android