Adidas 8 Mart Kadınlar Günü WhatsApp Mesajına Dikkat!

Adidas 8 Mart Kadınlar Günü WhatsApp Mesajına Dikkat!
A+
A-

‘Adidas Kadınlar Günü hediyesi! Adidas 1milyon çift ayakkabı veriyor!’ başlıklı mesaj WhatsApp’ta dolaşırken Bitfdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, böyle mesajlar alanları uyardı. Akkoyunlu, adı geçen şirketin böyle bir kampanyasının olmadığını belirtirken ‘adidasshoe.buzz’ linkine tıklanmaması uyarısında bulundu. Akkoyunlu, bu mesajdaki linke tıklandığında kişi listenizdeki herkese bu mesaj gönderildiğini kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçebileceğini söyledi.

Adidas kadınlar günü hediyesi mesajı için uyarı!

Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Adidas kadınlar günü” içerikli mesajla birlikte gönderilen “adidasshoe(nokta)buzz” linkine kesinlikle tıklanmaması gerektiğini söyledi.

Alev Akkoyunlu, kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için benzer dolandırıcılık yöntemlerine karşı 4 uyarı yaptı. Bu uyarılar şu şekilde:

– Bir mesaj içeriğinde resmi logoların olması o mesajın gerçekten o kurumdan geldiği anlamına gelmez.

– WhatsApp mesajı sizden yalnızca iletideki linke tıklamayı istese bile tıklamayın. Teklif gerçek olamayacak kadar iyiyse ve size sunduğu ödül gösterdiğiniz çabadan oldukça büyükse, kesinlikle bir oltalama mesajıdır.

– Kampanya ve hediye gibi bir mesaj içeriği gördüğünüzde bilgileri, şirketin kendi web sitesine girerek kontrol edin.

– Bu tür saldırılardan korunmak istiyorsanız, tüm cihazlarınızda sizi kimlik avı, dolandırıcılığı ve kötü amaçlı yazılımlardan koruyabilecek mobil bir güvenlik çözümü kullanın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.