2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

Asker adayları, Personel Temin Merkezi tarafından 2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Başvuru Sonuçları Açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Merkezine ait resmi sitesinde paylaşılan duyuru;

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

1. Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı Muvazzaf Astsubay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri  06 Şubat 2019 – 28 Mart 2019 tarihlerinde yapılacaktır.

2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte saat 08.00’da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3.Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Bando tercihi olanlar) sınavları 06 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır. Genel Kültür Sınavı sonuçları aynı gün akşam duyurulacak ve başarılı olan adaylara, 07 Şubat 2019 tarihinde seçim aşamalarına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.

4.Deniz Piyade, Hava Piyade [Personel Kurtarma/Arama Kurtarma İhtisaslı Personel (AKİP)], Harita Teknisyeni ve Bando tercihi olan adaylar tercih ettikleri sınıfın özelliğine göre ayrıca Başvuru Kılavuzunda belirtilen ilave sınavlara da gireceklerdir. Belirtilen tarihlerde sınavlara gelmeyen adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.

5.Erkek adaylarda; başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar (başvuru sayısı kontenjanın 20 katının altında olduğundan), bayan adaylarda; sınıf bazında kontenjanların 20 katı kadar aday KPSS P3 ve KPSS P93 puanlarına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır. Sınıf bazında bayan adayların sınav çağrısı için belirlenen baraj puanları tabloda belirtilmiştir.

 SINIFLAR BARAJ PUANI KPSS P93 BARAJ PUANI KPSS P3
İKMAL, MALİYE ve PERSONEL 68,99624 80,72653

6. Seçim Aşamaları;

Birinci Gün: Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi,

Fiziki Yeterlilik Testi (Tüm Adaylar için)

Üç Boyutlu Görüş Testi (Harita Teknisyeni Sınıfı için)

İkinci Gün : Yüzme Sınavları (Deniz Piyade ve Hava Piyade (AKİP) tercihi olan adaylar için)

Üçüncü Gün : Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı için)

7. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

8.Yüzme testi MSÜ Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.

9.Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Hava Kuvvetleri Bando ve Merasim Komutanlığı Kirazlıdere/ANKARA adresinde yapılacaktır.

10.Seçim aşaması faaliyetlerinin sonunda, başarılı olan adaylara mülakat sınav tarihleri ayrıca bildirilecektir. Adaylar kendilerine bildirilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde mülakat sınavı için hazır bulunacaklardır.

11.Adaylar sınavlara gelirken Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir. 2018 Astsubay Seçim Aşaması Sınavlarına Gelirken Yanınızda Neler Getireceksiniz? ulaşmak için tıklayınız.

12.Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar “Fiziki Yeterlilik Testi” ne alınmayacaklardır.

13. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

14. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

15. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.

16.Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

17.Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

18.Ön başvuru sonucunuzu ve sınav tarihinizi görmek için tıklayınız…

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Puanlama Nasıl Oluyor?

2018 Astsubay Seçim Aşaması Sınavlarına Gelirken Yanınızda Neler Getireceksiniz?

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. emre dedi ki:

  Benimkimde hala degerlendiriliyor diyor acaba neden

  1. Admin dedi ki:

   Personel Temin Merkezi ile irtibata geçin

   1. Ayse dedi ki:

    Benim sormak istedim astsubaylik icin bayanlar da boy kilo ne olmali.
    Bir de erkekler le ayni mi oluyor spor asamasi yani şinav mekik barfiks mi yapiyoruz.

    1. Admin dedi ki:

     Bay bayan için fiziki yeterlilik boy kilo farklıdır sitemiz boy kilo tablosu bulunmaktadır

 2. Mustafa dedi ki:

  Ben ocak 2019 da EGM için devlet hastanesinden bütün doktorlara girerek heyet raporu aldım bu raporun ne kadar geçerlilik süresi var? Dış kaynaklardan astsubayligi kazanırsam daha önce ocak 2019 da aldığım eski rapor geçerli olur mu?

 3. Fuat dedi ki:

  Merhaba benim mülakat tarihim 14 şubat da asker olduğumdan dolayı erken veya geç gitsem sorun olur mu ?

 4. Ismail dedi ki:

  Tablo10(arsiv arastirma) formunda sıkıntı yaşıyorum hicbir yerde word olarak bulamadım yardımcı olurmusunuz?

 5. ali kuzgun dedi ki:

  dış kaynak muvazzaf astsubaylık 2018 alımında yedeklerdeyim acaba tekrardan yedek alımı olur mu kaçıncı yedeklerde oldumuzu nasıl ögrenebiliriz

  1. Admin dedi ki:

   MSB personel teminden öğrenebilirisniz

error: Content is protected !!