Anasayfa / Polis Sağlık / 22. Dönem POMEM Genel Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

22. Dönem POMEM Genel Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

POMEM sonuçları açıklandıktan sonra adaylar 22. Dönem POMEM Genel Sağlık Raporu Nasıl Alınacak? sorusunu sormaya başladı. POMEM mezunu biri olarak sizlere genel sağlık süreci nasıl oluyor neler yapmalıyım gibi aklınızda sorular ben size bunları anlatacağım.

22. DÖNEM POMEM OKULLARIN RESMİ DUYURULARI TIKLAYIN

22. Dönem POMEM Genel Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

İlk olarak heyecan yapmanıza gerek yok en önemli aşama olan okulu yerleştiniz. Artık yapacaklarınız çok kolay bende elimden geldiğince sizlere detaylı yazacağım.

Okulu kazandıktan sonra Polis Akademisinin sitesinden okula giderken götürmeniz gereken evraklar ile ilgili duyuru yayınlanacak bu duyurudaki belgeleri ve evrakları yanınıza alıp okulun size en son kayıt için gitmeniz gereken tarihte okula gidip geçici kaydınızı yaptıracaksınız o saatten sonra okuldan herhangi bir çıkışınız olmayacak yatılı eğitim olduğundan okulda kalacaksınız.

Okuldaki geçici kayıt gününden sonra ilk gün  sizlere üstünde resminiz olan sağlık formu var bu formu hastaneye gittiğiniz orada yazılı olan bölümlere giderek muayene olacaksınız ve muayene sonucunda doktor “SAĞLAM” yazıp kaşe vuruyor ve siz o bölümden sağlam geçmiş oluyorsunuz.

22. DÖNEM POMEM OKULLARIN RESMİ DUYURULARI TIKLAYIN

Sizlere önerim okula gitmeden detaylı bir kan tahlili yaptırın ki sorun varsa ona göre yol izlersiniz. Muayene bölümleri Kardoloji, Cildiye, KBB, Üroloji, Dahiliye, Nuroloji, Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, detaylı ultrason vb birçok bölüme gideceksiniz eğer önemli bir sağlık sorununuz yoksa korkmanıza gerek yok.

Muayeneler sonucunda o aldığınız sağlık raporları ilk olarak o hastanedeki heyetten olumlu sonuç alacak daha sonra tüm sağlık raporları Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına gelecek orada da incelendikten sonra onay alan adayların okula kesin kayıtları olur.

Ancak sağlık raporlarında bölümlerin hepsinde sağlam raporu alan adayın bir şey düşünmesine gerek yok zaten kesin kaydı olur.

Tüm alımlardan ücretsiz haberdar olmak için yapmanız gereken te şey yazının sonundaki mobil uygulamamızı telefonunuza kurmanız yeterlidir. Ücretsizdir.

Yeni Sağlık Yönetmeliği Tam Metni

POMEM Sağlık İle İlgili Soru Cevaplar 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

12 Yorumlar

  1. Abi erkeklerde penis kontrolü varmi açık olarak

  2. Penisimde 1 – 2 sigil varda o yüzden eleme oluyor mu?

  3. Sol kulağımla duyamıyorum ama Sağ kulağımda 100/100 duyuyorum. Şimdi ben Polis olamam mı?

  4. Tedavisi mümkün olan rahatsızlıklardan dolayı da elenir miyiz yoksa tedavi süreci mi başlar

  5. Çaprazbağ ameliyatı ön sağlıkta sıkıntı yaşatır mı?

  6. Merhaba.Bu sağlık testleri için polis akademisine gitmek zorundamıyız??Ben lise 2. sınıf öğrencisiyim.Polis akademisine gitmeden bu testleri yaptırabilirmiyim???yaptırabilirsem nasıl yaptırabiliirm??

  7. genel cerrahi de hemoroid kontrolü yapılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir