23. Dönem POMEM Alımları PÖH Mü Oluyor?

23. Dönem POMEM Alımları PÖH Mü Oluyor?

Daima alım ilanını beklemek istemiyorsanız makalenin sonunda bulunan mobil uygulamamızı telefonunuza yüklerseniz sizlere ücretsiz bildirim atılacaktır. Sitemizi mobil uygulama üzerinden daha rahat kullanabilirsiniz.

İlindeki PÖH KURSLARINI buradan bulabilirsiniz TIKLAYIN

23. Dönem POMEM Alımları PÖH Mü Oluyor?

Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkan yardımcısının yaptığı açıklamada yeni dönem POMEM alımlarının Temmuz ve ya Ağustos aylarına olacağını belirtti. İçişleri bakanlığı tarafından böyle bir yeni alım planlanmaktadır. Bu yeni alımın PÖH olma durumu gittikçe netlik kazanmaya başladı. Son iki alımın POMEM olması ve okuldaki lise mezunu PÖH adaylarının eğitimlerini tamamlaması üzerine yeni alımın PÖH olacağı söylenilmektedir.

Alım şartlarında ise sayın bakanımızın bayanlara da PÖH alımında kontenjan verileceğini söylemesi üzerine yeni alımdan önce bir yönetmelik değişikliği bekliyoruz. Sebebi ise şu an yürürlükte bulunan yönetmelikte sadece erkek adaylar için geçerli şartlar ve parkur bilgileri bulunmaktadır.

İlindeki PÖH KURSLARINI buradan bulabilirsiniz TIKLAYIN

Alımda KPSS ve öğrenim durumuna gelirsek bize göre eski sistem devam edecektir. POMEM alımlarında KPSS puanın istenilmesi ve öğrenim düzeyi olarak önlisans ve lisans şartının olması başvuruların düşük olmasına sebep oldu. Bundan dolayı yeni bir PÖH alımında eski şartların geçerli olacağını düşünüyoruz.

Öte yandan Emniyet kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre Zeytin Dalı Harekatının da etkisiyle ciddi derecede PÖH eksiği olduğu ve bu eksiğin tamamlanması için yeni alımlar yapılmasının gündemde olduğu belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberlerin tüm hakları Polis Asker Adayları (https://polisaskeradaylari.com) aittir. https://polisaskeradaylari.com şeklinde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak linki gösterilmeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

YORUMLAR

 1. Misafir dedi ki:

  Yaş Şartını Kaldırsınlar Lütfen. Fiziki Yeyerliliği Olan TC Vatandaşlarına Başvuru Hakkı Verilmesini Rica Ediyoruz.

 2. Efehan dedi ki:

  Hocam ben Kpss y3 girmedim hic universitem devam ediyor bu yeni alimlat pöh olursa kpps sarti varmidir yoksa direk sinav sarti aranmaksixin mulakatlara mi girmem gerekiyor.Aydinlatirsan cok cok minnettar kalirim.Kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   Yeni alımlar gelmeden şartlar belli olmuyor bundan dolayı ilanı beklemekten başka çare yok