22. Dönem POMEM Ön Sağlık ve Spor Aşaması Deneyimleri Burada – Güncelleniyor

22. Dönem POMEM Ön Sağlık ve Spor Aşaması Deneyimleri Burada – Güncelleniyor

22. Dönem POMEM Ön Sağlık ve Spor Aşaması Deneyimleri Burada

POMEM Adaylarının merak ettiği 22. Dönem POMEM Ön Sağlık ve Spor Aşaması Deneyimleri sizler için burada toplamaya karar verdik elimizden geldikçe tüm okullarda yaşanan deneyimleri sizlere ulaştıracağız.

KAYSERİ POMEM

Merhaba bugün sabah grubunda girdim Kayseri de. Evrak işleri ilk gün hep uzun sürüyor hatta spor bile uzun sürdü evraklarla ilgili problem oldu. Sağlığa girdik boy ölçümü bi perde arkasında yapıldı kapalı bayanlar için sıkıntı olmuyor bu defa nefesini tut diye bayan baya iyiler doktor kontrolü yapıldı kolunda kesik olan biri elendi açık bayandı belki eşkal belirler diyeydi bilmiyorum ama squat pozisyonunda durup ellerimizi falan uzattık titreme var mı diye sporda da çok yardımcı oluyorlar her konuda destekliyorlar zemin ayakkabıyla çok fazla kayıyor çıplak ayak da slalom kısmında birazcık kayıyo bende çıplak ayak yaptım 43 te tamamladım.

ANKARA POLİS AKADEMİSİ 

Gölbaşı Polis Akademisinden çıktım arkadaşlar. Kızlarda kol ve bacaktan dirseklere kadar bakılıyor ayrıca bel çevresi de inceleniyor. 5 metreden belli olan izlerde direk eleme oluyor. Renk körlüğüne bakıyor. Sağlık aşamasında boy ve kilo oranından elenen kişi sayısı fazla oldu. Boy ve kilo konusuna gelirsem kilo aynı çıkıyor ama boy konusunda değişiklikler oluyor normal uzunluktan 1-2 cm civarı düşük çıkıyor. Parkur ise zemin güzel daha önceleri de aynı yerde girdiğim için sorun olmadı. Parkuru 49 saniye ile tamamladım.

AKSARAY POMEM

Merhaba arkadaşlar sınavdan yeni çıktım. İçeriye sabah 8 de aldılar. Evrak kontrolü biraz uzun sürüyor sağlık kontrolünde ise boy kilodan eleme biraz fazla oluyor. Okuldaki polisler gayet anlayışlı ve iyiydiler.  Parkuru 45 saniyede tamamladım. Elenen baya oldu.

İZMİR RÜŞTÜ ÜNSAL

Arkadaşlar mülakattan çıktım. Sabah 8 gibi içeri alıyorlar. Evrak işlemleri tamamlandıktan sonra ön sağlık aşamasına geçiliyor. Buradan boydan elenenler oldu. Ayrıca kekeleme için tekerleme okutuluyor ve renk körlüğü kitapçığından kontrol ediliyor. Spor için salon kaygan değildi. Spor ayakkabım ile yaptım bir sıkıntı olmadı. 48 saniyede tamamladım.

ADİLE SADULLAH POMEM

Arkadaşlar içeriye 8 gibi alıyorlar. Ben ilk girenlerdendim ilk gün olmasından dolayı Ankara’dan evrakların okullara evrakların geç gelmesi yüzünden işlemler baya uzun sürdü. Sabah 8 girdiğim okula spor aşamasına saat 2’de geçtik. Yanınıza yiyecek almadan gitmeyin.

Ön sağlık aşamasında diğer okullardaki gibi boy ve kilodan elenen sayı fazla oluyor. Renk körlüğünden de elenenler oldu. Spor ise zemin güzel ben 45 saniyede tamamladım.

KARABÜK POMEM

Arkadaşlar bugün Karabük POMEM’de girdim. Evrak işlemlerinden sonra ön sağlık aşamasına alınıyor burada bayanlar için söylüyorum iç çamaşırına kadar çıkartıp bakılıyor. Eleme burada boy kilodan oldu. Spor aşaması ise zemin güzeldi parkura çok çalıştım ama 48 saniyede tamamladım. Parkur çalıştığım parkura göre uzun geldi gibi parkurda herkes dökülüyor. Herkesin hakkında hayırlısı

HATAY POMEM

Arkadaşlar sabah 8 de içeri aldılar. Evraklarımızı kontrol ettikten sonra sağlık aşamasına aldılar. Sağlıktan eleme genel olarak duyduklarım boy kilo, kolda ameliyat izi, yüzde doğum lekesi gibi sebeplerden elenenler oldu. Renk körlüğüne bakıyorlar. Parkur uzun geldi. 47 saniyede tamamladım. Zemin bana göre kaygandı.

AKSARAY POMEM

Arkadaşlar Aksaray POMEM’de girdim. Boydan taviz yok. Güvercin göğsüne dikkat ediyorlar. Sağlıkta elemeler oldu. Zemin ise kaygan. 46 saniye de tamamladı. Herkese başarılar

NİĞDE POMEM

Arkadaşlar sabah 8 de 1. Komisyonda girdim. Evrakları kontrol ettikten sonra sağlık aşamasına alındı. Detaylı inceleme yapılıyor boydan taviz yok. Renk körlüğünden elenen oldu. Parkurda ise zemin kaygan ben spor ayakkabısı olmadan yaptım. 46 saniyede tamamladım. Herkesin hakkında hayırlısı

HATAY POMEM

Arkadaşlar Hatay POMEM de girdim. Evrak işlemlerinden sonra bizi ön sağlık için kontrole aldılar. Dişlere kollara ellere baktılar. Dilde pelteklik konusuna dikkat ediyorlar. Boydan elenenler oldu. Spor ise zemin kaygandı. 48 saniyede tamamladım. Hakkınızda hayırlısı

TRABZON POMEM

Trabzon da girdim arkadaşlar kan grubu soruldu detaylı vücut kontrolü yapıldı sonra sağlıktan geçenler spor salonuna gitti salon çok tozluydu fakat ben kaymadım ayakkabıyla yaptım. Sporda elenen çok oldu sağlıkta da vardı ve sabah gelmeyenler oldu. Öğleden önce 50 kişi alındı yarısı geçti hemen hemen. Ben 42 saniyeyle parkuru tamamladım tam puan alan iki kişiydik. Bu şekilde arkadaşlar girecek olanlara başarılar dilerim .

ADİLE SADULLAH POMEM

Saat 13.00 Sariyer A.S.Mde girdim hersey hizli ilerledi herkes yardimci oldu guler yuzluyduler.onsaglikta elenen gormedim bir kisi boydan elendi yanlis hatrlamiyrsam.19 kisi girdik genel olarak 50 51 sn yaptilar 2 kisi 47 2 kisi 49 yapti parkur parke kayiyor ayakkabiniz iyi ise ayakkabi ile degilse ciplak yapin derim herkesin hakkinda hayirlisi olsun(bayan)

ARNAVUTKÖY POMEM

18. Dönemden beri sınavlara katılıyorum.
22. Dönem 4. girişimdi.
90 doğumluyum ve 25 yaşına kadar yürüyüş dışında sporla uzaktan yakından bir ilişiğim olmadı. Miyop olduğum için de o güne kadar polisliğe başvuramadım baya baya önümü görmüyordum çünkü lenssiz, gözlüksüz. 18. Dönemden önce lazer ameliyatı oldum ve polisliğe başvurdum tabi ki 56 saniye ile parkurdan geçemedim.
20. dönemde de 52 saniye ile geçtim tabi işe yaramadı, sıralamada 3 binlerde kaldım.
Umudumu da kaybetmiyorum hala içten içten 21. Dönemi bekliyorum tabi yine spora yüklenmiyorum o kadar çok şey duyuyorum ve okuyorum ki hevesimde kursağımda kalıyor.

21.dönem bir açıklandı içimden bir ses “tekrar dene tekrar dene.” diyor. Bir yanımda “otur ya sana mı kalacak sanıyorsun; bak işine uğraşma boş yere.” diyor.
Başvurumu yaptım işe gidip geliyorum ama hala gideyim de azıcık koşayım “bu için fiziki mülakatı var” demiyorum. Parkur talimatı bir açıklandı, kadınların yapması gereken en son saniye 51 saniye olmuş 🙂 Ben 52’yi yapana kadar içim dışıma kaçıyor neyse dedim ya evde çalışırım yaparım. Çalıştım da squat yaptım 10 litrelik su şişeleri taşıdım ama alt yapı yok işte evin içinde nefes nefese kalıyorum. Dualar eşliğinde gittim mülakata benim bünyede kurulu saat gibi yine 52 saniyeyi gördüm fotoselde! Baka baka döndüm tabi geri 

Gizli gizli aşığım mesleğe de aileme bile doğru düzgün söyleyemiyorum bunu, çünkü parkuru bile geçemiyorum nasıl olacak. Neyse geldi çattı 22. Dönem başvuruları alım ilanını gördüğüm an dedim ki bu sefer koşacağım yapacağım. Haftada 3-4 gün koşuyor muyum yürüyor muyum pek sınıflandıramasam da yapıyorum bir şeyler. Mülakat tarihleri açıklandı, son çeyrekte 2 gün parkura gittim, hoca diyor ki; “47 saniye de bitirdin parkuru” Allah’ım içimde havai fişekler patlıyor.

Çok uzattım kusura bakmayın  24 Nisan günü Arnavutköy’de girdim mülakata 47 saniye yaptım döndüm eve… Şimdi de bir mutsuzluk hali “45 yapabilirdim” diyorum nasıl bir nankör haliyse bu  Üzülmeyin lütfen benim gibi… Dua edin Allah hak edenlerin yardımcısı olsun. Herkese başarılar diliyorum. Başaranların vazgeçmeyenler olduğunu da aklınızdan çıkarmayın…

POLİS AKADEMİSİ MÜLAKAT 

Gölbaşı 2.Komisyon :Girişte telefonları emanete alıyorlar sonrasında 1. ve 2 . Komisyon olmak üzere ayırıyorlar kayıt işlemlerine götürüyorlar ,sonrasında boy ve kilo ölçümü yapılıyor .Doktor kollara elllere bele ve göbeğe bakıyor (paravan arkasında) diş kontrolü yapıyor ondan sonra renk körlüğü İçin sayı okutuyorlar ve geçerseniz spora götürülüyorsunuz ,sporda zemin kaymayan bi zemin ,kızların geneli 49-50-51 sn geçen sayısı da çok yok ,girecek herkese başarılar .

Aklındaki Soruları Yorumda Bize Yazabilirsiniz.

 

YORUMLAR
 1. Ahmet dedi ki:

  Benim ameliyat izim var apandisit ve trafik kazası ikisi yan yana 9 sene geçti seneye pöh e basvurcam bir sıkıntı olur mu bana hiçbir zararı yok ve memnun olurum

 2. Furkan dedi ki:

  Benim sol kolumu kuregime kadar kapsayan doğum lekesi var sizce engel teşkil eder mi

 3. Sherifaras dedi ki:

  Sozlu mulakatta ne soruldu?

  1. Murat dedi ki:

   Jamaika nın başkenti arkadaşım her yerde yazıyor ya sözlü sonra bu ön sağlık ve fiziki diye.

 4. Yunus dedi ki:

  Arkadaşlar 48.9 yaptım sözlüye geçtimmi sizce

 5. Fatma dedi ki:

  Sözlü mülakat tarihleri geçti mi noldu anlamadım ben nerden öğrenebiliriz günlerdir takip ediyorum sözlüye dair bi şey yok internette kaçırmış olabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır kardeşim daha açıklanmadı.

   1. Fatma dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

 6. BİRSU dedi ki:

  Ayağımın altında dikiş izim var ama koşmama engel değil küçükken oldu.Dudağımın yanında doğum lekem var ama 5 metreden bellı olmuyor bazı akrabalarım yenı soruyor hatta o ne dıye ben polislerin davranışından korkuyorum iyilerdir umarım bu dedıklerım engel olur mu bırde hazırlanmak için en çok ne yapmalıyım genelde ip atlıyorum.Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Parkur ile ilgili paylaşımlar yaptım kardeşim onlara bak

 7. ali kubilay dedi ki:

  ellere bakılırken neyine bakılıyor mesela

  1. Admin dedi ki:

   İze ve titremesine

 8. Zehra. dedi ki:

  Merhaba bileğimde 4 tane çizik var ve çok belli olmuyor acaba engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlıkta belli olur kardesim

 9. Eyup dedi ki:

  Merhaba

  Ben gozluk kullaniyorum ve dereceleri 2.25 ve 2.5 civarinda. Bu sorun olurmu sagliktan kalir miyim? Bilginiz var midir? Tesekkurler.

  1. Admin dedi ki:

   Sınır sağ 2 sol 2 kabul ediliyor

 10. Hanife dedi ki:

  Benim kilom düşük 😢endeksim 17 falan elenir miyim boyum iyi ama kilom düşük 😢

 11. Gamze dedi ki:

  Pomem de sagliktan red alındıği zaman, itiraz etme suresi ve yeniden saglik kontorlune gonderilme suresi ne kadar bilen varsa acil yardim edebilirmi?

  1. Admin dedi ki:

   Belli olmuyor kardeşim

 12. Gizem dedi ki:

  Ankara çamlıcada gireceğim zemin kaygan mı acaba

error: Content is protected !!