2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

Asker adayları, 2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Başvuru Sonuçları Açıklandı. açıklandı.

2018 Yılı Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 

1. Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 26 Aralık 2018 – 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacaktır.

2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte saat 08.00’da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. Ulaşım Adresi İçin Tıklayın

3.Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Bando, Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı, Uzman Tabip tercihi olanlar) sınavları 26 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Genel Kültür Sınavı sonuçları aynı gün akşam duyurulacak ve başarılı olan adaylara, 27 Aralık 2018 tarihinde seçim aşamalarına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.

4.Beden Eğitimi Öğretmeni, Deniz Piyade, Harita Mühendisi ve Bando tercihi olan adaylar tercih ettikleri sınıfın özelliğine göre ayrıca Başvuru Kılavuzunda belirtilen ilave sınavlara da gireceklerdir. Belirtilen tarihlerde sınavlara gelmeyen adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.

5.Erkek adaylarda; başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar (başvuru sayısı kontenjanın 20 katının altında olduğundan), bayan adaylarda; sınıf bazında kontenjanların 20 katı kadar aday KPSS P3 puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır. Sınıf bazında bayan adayların sınav çağrısı için belirlenen baraj puanları tabloda belirtilmiştir.

SINIFLAR
  BARAJ PUANI
İKMAL, MALİYE ve PERSONEL
75,24
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
 68,24
BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
73,28
İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ
 66,18
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ
 71,80

6. Seçim Aşamaları;

Birinci Gün : Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi,

Fiziki Yeterlilik Testi (Tüm Adaylar için)

İkinci Gün: Yüzme Sınavları (Beden Eğitimi ve Deniz Piyade tercihi olan adaylar için)

Üç Boyutlu Görüş Testi (Harita Mühendisi Sınıfı için)

Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı için)

Üçüncü Gün :  Beden Eğitimi Öğretmenleri için ilave Fiziki Yeterlilik Testi

7. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

8.Yüzme testi MSÜ Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir. Detaylı Ulaşım İçin Tıklayın

9. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Hava Kuvvetleri Bando ve Merasim Komutanlığı Kirazlıdere/ANKARA adresinde yapılacaktır.

10.Seçim aşaması faaliyetlerinin sonunda, başarılı olan adaylara mülakat sınav tarihleri ayrıca bildirilecektir. Adaylar kendilerine bildirilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde mülakat sınavı için hazır bulunacaklardır. Ulaşım Adresi İçin Tıklayın

11. Adaylar sınavlara gelirken Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

12.Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar “Fiziki Yeterlilik Testi” ne alınmayacaklardır.

13.Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

14.Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

15. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.

16.Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

17.Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

18.Ön başvuru sonucunuzu ve sınav tarihinizi görmek için TIKLAYIN…

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Onemliler dedi ki:

  Sözlü mulakat ne zaman acaba

  1. Admin dedi ki:

   Herkesin 2 inci aşama tarihleri farklı oluyor

 2. Fedaii dedi ki:

  Egitimi kac ay surer acaba

  1. Admin dedi ki:

   Eğitim süresi belli olmuyor akademik takvim açıklanınca duyuruacağız

 3. Emirhan dedi ki:

  Başvuruyu nasıl yapıcaz

  1. Admin dedi ki:

   Başvurular bitti kardşeim yeni alım olunca duyuracağız

 4. fedaii dedi ki:

  önceden 2.gün olurdu simdi gene bekleyecekmiyiz tarihleri sistemden açıklanmasını

  1. Gökmen dedi ki:

   Ne zaman açıklanır sizce takvim

 5. ahmet dedi ki:

  Merhaba ben Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunuyum. Fakat tercihlerde Bilgisayar Öğretmenliği de tercih etmişim bir sorun olur mu ? iyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

 6. Gökmen dedi ki:

  Süreç hakkında bir bilginiz veya bir bilgisi olan var mı acaba, mesela ; gittiğimiz ilk gün ön sağlık, spor ve kişilik değerlendirme formu dolduracağız ertesi gün sözlü mülakat galiba sonra ki etap nasıl ilerliyor gecen senelerden bilgisi olan beni bu konuda aydınlatabilir mi azcık araştırma yaptığım da şubat ayının 3 veya 4. Haftası eğitim merkezine katılmamız gerekiyorvsanirim lütfen bir bilgisi olan paylaşabilir mi . Bu arada admin bir önceki yorumuma yönelik yanıtın için teşekkürler tüm herkese başarılar şimdiden

 7. Veysel can engin dedi ki:

  Dış kaynaktan muvazzaf astsubay alımları ne zaman açıklanır bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   Muvazzaf Subay işlemlerinden sonra oalcağını düşünüyorum

 8. Rido48 dedi ki:

  Subaylik Sözlü mülakat ertesi gün ne zaman oluyor bilgisi olan varmı?. çünkü pomen mülakat 29.01.2019 subay fyt sınavı 28.01.2019 eğer subay fyt geçip ertesi gün sözlü mülakat olursa pomemle ayni gün oluyor. Bu yüzden birini seçmek zorunda kalıyorum subaylık sözlü mülakat ne zaman olur sınava giren arkadaşlar bgisi olanlar yardımcı olabilir mi lütfen

  1. Admin dedi ki:

   Mülakata gireceğin POMEM ile irtibata geçip bu durumu anlat kardesim

 9. Mustafa dedi ki:

  Subay sonuçları ne zaman açıklanır admin

  1. Admin dedi ki:

   Belli değil kardeşim

error: Content is protected !!