Anasayfa / POLİS ALIMLARI / 22. Dönem POMEM Başvuruları Başladı. Nasıl Başvuru Yapılır?

22. Dönem POMEM Başvuruları Başladı. Nasıl Başvuru Yapılır?

22. Dönem POMEM başvurularını bekleyen arkadaşlar bu makalemde sizlere POMEM başvurusunu nasıl yapacağınızı ve daha sonra neler yapmanız gerekenleri sizlere buradan paylaşacağım.

Kısaca anlatmak gerekirse ilk olarak Halkbankasına gidip Polis Akademisin hesabı olan 22. Dönem POMEM Başvurusu Sınav ücretini yatıracaksınız. Ücret 100 tl Emniyet teşkilatı şehit ve vazife malulü olanlarının eş veya çocukları para yatırmayacaktır .

Daha sonra parayı yatırdıktan sonra E devlet üzerinden aşağıdaki önlisans ve lisans olarak ayrı verilen linklerden e devlet üzerine giriş yapacaksınız ve başvurunuzu dolduracaksınız.

E devlet şifresi olmayan adaya PTT’den e devlet şifresini alabilir. E devlet şifresi olmadan başvuru yapamazsınız. Başvuru yaptıktan sonra başvurunuz kabul edildi diyecek ve size başvuru numarası verecektir.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra artık Polis Akademisinin ön sağlık ve spor için yerlerin duyurusu gelecektir.

MNİYET TEŞKİLATI PERSONELİNDEN ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR.

22. DÖNEM POMEM KONTENJANI

22. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (10.000) aday asıl olarak alınacaktır.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları, o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulurlar.

 İnternet Üzerinden Ön Başvuru Tarihleri: 

POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 12 Mart (dahil)-23 Mart (dahil) 2018 tarihleri arasında saat:17:00’a kadar www.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

e-Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

e-Devlet kapısı şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

UYARI: e-Devlet kapısı şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. İnternet ortamında başvurular belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Posta yolu ile veya başvuru tarihi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.  

BAŞVURU ÜCRETİ 

a)  İnternet üzerinden ön başvuru yapan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 100.00 TL (Yüz) 12 Mart 2018 saat 09:00’dan 23 Mart 2018 saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “22. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. 

Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir.

Halkbank’ın internet bankacılığından ve diğer bankaların, internet bankacılığı ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.)

d)   Adaylardan başvuru esnasında istenen belgeler kapsamında “sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” istenildiğinden ADAYLARIN SINAV ÜCRETİNİ YATIRIRKEN KENDİ ADINA KENDİ T.C. KİMLİK NUMARASI İLE BİRLİKTE, “22.DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI” için ücret yatırdıklarını belirterek sınav ücretini yatırmalarını ve alınan dekontun şahsen başvuru evrak teslimi sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

UYARI: EMNİYET TEŞKİLATI PERSONELİNDEN ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR.

ÖNLİSANS BAŞVRUSU 

LİSANS BAŞVURUSU 

Mülakat Soruları ve Cevapları

Ücretsiz Çıkmış Sorular Uygulaması İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

22 Yorumlar

 1. Ön Lisans Son Sınıftayım 2 aya kadar mezun durumda olurum. Acaba sınav ücretini Yatırsam Başvuru yapma hakkım olurmu? bilen varsa cevap verirseniz memnun olurum. E-devlet Sisteminde, YÖKSİS de Şuan Mezun Olarak Görünmediğimden Sorun Olurmu Acaba.

 2. Mrblar sizce fiziki yeterlilik sınavı ne zaman olur

 3. Önlisans 2. Sinifim henüz mezun olmadim önlisans kategorisine basvurabilirmiyim ??

 4. Hidayet demirel

  Merhaba arkadaşlar askerim. Askerdeyken itibak eğitimine yetişme diye bir ibare gördüm. Ordan anladığım kadarıyla askerdeyken başvuru yapılabiliyor kazanırsan ve itibak tarihine yetişen başvurabilir. Ben mi yanlış değerlendiriyorum yoksa. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa daha detaylı bilgi verebilir mi rica etsem

 5. Merhaba bu sene lisans son sinifim başvuru yapabilirmiyim

 6. Ben kpss on lisans tan 63 aldim girme sansim varmi

 7. Kardeşim bu yıl içinde başka alım olur mu ? Birde paem alimlari ne zaman olur ?

 8. Benim para nolucek şimdi başvurumu hem kabul etmiyor sunuz hem de paramı yiyorsunuz nasıl olacak şimdi

 9. Ben ucreti yatirdim onlisans mezunuyum basvuru yaparken bnm okdgm bolum yani adalet cikmiyo neden acaba adaletten almiyolarmiki anlamadim

 10. Halk bankasına ücreti yatırdım e devletten ön başvuru da yaptım bi sıkıntı yok başvuru numaramı verdi başka bi işlem yapmama gerek var mı? Yani evrak vs göndermeme gerek var mı?

 11. Abi merhaba acil bi soru sorucam ben 22. Dönem için para yatırdım fakat internetten kayıt yaparken yeterli puanınız yoktur diyo ve kayıt yapamıyorum ne demek oluyor bı

 12. Mrb lisans öğrencisiyim sınava katılsam kazandığımda suanki lisans eğitimimi acikogretime cevirebilirmiyim şuan 2.sinifim yada mexun oldugumda komiserlik sinavlari ayrimi bayanlarda yas simirlamasi nedir simfiden tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir