5 Bin Trafik Polisi Alınacak! - Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları

Anasayfa / Genel / 5 Bin Trafik Polisi Alınacak!

5 Bin Trafik Polisi Alınacak!

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Anıttepe Yerleşkesi’nde düzenlenen “Trafik Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Polis Akademisi Anıttepe Yerleşkesi’nde düzenlenen “Trafik Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

ZEYTİN DALI HAREKATINI DEĞERLENDİRDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada bir konuşma yaptı ve konuşmasında Zeytin Dalı Harekatı hakkında değerlendirmelerde bulunmuştu. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılında yapılacak olan polis alımlarına da değindi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu ile ilgili olarak açıklamalarında trafik denetleme noktasında önemli bir davranış değişikliğinin de trafik ekiplerinin görünürlüğü noktasında yaşandığını vurgula. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında önceden günlük olarak 3 bin 84 ekip ve 5 bin 840 personelle denetim yapılırken 2047 yılında 3 bin 346 ekip ve 6 bin 656 personelle denetim yapıldığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da şu anda hali hazırda 21 bin civarında trafik polisi olduğunu ve trafik polisi sayısının 25 – 26 bine çıkartacaklarını yani Emniyet Genel Müdürlüğüne 4 bin ile 5 bin arasında trafik polisi alımı yapacaklarını belirtti.

OKUMALISIN  20.Dönem POMEM Neden Az Mezun Verdi?

ALIMLAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğünün trafik polisi sayısının 4 bin ile 5 bin daha artırılacağı müjdelendi. Ancak bunun tümünün Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile eğitilen adaylardan mı yoksa kurum için sınıf değişikliği yöntemi ile mi yapılacağı belirtilmemiş olup en azından birkaç bin kişilik trafik polisi alımının da PMYO veya POMEM aracılığı ile gerçekleştirilmesi beklenmektedir.


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android