Ana sayfa POLİS ALIMLARI 21. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

21. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

8018
90
PAYLAŞ

Arkadaşlar 25 Şubat 2018 tarihi ile 21. Dönem POMEM Sonuçları açıklandı kazanan arkadaşları tebrik ediyoruz. Şimdi akıllardaki soru ise yedek alımı kaça kadar gelecek bu konu önceki alımlardaki yedek alımı hakkında bilgiler vereceğiz ona göre sizin kafanızla bir düşünce oluşturmaya çalışacağız.

22. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

Polis Akademisi tarafından 21. dönem POMEM sınav sonuçları açıklandı. Polis Meslek Eğitim Merkezi seçme sınavları sonucunda lisans mezunu 7218 erkek ile 1000 kadın aday, önlisans mezunu 1800 erkek ile 200 kadın adayın planlaması POMEM okullarına yapıldı.

En sondan başlayarak açıklayalım;

22. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

20. Dönem POMEM Yedek Alımı 

20. Dönem POMEM alımlarında  7.423 erkek, 1.000 kadın aday Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlandı.Erkek adayların kontenjanları tamamlanmadı. Bu sayılar doğrultusunda yedek alımı olarak erkeklerde açıklama gelmezken 23 yedek bayan alımı oldu.

19. Dönem POMEM Yedek Alımı 

19. Dönem PÖH olduğundan dolayı bu dönemi direk geçiyoruz.

18. Dönem POMEM Yedek Alımı 

18. Dönem POMEM alımlarında 9.000 erkek, 1.000 kadın polis memuru adayı öğrenci alımı yapıldı. Kontenjanlar doldu. Erkek yedek alımı 616 lara geldi. Bayan yedek alımı 23 lere kadar geldi.

22. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

Arkadaşlar genellikle erkek yedek alımları 600’leri buluyor bu POMEM alımlarında geçerli PÖH alımlarında değil. Bayan yedek alımları ise 40 buluyor. Burada buluyor dediğim o kadar yedek alımı olacak anlamına gelmesin arkadaşlar sadece önceki yıllarda planlaması yapılan yedek aday sayısına göre paylaşım yapıldı. Yine kontenjanın dolmaması ve sadece ön lisans adayının kontenjanın dolması ön lisans adaylarında dolmayan kontenjana ön lisanslar dahil olur mu beklentisi var.

Ancak sağlık yönetmeliğinin yeni güncellenmesi birçok hastalığın direk net olarak açıklaması ile sağlıkta elemenin fazla olacağını düşünüyorum.

Yedek alımları ve polis asker bekçi harp okulları alımlarından haberdar olmak istiyorsanız mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

90 YORUMLAR

 1. Ustacım aynı şekilde bende önlisans yedek 216. Sıradayım sizce gelme olasılığı yüzde kaçtır sizden bi tahmin alabilir miyim. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

  • Kardeşim sağlık yönetmeliğinin değişmesi baya eleme olacağını düşünüyorum direk bir şey demek imkansız

 2. Bide bu lisans önlisans boşluk olursa lisans
  yedeği olmadığı için direk yedek olarak önlisans
  yedeklerini mi çağıracaklar

 3. Lisans bayan 33.yedeğim bayanlar hakkında bi fikriniz var mı?Birde merak ettiğim bisey var Lisans, ön lisans sıralaması bayanlarda karısık mı?

  • Kardeşim gelme ihtimali var ama direk gelir diyemiyorum önlisans lisans ayrı sıralanmaış

 4. Hocam şu sorunun cevabı bize bir umut :
  Asil lisanslardan (erkek) bırakan ya da elenen olduğu takdirde yerine yedek alacaklar mı? 3 kere aradım . Yetkililerden tatmin edici bir cevap alamadım.
  Sizin bilginiz , fikriniz var mıdır?

  • Kardeşim onların yerine yedek alınmayacak herhalde yeni pomem alımı ona göre yapılıyor.

  • Kardeşim bayanlarda yedek alımı çok olmuyor ama sağlık yönetmeliğinin dğeişmesi biraz etkileyebilir. Sana gelir diyemem beklemekten başka çare yok.

 5. Lisans bayan 10. Yedeğim gelme ihtimali nedir ve yedek planlanması ne zaman yapılır 22.dönem ilanı geldikten sonra umudum tükendi 🙁

 6. Lisans ve ön lisans yedek alimi ayrımıdır yoksa şuan ki sıralamamız genelmidir. Bilgisi olan varmi?

 7. merhaba ben 415 yedekteyim onlısansta bırıncı yedek açıklandı ve bu kışıyle ilgili herhangı sonuc ulaşılamadı diyor sayfamda neden lütfen cevap verin

 8. 376. Yedek adayim önlisanstan. Lisans mezunu olanlardan elenme olursa da 10 bin kişinin içinde olduğumuz içinn normal sıralamaya dahil oluyormuşuz öyle soylediler sizin bilginiz varmı doğru mu bu ?

 9. hocam lisans puanı en son kaçta kapattı acaba? yani kpss spor ve mulakat toplamını soruyorum. en son gıren kaç puanla gırmıs hocam.

  • Yedek sırasını bilmiyorum zaten şu an saha 22 dönem mülakatları başlamadı yedek sırasını neden merak ettik anlamadım

 10. 1-hocam en son alımların spor mülakatı yapıldı mı?
  2- yapıldıysa ne zaman yapıldı?
  3- ve ılan tarıhı ıle spor mulakatı arasında kaç gün oluyor genelde?

  bu üç sorunun cevabı ayrı ayrı gerekıyor..

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız