Anasayfa / DİĞER ALIMLAR / 5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapanlar KPSS’ye Girmeden Mülakata Katılabilecek

5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapanlar KPSS’ye Girmeden Mülakata Katılabilecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında ücretli öğretmenlerle ilgili detaylara da yer veren İsmet Yılmaz, 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanların KPSS’ye girmeseler bile doğrudan öğretmenlik mülakatlarına katılabilmelerini sağlayacak bir düzenleme yapacaklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, canlı yayında yaptığı açıklama ile gündemi yakından ilgilendiren, TEOG’un yerine gelecek yeni sistem, öğretmen atamaları ve ücretli öğretmenlikle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, açıklamasında ücretli öğretmenleri sevindirecek bir de müjdeli haber verdi.

Ücretli öğretmenlerin sıkıntılarının farkında olduklarını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, toplamda 5 yıl görev yapan öğretmenlere doğrudan mülakata katılma hakkı vereceklerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bu açıklamaları ücretli öğretmenlik yapan binlerce öğretmen adayını sevindirirken, KPSS’den yüksek bir puan alarak atanmak isteyen adaylarda ise tedirginlik yarattı. Bakan Yılmaz ayrıca Şubat ayında 20 bin öğretmen ataması için duyuruya çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir