22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları ve Anıları – Güncelleniyor

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat soruları ve anılarını sizler için topladık ve günlük olarak güncelliyoruz.

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları ve Soruları- Güncelleniyor

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat soruları ve anılarını sizler için topladık ve günlük olarak güncelliyoruz.

22. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında şahsen başvuruları kabul edilip, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı aşamasında başarılı olarak  Mülakat Sınavı aşamasına girmeye hak kazanan adayların Mülakat işlemleri devam ediyor. İlk olarak bayanların mülakat işlemleri devam ederken bayan adaylardan sonra erkek adaylar mülakatlara alınmaya başlanacaktır.

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları ve Soruları 
Son güncelleme: 28 Haziran 2018

POLİS AKADEMİSİ

Bugün saat sekizde Ankara Gölbaşı 1. komisyonda girdim girişteki polisler gayet güzel yardımcı oldular sıra bana geldiğinde içeri girip baş selamı verdikten sonra kendimi tanıttım bursada okurken kyk da kaldığımı söyledim sana hemen devlet yurdumu çıktı dedi evet dedim peki bir kart çek dediler çektım dizi ihracatının Türkiye açısından önemi nedir tarzında bir soruydu cevapladım karşılıklı teşekkür ettikten sonra çıktım merak ettiklerinizi sorabilirainiz.

AKSARAY POMEM

Arkadaşlar ben iki gün önce Aksaray da girdim. 9. Sıradaydım bir kaç kişi hariç her gireni on dakika tuttular. Ben girdiğimde de on dakikadan fazla sürdü. Olay mülakattan ziyade tartışma havasında geçti. Soruyu okudum yanlış anlamışım, müdür soruyu tekrar oku istersen dedi. Ben okudum ve doğru anlamışım efendim dedim. Halbuki yine tam anlamamışım. Onlar biraz destek verdiler cevap için. Bi de çok soru sordular. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

HATAY POMEM

Sabah 8 Hatay Pomem’den yeni çıktım ,sabah grubunda 77 kişi vardı.
Kart sorum “Milli irade nedir ? Açıklayınız,güzel bir dille açıkladım.4 yıl boyunca üniversiteden nerden kaldın diyince devlet yurdunda diye cevapladım,şuan hangi işte çalişiyorsun ne kadar ücret alıyorsun diye sordu komisyon başkanı ,çalıştığım işi söyledim asgari ücretle çalıştığımı söyledim.
Peki neden polis olmak istiyorsun diye sorunca da Devletime hizmet etmek istiyorum ,anne ve babamın rızasını ve duasını alarak geldiğimi söyledim ,tamam çıkabilirsin dedi baş selamı verip çıktım. Şansım nedir elenir miyim acaba yine bu 3. Ve son girişim

HATAY POMEM

Arkadaşlar Merhaba, Hatay Pomem’de mülakata girdim. Komisyon odasına girmeden önce polis memuru neler yapmamız gerektiğini anlattı. Geri geri gitmememizi üzerine basarak söyledi. Adımı soyadımı ve memleketimi söyledikten sonra kart çek dendi. Sorum enflasyon nedir ?

Di o anın heyecanı ile bildiğim soruda kilitlendin ve iki sn sonra bu kinu hakkimda herhangi bir bilgi aktaramayacagimi komisyona aktardım. Peki dendi nerede çalışıyorsun, ne kadar maaş alıyorsun, ne bitirdin, puanların kaç ve neden polis olmak istiyorsun soruları soruldu. Cevapladım. Hayırlısı olsun çıkabilirsin dendi teşekkür ederim efendim dedim ve odadan ayrılırken biz teşekkür ederiz dediler . . Hakkımızda hayırlısı. .

ELAZIĞ POMEM 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

arkdaşlar hepinize hayırlı akşamlar ben ilk gün elazığ zülfü ağar pomemde girdim bana sorulan soru kahraman şehidimiz ömer halisdemir ile ilgili idi hepinizin bildiği gibi mülakatların sonuna yaklaşmaktayız benim gibi elazığda giren bayan ve erkek arkdaşlarımdan ricam bu gönderi altında sınav sorualırnı ve verdiği cevapalrı yazmaları. en azından bizden sonra girecek olan arkdaşalrımız için rahatlık sağlar belki bildiği soru ile denk gelemez. çünkü pomemelerde soru havuzları var ve sürekle devirli olarak aynı sorular soruluyor diye duydum. hepinize başarılar..

KAYSERİ POMEM

Kayseri Pomemde girdim terör örgütlerinin sosyal medyayı etki kullanmalarında ki sonuçlar diye bir soru geldi aklımda kaldığı kadarıyla şöyle cevapladım sosyal medya da asılsız haberler ile terör örgütüne destek veren arkadaşlar olabilir gibi bir söz kullandım psikolog arkadaş mı bilinç altı mı filan dedi hayır kesinlikle sadece sıfat olarak demek istedim dedim oradada psikolog seneye hazırlandığında daha dikkatli ol dedi komisyon başkanıda seneyi napacak dedi adam bu senr kazanacağım diyor dedi sporumuu sordu çıkabilirsin dedi

ADANA POMEM

Adana kemal serhadlı pomemde girdim bugün gayet sakindim, komisyondaki herkesle tek tek göz teması kurdum ama devlet insan haklarını nasıl güvence altında tutar açıklayınız sorusuna bilmiyorum efendim dedim saçmalamamak için. Komisyon başkanıda soruyla ilgili sorular sordu 2 kere 2 sinede cevap verdim peki tamam biliyorsun ama ifade edemiyorsun dedi bende evet efendim haklısınız dedim.

tamam çıkabilirsin dedi kapıda baş selamı verdim çıktım. 2. girişim hiç umudum yok açıkçası ifade edemiyorsun kelimesi elendiğimin işareti sanırım. Komisyona gelecek olursak sadece komisyon başkanı konuşup soru soruyor diğer komisyon üyeleri sizi izliyor. Kapıdaki görevlilerde çok iyi tek tek ilgileniyor konuşup heyecanınızı azaltmaya çalışıyor. Erken giderseniz içeri alıyorlar öğlen grubu için diyorum. Aklıma gelenler bu kadar İNŞALLAH hak eden herkes kazanır.

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları ve Soruları 

SAMSUN PMYO 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Selamun Aleykum arkadaşlar. Bugün Samsun’da öğle sonu girdim. Komisyonun karşısına geçip baş selamı verdim ve önceden denildiği üzere adım soyadım-ilim-mezun olduğum okul ve bölüm- ikametgah adresimi söyledim. Kart çek dediler çektim. 692.soru diyerek soruyu okumaya başladım. Sorum: “toplumsal prestij nedir”di. Yaklaşık 2 saniye derin nefes alıp bekledim ve “bu konu hakkında herhangi bir fikrim yok efendim” dedim.

Yorum yapmak ve kumar oynamak istemedim. Çünkü gerçekten ters köşe olduğum bir kart çektim. Tamam çıkabilirsin dediler ve baş selamı verip çıktım. Bu durum canımı bir hayli sıktı. Olumlu olacağına dair en ufak bir düşüncem kalmadı. Rica etsem Tecrübeli arkadaşlar yorumlayabilir mi ? Teşekkürler..

MALATYA POMEM

23.06.18 de dun ogleden sonra malatya pomemde girdim ordaki polisler cok iyi anlayislilar genellikle herkes 2-3 dakika kalirken 10dk ye yakin kaldim baya sordular ettiler hep kisa surmustu mulakatlarim bunda hayirlisi diyorum kart sorum ise sözel olmayan iletisim hakkinda ne dusunuyorsunuz?

ERZURUM POMEM 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Erzurum pomemde girdim.
Sıraya göre içeri aldılar salona geçtik iki polis soruları cevapladı ve yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Sonra sıra ile mülakat komisyonun olduğu yere götürdüler. 20 haziranda 110 kişi varmış toplamda sırası gelen içeri girdi. Baş selamı verip içeri girdim. Hosgeldin dediler, hemen kart çektim kart elimde iken ismimin anlamını sordular kpss spor puanlarını sordular göreblilerden biri cevap verdi kpss ve spor puanlarımı… Nerden geliyorsun, eşin ne iş yapıyor, hangi bölümden mezunusun dediler sohbet havasında devam etti. Sonra kart numaranı söyle be omu dediler..

302 nolu soru E-Devlet hakkında bilgi veriniz bi kaç cümle söylerken araya biri girdi gecen dönem girmişin neden olmadı dedi cvp verdim. Teşekkür ederiz eşine selm söyle dediler ve öylelikle çıktım. 5 dk filan sürdü gayet güler yüzlü idiler.

HATAY POMEM

Arkadaşlar herkesin hakkında hayırlısı olsun öncelikle Hatay’dan çıktım sabah 8 1. Komisyondu ilk 30 kişiyi aldılar önce sonra 15 er 15er götürdüler bizi soyadı harflerine göre sıralama yapıyorlar (A-B-C gibi) komisyon ve görevliler 10 numara özelllkle müdür çok Babacan adam heyecan yapmayın yeter hayırlısı olsun herkes için sorum laikliği açıklayınız dı spor puanı KPSS puanı sordular kaldığım yurtları sordular

KIRŞEHİR  POMEM

21 haziran kırşehir saat 13:00 de girdim. Kapiyi tiklatip cizgi de durdum. Selam verdim. Sorum stresle basa cikabilmenin yollari nelerdjr? Kisisel gelisim kitaplari okunabilir. Bazi teknikler vardir. Ornegin 4 saniyede nefes almak 6 sniyede birakmak gibi bunlar yapilabilir dedim. Cogunlukla ise yariyor mu dedi. Cogunlukla yaramiyor bazen yariyor dedim. Sen nasil stresini gideriyorsun dedi. Muzik dinliyorum spor yapiyorum dedim. Cikabilirsin dedi. Selam verip ciktim.

ERZURUM POMEM

Erzurum Pomem de girdim. İçeri girer girmez komisyon üyesi diğer üyeye spor puan kaç dedi 95 olduğunu söleyince bana bakarak maşalah iyi yapmışsın dediler daha sonra kartı çektirdiler numarayı ve soruyu okumamı istediler. Sorum Abd nin kudüsü başkent etme ile ilgili bir soruydu. Soruyu bilemedim. Tekrar oku istersen dediler tekrar okudum soru hakkında bilgim yok dedim. Alternatif soru olarak Türkiyenin komşu ülkerlerini sayarmısın dedi saydım.

Sonra hangi ünide okudun hangi dershaneye gitdin ailende polis varmı abin ne iş yapıyor gibi sorular yönettiler. Son olarak tekrardan spordan aldığım puana vurgu yaparak çok iyi yapmışsın daha önceden spor yaptın mı dediler hayır dedim. Hazırlık yaptın mı diye sordular evet dedim bi ay içinde hazırlandım maşallah dediler çıkabilirsin.

Sizce spor puanıma bu kadar maşallah diyip iyi yapmışsınlar demeleri olumlu mu?

ADANA POMEM

İsim sırasına göre almadılar 2.sirada girdim. Sorum uluslar arası barışı korumak güvenliği sağlamak diye başlayan 1945te kurulan kuruluş hangisidir diye 1 paragraflik soruydu. O an aklıma NATO demek geldi. Komisyondan biri NATO 1945 temi kuruldu eminmisin dedi. Yanıltmaya çalıştığıni düşünerek net bir şekilde Öyle hatırlıyorum efendim dedim.Komisyon başkanı Ne okudun dedi Elektronik teknolojisi dedim çalıştın mi hiç dedi staj yaptım dedim. Tamam çıkabilirsin dediler.
Kart sorusu + 1 kişisel soru
Adana Pomem

AKSARAY POMEM

Bugun aksaray pomemde girdim mulakata kendimi tanıttım soru cektim uniceff nedir amacini aciklayiniz diye cevapladim sonra universite ile ilgili soular sordular nerede kaldin diye sonra uc teror orgutu say dediler saydim anlamadigim sey universitede nerde kaldim hakindaydi defalarca sordular cok heycan yaptim ayaktaydim dizlerim titriyodu bazen kekeleyerek konustum heycanimi yatistirmak icin ailevi sorular sordular onlari akici bi uslupla cevapladim sonra donduler gene universitede kaldim eve donduler cok sıkıştırdılar ardi sira sorular sordular biri bitmeden birini sordular garip bir mulakat gecirdim sizce benim akibet ne olur arkadaslar ve ayni durumu yasayan varsa ve yazarsa sevinirim herkese basarilar ALLAH yardimciniz olsun.

KIRŞEHİR POMEM

22 haziran Kırşehir önlisans 1. Komisyon. Arkadaşlar sabah girdim öğlene doğru ancak çıktım içeri girdim girer girmez ayakkabıların çok güzelmiş dedi teşekkür ederim efendim dedim sonra kendini bize tanıtır mısın dediler tanıttim sonra kart çek dediler çektim kart sorum Atatürk milliyetçiliği açıklayınız çıktı açıkladım ardından bitcoin nedir dedi Türkiye de yasal mı dediler ardından feto kim dediler hepsini açıkladım toplam 1.5 dk ancak sürdü komisyon iyi gibiydi toplamda 68 kişi vardı 3 kişi gelmedi sorular varsa alabilirim herkesin hakkında hayırlısı olsun

ADANA POMEM 

Adanada girdim Arkadaşlar mülakattan çıktım sira bana geldinde kapiyi çalip içeri girdim baş selami verdim direk herseyi devletten beklememek lazim demi dedi evet efendim dedim kişlerinde üzerine düşen gorevleri var dedim sonra çizgiye gectim kendimi tanittim kart çek dedi çektim ( İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.) Bu soru çikti dusundum biraz bana yardimci olmaya çalisti bole degil mi riza dedi evet efendim dedim sonra efendim bu sozu ben bir cumleyle açiklamak istiyorum dedim çok laf yalansiz çok para haramsiz olmaz dedim sayin mudur bittii yani son noktayi koydun dedi aferim çikabilirsin dedi baş selami verdim çiktim herkese başarilar.

 

KIRŞEHİR  POMEM

Kırşehirde mülakata girecek arkadaşlar için komisyon ve görevli memurlar çok iyi mülakatın işleyişi hızlı bir şekilde devam ediyor.
Bana sorulan sorular
Yerli ve milli helikopterimizin ismi nedir ?
Yüzde yüz yerli ve milli midir ?
Bir de kravatimdan yola çıkarak tugra nedir
Nerelerde kullanılır diye sordular
Çektiğim soruyu cevaplarken başka sorular sordukları için o sorunun pek bir yükümlülüğü kalmadı .

HATAY POMEM

Hatayda girdim sorumu cektim cevaplarken bana bu kacinci girisin diye sordu 2. Efendim dedim gecen donem neden kazanmadin dedi bilmiyoeum efendim dedim spoardan mi kaldin dedi hayir efendim sporu gectim dedim orda bi memur vardi onunde evraklar vardi bi bakarmisin neden kazanmamis ddi siralamaya giremeis dedi bu kac yasindasin dedi 90 liyim dedin bu son girisin mi ddi evet efendim dedim ins bu kez kazanirsin dedi ins efendim dein ciktim

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları ve Soruları 

TRABZON POMEM

Arkadaşlar benim 2. girisim ve bir önceki girişime göre daha olumsuz yanlar var diyebilirim. Ilk önce diz kapaklarim titriyordu. Komisyon müdürüyle bir kişi daha dizlerime baktılar sürekli. Ayrıca soruyu da bilemedim fazla üzerinde durmadan anımsayamadım dedim. Kendimi tanıttım, daha önceden girdin mi diye sordular. Evet 50 almışım deyince komisyondan birisi soruyu mu bilemedin dedi. Hayır bilgi sorusuydu bildim dedim. Şimdi aklıma takılan 2 şey var diz kapaklarimda ki titremeden 70 altı alma şansım yüksek diğer bir konu ise eğer 50 almamı soruyu bilememe bagliyorsa yine 70 altı alma şansım yüksek.
Arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki soruyu bilmek ve ya bilmemek önemli degil ben sadece sizdende görüş bekliyorum.

POLİS  AKADEMİSİ

Biraz önce Gölbaşı 1. Komisyondan çıktım arkadaşlar. Zil çaldı içeri girdim. Hoşgeldin kızım evet dediler. Hizli bir sekilde kendimi tanıtmaya başladım ismimi,doğum tarihimi,memleketimi,nerede yaşadigimi, okulumu,ailemi anlattim 30 saniye içinde. Sonra kart çek dedi. Güvenlik nedir diye bir soru çıktı. Biraz kekeledim ve düşünürken elimi dudagıma götürdüm biran, sonra hemen indirdim. Herhangi bir olay,konu hakkında alınan tedbirlerdir gibi bir şey dedim. Kart sorusundan sonra baya bi çuvalladım yani. Başka bir şeyler daha sorsunlar diye bekledim ama sormadılar direk tesekkür ederiz çıkabilirsin dediler. Benden önceki arkadaşlara da daha cevabini tamamlamadan direk cikabilirsin demisler. Çok hızlı ilerledi.

HATAY POMEM

70 kişi girdik. Komisyon iyiydi , ılımlıydı. Baş selamı verip, Adımı soyadımı, nereden geldiğimi söyleyerek kimliğimi bıraktım. Kart çek dedi komisyon başkanı . Kart çektim. Sorum:” Sizce Türkiye’de halkın polise karşı bakış açısı nasıl? Bir örnek vererek açıklayınız.” Çıktı. Yorumladım. Kpss,spor puanı ve neden polis olmak istediğimi sordu. Yaklaşık herkes en fazla 2 dk içeride durdu.

Hepimizin hakkında hayırlısı.. girecek olanlara başarılar ..

KAYSERİ POMEM

Sayın polis adayları
bugün kayseri pomem de girdim içeri girdigimde kendini tanı dediler tanıtım zarf çek dediler çektim tam başlayacaktım araya girip boyun kaç dediler cevap verip başladım . Soru algı operasyonu nedir örnekle acıklayınızdı algı operasyonunu cevapladı m örnek aklıma gelmedi hatırlayamadım efendim dedim adam ben örnek vereyim sen yorumla dedi örnek verirken hatırladınmı dedi gülerek hatırladım diyerek yorumladım güldü kimliğini alıp çıkabilirsin dedi ciktim komisyon güler yuzlu herkese başarılar.

TRABZON POMEM

Bugün trabzon pomemde girdim bizi baya beklettiler her neyse içeri girdim kırmızı halıya gectim bana direk kart sectirdiler ve kart elimdeyken kendimi tanitmami söylediler iste anlattım sonra daha önce polislige girip girmediğimi sordular pmyoya girdiğimi 2012 2014 te girdigimi soyledim yazilidami elendin dediler evet dedim sonra okuduğum universiteyi ve nerde kaldığımı sordular bende devlet yurdu dedim ilk gittiğinde dediler yine aynı cevabi verdim sonea karti okuttula soru cenap sahabettinin bilirim diyorsa genctir olabilir diyorsa ihtiyardir sözünü yorumlayiniz yaziyodu yorumladim sonra tamam karti birakip çıkabilirsin dediler heyecanla arkami onlara dönüp çıktım genel manada iyiydi

ARNAVUTKÖY POMEM

Arkadaşlar arnavutkoy pomem den çıktım kart sorum daes terör örgütü hakkında bilgi veriniz açıkladım öncesinde kendimi tanıttim kısa ve öz neden polis olmak istiyorsun Die sordular hep istediğim meslekti dedim fiziken ve ruhen bu mesleği ypabilcegime inanıyorm ddm çıkabilirsin dediler teşekkür edip cktim hakkımızda hayırlısı. .herkese başarılar

POLİS  AKADEMİSİ

Ankara Gölbaşı polis akademisinde bugun mülakat sorum sosyalizm nedir sosyal devlet ilkesi hangi anayasada geçmiştir ilk olarak kart sorum ve ben cevaplamaya başlarken yeterli kartı bırakıp çıkabilirsiniz denildi ve içerde en fazla 30 sn kalmisimdir hicbisi anlamadım ben

İZMİR RÜŞTÜ ÜNSAL PMYO 

İzmir rüştü Ünsal pmyo da girdim. Gayet sıcakkanlı karşıladılar girer girmez kendini tanıt dediler tanıttım daha sonra kaçıncı kendini tanıtışın diye sordu 4. dedim pmyo girişlerimi de sayarsam 6. Dedim neden öncekiler olmadi dedi bende hepsinde de sıralamaya giremedim dedim. Sporun neden düşük dedi aslına bakarsanız benim hatam oldu dedim son sağlık topunu değmedim sandım bekledim sonra tekrar geri döndüm buda hızımı düşürdü taklaya yavaş girdim yoksa çok daha iyi yapardım dedim geçen girişinde kaç aldın dedi 90 dedim o iyiymiş dedi bende evet efendim dedim kart çekebilirsin dedi çektim sorum bilgisayar oyunlarını olumlu buluyor musunuz?

Mavi balina oyunu hakkında bilgi veriniz çıktı cevapladım tamam kartı bırakabilirsin dediler teşekkür ederim dedim niye teşekkür ettin dediler beni dinlediğiniz için dedim bizim görevimiz dediler olsun dedim bende teşekkür etmesini seviyorum dedim bu ara baya bi gülüştük 😄😄 sonra çıkabilirsin dediler tamam dedim çıkarken bizde teşekkür ederiz dediler rica ederim dedim çıktım.

SAMSUN PMYO

Arkadaslar Samsunda girdim bugun herkes 30 sn ya durdu ya durmadi çok çabuk girdik çiktık. Kendimi tanittim sonra soru cektim soruyu cektinden sonra birisi calisiyormusun die sordu hayir dedim. Sorum sınir otesi operasyon hakkinda aciklama yapin gibi birseydi tam hatirlamiyorum. Bende sınır dışında buluman komşu ulkelerin vatandaslarina askerlerimizin yardim etmesi fln dedim ornegin zeytindali harekati afrin ve firat kalkani dedim başta sacmaladim biliyorum sonunda toparlamaya calistim. Kendimi tanitirken sakindim fakat soruyu cevaplarken heycan yaptim kesin elendim moralim bozuk hayirlisi demekten baska birsey gelmiyor elden.😭😭

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları ve Soruları 

AKSARAY POMEM 

Arkadaşlar merhaba Aksaray pomemden çıktım sabah grubuydum çok geç başladı ama kurul iyi çok soru soruyorlar sadece inceliyorlar baya
Sorum : yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de en az dinlenen müzik klasik batı müziğidir bunu yorumlayınız ve örnek ver dedi
Sonra neden polis olmak istiyorsun dedi sonra bölümümle alakalı soru sordu (arkeoloji okudum kazılara gittin mi yurt dışına kaçırılan eserler hakkında düşüncelerin dedi arkeolog say bir il tane dedi saydım ) böyle sohbet havasında geçti benim ki hepinize başarılar

KIRŞEHİR POMEM

Dün Kırşehir’de girdim. Kendimi tanıttım kart çekmeyi unuttum kart cekermisin dedi ortadaki emniyet müdürü galiba. İlk girişin mi dedi evet dedim. Kart sorum hukuki yaptırımlar gibi biseydi ceza tazminat vb saydım. Türkçe olimpiyatları hakkında dedi bende yüzme anladım biliyodum anlatırken diğer adam Türkçe dedi yanlış anladın dedi gülümsedi. Bilmiyorum dedim. Sonra terör örgütlerini sordu. Hepsini saydım heyecandan fetoyu unuttum Türkçe olimpiyatlarından anlamaliydim . Hergun fetö fetö diyoruz orda beynim durdu sanki . Bi kaç soru daha sordu bildim. Herkes hemen çıktı yuzlerine bakmamislar bana baya sordular kesin elendim .herkese başarılar inşallah sizlerin olur🙏

ELAZIĞ  POMEM

19 Haziran 08.00 Elazığ pomem de mulakatim vardı.Komisyon cok iyi davrandi.çıkan soruya net cevap veremedim. Kartı bosver dedi.Cok soru sordu nerelisin nerde kaldin neden polis olacaksin beni nasil ikna edersin tarzinda sorulardi.cevapladım. en son cikarken kahramanmarasa selamlar dedi sonuç 🤷‍♀️🤷‍♀️

RİZE POMEM

Rize Pomem mülakatindan çıktım.süreci merak eden arkadaslar icin yaziyorum.ilk girişte üst araması yapıldı ve öyle okula alındık.imza faslı bittikten sonra içeri bekleme salonuna alındık.biraz bekledikten sonra soy ada göre 5erli gruplar halinde asansöre bindirililip 3.kata cikarildik.sirasi gelen aday imzasını atıp mülakat salonuna girdi.siram geldiğinde odaya girdim kapı açıktı kapıyı tıklattim buyur demesi ile komisyonun içeri girdim keskin bir baş selamı ve ardından ad soy ad memleketimi söyledim.kendini tanıt bakalım Ayfer denildi tanıtım ve kart cekmem istendi.kart çektim. Uzunca bir soru idi şuan hatırlamıyorum.kart sorum dışında versay antlaşması ve beraberinde bildiğin 3teror örgütünü sayar misin dedi peki efendim deyip saydım.ailende polis subay asker var mı denildi var efendim kuzenim polis dedim.ailemizin ilk polisi kendisi deyip sözlerime şu şekilde devam ettim.

Rabbimin izni sizin de vesileniz ile ailemin 2.polisi de Ben olmak istiyorum dedim.kacinci girişin dendi 3.girisim efendim dedim.genel olarak sohbet havasında geçti.heyecan yoktu ve ozguvenli bir şekilde girdim.tane tane ve net konuşma sergiledim.komisyondakiler ile surekli goz temasi kurdum psikolog hanim ile de goz temesi kurdum ve tebessumlestik krsilikli.cikmadan önce tebessümlu bir şekilde inşallah bu son olur ve hadi bakalım inşallah ailenin 2.polisi de sen olursun denildi.insallah efendim dedim çıkarken de baş selamı verip geri geri çıktım.hakkimizda hayırlısı olsun girecek arkadaşlara başarılar dilerim.Allah yar ve yardımcınız olsun 😊

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları ve Soruları 

ADANA POMEM

Adana kemal serhatlida girdim. Kart sorum misaki milli ne demektir kac yilinda kurulmustur. Nicin kurulmustur.
Sahsi sorulari turkler anadoluya hangi savasla kav yilinda yerlesmeye baslamistir. Ankara savasi. Sevr mondros anlatsmalarini acikla. Son olarak da kurtulus savasi sirasinda yapilan savaslar. Bu kadar

İZMİR PMYO

İyi gunler arkadaslar İzmir pmyo bugun mulakata gırdım.sabah grubuydum. Icerı gırdım kendını tanıt dedı tanıttım tanıtırken benı yarıda kestı kart cek dedı 1.dunya savaşında hangı devletlerle savasıldı bıraz acıkladım sonra cıkabılrsın dedıler.heyecan sıfırdı ama. Sonuc ne olur belırsız.hayırlısı olsun

RİZE POMEM

RİZE POMEM-Sıcakkanlı bir komisyon vardı olabildiğince yardımcı oluyorlar heyecanınızı atmanız için kart sorum Dış ticaret açığı-fazlası? Ekstradan müdür bey Kültürel şok nedir ? Diye sordu kendini tanıtmaya yeteri kadar vakit veriyorlar u şeklinde bir masanın ortasında duruyorsunuz hepsiyle göz Teması kurmaya çalıştım Benim için kötü değildi sonuç ne olur bilinmez Allah yürekten isteyen herkese nasip etsin

ARNAVUTKÖY POMEM

Cumleten Selamlar arkadaslar , şimdi Arnavutköy pomemden ciktim 1.komisyon 7 yada 8 kisi vardi toplam da girerken bas selami verip iceri girdim ve kart numarami belirttim ( sorum ; Anayasadaki yargı organlari nelerdir ? ) sonra. . . kasilacak bir ortam yoktu herkes genel olarak guler yuzlu ve sakindi !! Umarim hakkimda ve hakkinizda hayırlısı olur varsa sorunuz alabilirim yardimci olabildigim kadariyla herkese de basarilar Rabbim nasiplendir inşallah 😌☝ selametle arkadaşlar

POLİS  AKADEMİSİ

Arkadaşlar bugun golbasinda girdim 1.komisyon sabah 8 de girdim 12 buçuk gibi çıktım isim sırasına göre 10 kişilik gruplar halinde götürüldük kendini tanit dendi hangi yurtta kaldığım soruldu kart sorusu çektim sorum ise basın yayın organları terör propagandasını engellemek için ne gibi bir yol izlemelidir gibi bir şeydi cevapladim teşekkür Edip çıkabilirsin dediler toplam 3 dakika gibi bir sürede oldu bitti komisyondan tek kişiyle konuştum sohbet havasında geçti

SAMSUN PMYO

mrb samsun pmyo de bugun gırdım . sekız grubundaydım on ıkı gıbı anca sıra geldı . kendımı tanıttım sonra kart çektırdıler soru : ohal donemınde ılan edılen kanun hukmunde kararlar nelerdir ?( tam olarak hatırlayamadım dedım ) sonra komısyondan bırı ohal ne zmn ılan edıldı dıye sordu cevapladım çıkabılırsın dedıler tesekkur ederek çıktım .sorusu olan varsa cevaplayabılırm .basarılar..

RİZE POMEM 

Bugun rize pomemde mulakata girdim bayan olarak yaziyrm sorularınız varsa cevaplarim bu arada karttaki sorumda şuydu 2017 degisikligiyle kaldırılan yuksek mahkemeler hangileriydi

ARNAVUTKÖY POMEM

Arkadaşlar arnavutkoy pomem den çıktım kart sorum daes terör örgütü hakkında bilgi veriniz açıkladım öncesinde kendimi tanıttim kısa ve öz neden polis olmak istiyorsun Die sordular hep istediğim meslekti dedim fiziken ve ruhen bu mesleği ypabilcegime inanıyorm ddm çıkabilirsin dediler teşekkür edip cktim hakkımızda hayırlısı. .herkese başarılar

SAMSUN PMYO

Samsun 8 grubunda girdim bugün.
Sistem geç geldi içeri 9.30-10 gibi alındık orda da gruplara bölündük bekledik bana 12 buçukta anca sıra gelmiştir.İceri girdikten sonra baş selamı ve klasik tanıtma yapılıyor onlar sormadan.kart çek diyorlar soru numarasıyla birlikte soruyu okuyup cevaplıyorsun.Bana liyakat nedir çıktı cevapladım çıkabilirsin dedi.Cikarken komisyon üyelerinden biri boyumu sordu cevapladım tekrar baş selamı verdim çıktım.1 dk bile sürmedi mülakatım.herkese başarılar..

ELAZIĞ  POMEM 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Elazığ pomemde mülakata girdim arkadaşlar saat 9.40 ta çıktım. Listenin sonundan başladılar. Herkes maksimum 1-1 bucuk dakika durdu içerde. Kart sorusu ve şahsi birkaç soru. Herkese Basarilar dilerim heyecan yapacak zamaniniz olmuyor zaten rahat rahat girip çıkın 👍

ADİLE SADULLAH PMYO 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Bugun adile sadullah mermerci pmyo da girdim. Kendimi tanıttım. Ardından çalışıp çalışmadığımı, dersaneye nereye gittiğimi, babamın ne is yaptığını sordular. Sonra kart cektim. Kart sorusu sosyal medyanın propagandaya elverisliligi hakkında olumlu yada olumsuz düşünceleriniz ? Cevapladiktan sonra bende hangi sosyal medyalar olduğunu sordular ve çıkabilirsin dediler.

POLİS AKADEMİSİ  22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Bilgi verelim bakalım. gölbaşında girdim zarf çektim; darbe nedir? Suriye’yi örnek vererek açıklayınız soru bu cevapladım komisyon başkanı psikoloğa sen bir şey sormak istiyor musun dedi “yok” dedi ve çıktım herkes kısa sürede çıkıyor muhtemelen 2 dk.

Mülakatta Müeyyide nedir ve Türkiye ye komşu ülkeler sorusunu sordu

Bana direkt sporun çok düşük bir sonraki aklıma basvur sporunu yükselt dediler .Elendiğim belli oldu mülakatta yani .En azından sonuçlar belli olana kadar bir umut bekleseydim üzüldüm.

Anayasaya göre kişisel hak ve hürriyetlerin sınırlandırılmasını aciklayinz çıktı bana

HATAY POMEM 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Hatay da girecekler için sorular tamamen uzun ve yorum bütün çıkan kızlar aynısını dedi. Benim sorum da ; kalkınmaya çalışan bir ülkenin yatırım yapacağı alan ne olmalıdır neden gibiydi

KAYSERİ  POMEM 22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

20 haziran sabah 8 de girdim arkadaşlar 1 i buldu içeri girmem Kayseri Pomemde girdim bu arada girdim kendimi tanıttım bransımı sordular sonra kart cektim kart elimdeyken soru sormaya devam ettiler bu mesleği neden istediğimi sordu sayın müdür daha sonra kart sorum kamu düzenini açıklayınız dedi birşeyler söyledim daha Sonra sayın müdür karşıdan bi adam geliyor ve üstün sana öldür diyor ne yaparsın dedi bende öldürmem sorgularım dedim ama emir veriyor dedim olsun sorgularım dedim baktım olmuor bi üstüne sorarım dedim

Yok öyle deme dedi yazılı beyan iste dedi tamam efendim dedim sonra bi adam daha var dedi her yeri bomba elinde pim dedi ne yaparsın dedi düşünmeden vururum dedim aferin net söyledin dedi psikolog geçen dönem kaybetmişsin neden dedi bende sözlü de kaybettim dedim KPSS de düşük dedi oda var dedi kadın evet onunda tek sebebi karşınıza gelmek için çok çalıştım lisan egitmimi 3 yılda bitirdim efendim dedim tamam dedi müdür de hakkında hayırlısı dedi uzun anlatım arkadaşlar kusura bakmayın biliyorum ki ben nasıl istiyorsam Sizlr de öyle istiyorsunuz hakkımızda hayırlısı

ELAZIĞ  POMEM  22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat

Elazig pomemde girdim herkes maksimum 1 bucuk dakika icerde kaldi. Kart cek ardindan sahsi sorular. Kart sorum Teror eylemlerine ornek veriniz . Ek olarak dur polis! Diye bagirmami istedi. Güleryüzlüydü hepsi heyecan yapmadan tok bir ses tonuyla konuştum. Zaten heyecan yapacak vaktimiz olmadi seri ilerledi hersey. Hayirlisi olsun herkesin hakkinda.

Dün saat 1 de Erzurum da girdim tabi bazı aksiliklerden dolayi saat 3 te basladi öğlen grubu iceri girdim psikolog kendini tanıt dedi adımı soyadimi ve memleketimi ve okudugum şehri şöyledim. Sonra univde nerde kaldın dedi kyk da dedim 4 yıl mı dedi hayir ilk iki yıl evde dedim hangi evde dedi. Sonra. Kart cek dediler cektim soru şu kitapların elektronik tablete gecmesinin olumlu etkileri nelerdir söyledim.Sonra terör örgütlerini say dediler saydım cıkabilirsin dediler.
Şimdiden başarılar diliyorum.

SAMSUN PMYO

Ben girdim Samsun’da ilk gün olduğu için sistem çok yavaş işledi mülakat genel olarak iyiydi.

22. Dönem POMEM Sözlü Mülakat anıları ve sorularının devamı için sitemize günlük olarak kontrol etmenizi öneririz. Aşağıdaki uygulamamızdan online takip edebilirsiniz.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Polis Akademisi dedi ki:

  Gölbaşı polis akademisinde mülakata girdim. bizleri içeri aldıktan sonra mülakat yerine götürdüler. sonra mülakat için isim sırasına göre 15 kişi halinde koridora geçtik. zil çaldığında içeri girdim hemen hoşgeldiniz diye karşıladılar beni hemen kendini tanıt dedi komisyon başkanı . kafa selamı verip ad soyad memleket söyledikten sonra biraz aptallaştım gibi 🙂 sonra komisyon başkanı eee bu kadar mı kendini tanıt biraz dedi nerelisin ne yaparsın falan dedi bende okulumu yaşımı falan söyledim. sonra okurken nerede kaldın dediler ben de ailemle dedim sonra kart çektirdiler sorumda çokkültürlülük nedir çııktı bende bildiğim birkaç şeyi söylerken tamam çıkabilirsin teşekkür ederiz dediler. mülakata girenler en fazla 2dk durdu komisyon hemen herkesi dışarı çıkarıyordu sebebini bilmiyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Mülakat deneyimi paylaşımınız için teşekürler

 2. Bayram dedi ki:

  Sozlu mulakttan çıkarken yolun acik olsun dediler ve biraz aptallastim ne demek istediklerini tam olarak anlamadim

 3. BİRSU dedi ki:

  sözlü mülakat anılarının hepsını okudum ve sorular biraz şansa bakıyordu bence, anlamadım bu kart olayını sorular bahane mi duruşumuza konuşmamıza mı dıkkat edıyorlar çünkü sorulardan kalırım ben net şekilde ,yorumlama yeteneğim var ama bilgi yok maalesef ,lise den mezun olunca gireceğim bir de

  1. Büşra dedi ki:

   Gerçekten bende senin gibi düşünüyorum 🙁

 4. Cahit dedi ki:

  Sözlü mülakattan sonra ne oluyor

  1. Admin dedi ki:

   Spor parkuru oluyor

error: Content is protected !!