2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Puanlama Nasıl Oluyor?

Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Astsubay Alımları / 2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Puanlama Nasıl Oluyor?

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Puanlama Nasıl Oluyor?

Subay Adayları bu yazımda 2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Puanlama Nasıl Oluyor? sorusunu cevaplamaya çalışacağım.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Puanlama Nasıl Oluyor?

Adayların Başarı Sıralamalarının Belirlenmesi ve Sınıflandırma Nasıl Yapılacaktır?

(1) Değerlendirme:

(a) Aşağıda belirtilen sınıflar hariç olmak üzere Aday Değerlendirme Puanı (ADP); KPSS puanının %55’i, Fiziki Yeterlilik Testinin %15’i ve Mülakat Sınavının %30’unun toplanmasıyla hesaplanacaktır.

(b) Bando sınıfı için ADP; Mesleki Uygulama Sınav Puanının %60’ının Mülakat Sınavının %30’unun, Fiziki Yeterlilik Testinin %5’inin, Genel Kültür Sınav Puanının %5’inin toplanmasıyla hesaplanacaktır.

(c) Deniz Piyade sınıfı için ADP; KPSS puanının %30’unun, Fiziki Yeterlilik Testinin %40’ının, Mülakat Sınavının %30’unun toplanmasıyla hesaplanacaktır.

(ç) Hava Piyade (Personel Kurtarma/Arama Kurtarma ihtisaslı Personel/AKİP) sınıfı için ADP; KPSS puanının %30’unun, Fiziki Yeterlilik Testinin %40’ının, Mülakat Sınavının %30’unun toplanmasıyla hesaplanacaktır.

(d) Giriş koşullarını taşıyan şehit, malul gazi ve muharip gaziler ile anne, baba, eş ve çocukları, başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımak ve sınav/seçim aşamalarında başarılı olmak şartıyla şehit, malul gazi ile muharip gazi kontenjanı dâhilinde değerlendirilecek, bu adaylar arasında yapılacak başarı sıralamasına göre ilgili Kuvvet Komutanlığına ait toplam kontenjanın yüzde beşine kadarı temin edilecektir. Şehit, malul gazi ile muharip gazi kontenjanına giremeyen adaylar diğer adayların başarı sıralamasına dahil edilecektir.

OKUMALISIN  Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf-Sözleşmeli Astsubay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir