2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Puanlama Nasıl Oluyor?

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Puanlama Nasıl Oluyor?

Subay Adayları bu yazımda 2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Puanlama Nasıl Oluyor? sorusunu cevaplamaya çalışacağım.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Puanlama Nasıl Oluyor?

Aşağıda belirtilen sınıflar hariç olmak üzere Aday Değerlendirme Puanı (ADP); KPSS puanının %55’i, Fiziki Yeterlilik Testinin %15’i ve Mülakat Sınavının %30’unun toplanmasıyla hesaplanacaktır.

Bando sınıfı için ADP; Mesleki Uygulama Sınav Puanının %60’ının Mülakat Sınavının %30’unun, Fiziki Yeterlilik Testinin %5’inin, Genel Kültür Sınav Puanının %5’inin toplanmasıyla hesaplanacaktır.

Deniz Piyade sınıfı ve Beden Eğitimi Öğretmenliği için ADP; KPSS puanının %30’unun, Fiziki Yeterlilik Testinin %40’ının, Mülakat Sınavının %30’unun toplanmasıyla hesaplanacaktır.

Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı, Uzman Tabip (Göğüs Hst.,Anestezi, Acil Tıp) sınıfları için ADP; Genel Kültür Sınav Puanının %55’i, Fiziki Yeterlilik Testinin %15’i ve Mülakat Sınavının %30’unun toplanmasıyla hesaplanacaktır.

Giriş koşullarını taşıyan şehit, malul gazi ve muharip gaziler ile anne, baba, eş ve çocukları, başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımak ve sınav/seçim aşamalarında başarılı olmak şartıyla şehit, malul gazi ile muharip gazi kontenjanı dâhilinde değerlendirilecek, bu adaylar arasında yapılacak başarı sıralamasına göre ilgili Kuvvet Komutanlığına ait toplam kontenjanın yüzde beşine kadarı temin edilecektir. Şehit, malul gazi ile muharip gazi kontenjanına giremeyen adaylar diğer adayların başarı sıralamasına dahil edilecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.