Ankara'da Uzman Erbaşlar İçin Ordu Evi Yapılıyor - Ordu Evi

Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Ankara’da Uzman Erbaşlar İçin Ordu Evi Yapılıyor

Ankara’da Uzman Erbaşlar İçin Ordu Evi Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde Ankara’da Uzman Erbaşlar İçin Ordu Evi çalışmaları  hakkında bilgileri yayınlandı.

Ankara’da Uzman Erbaşlar İçin Ordu Evi Yapılıyor

Bakanlığın Sitesinde Yapılan Duyuru;

Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman erbaş ve ailelerinin görev, izin ve hastalık gibi nedenlerden dolayı Ankara’daki konaklama ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla Kızılay’da merkezi bir konumda yer alan 12 katlı bir bina Millî Savunma Bakanlığınca devralınarak uzman erbaş orduevine dönüştürülmektedir.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, 13 Mart 2019 tarihinde orduevi inşaatını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Bakan Yardımcıları ile birlikte denetlemiş ve direktiflerini vermiştir.

Tadilatı devam eden söz konusu orduevi binası Kızılay’ın en merkezi konumunda yer almaktadır. Bina yerinin seçiminde, misafirhaneye toplu taşım vasıtalarıyla ulaşımın kolay olması, çevresinde sosyal alanların yer alması, hastane ve diğer askeri kurumlara yakın olması faktörleri etkili olmuştur.

İzmir Caddesi ile Atatürk Bulvarının birleştiği noktada yer alan uzman erbaş orduevi, yaklaşık 2.850 metrekare kapalı alana sahip olup, 2 bodrum, zemin ve 9 katta toplam 66 odaya ve 169 misafir kapasitesine sahiptir. Uzman erbaş orduevinde 4 kişilik 7 adet, 3 kişilik 32 adet, 2 kişilik 18 adet ve 1 kişilik 9 adet oda yer alacaktır.

OKUMALISIN  Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Hizmetli Alım İlanı- Ocak 2018

Misafirlerin konaklama süresince ihtiyaçlarını karşılamaları için kafeterya, ütü odası, çamaşırhane, terzi, berber gibi servis alanları planlanmıştır. Söz konusu binanın bakım ve onarımının 2019 yılının ikinci yarısında tamamlanarak uzman erbaşların kullanımına sunulması planlanmaktadır.

Uzman Erbaşlar bu yapılanmanın yanı sıra 189 sosyal tesisten daha diğer statüdeki personel ile birlikte faydalanmaktadır.

Ayrıca sadece Uzman Erbaşların istifade ettiği Ankara’da Etiler Orduevi bünyesinde 100 yataklı, Jandarma Genel Komutanlığı bağlısı Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığı Kışla Gazino Müdürlüğünde 70 yataklı ve İstanbul’da Harbiye Orduevi bünyesinde 37 yataklı Uzman Erbaş vardiya yatakhaneleri bulunmaktadır.

Ankara’da Uzman Erbaşlar İçin Ordu Evi

Uzman Erbaşların sosyal tesis imkânlarının arttırılmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde; Ankara, İstanbul ve İzmir’de Uzman Erbaş orduevi olarak kullanılabilecek nitelikte yapılara yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Bu kapsamda Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında görev yapan Uzman Çavuşlardan bir çalışma grubu kurulmuştur. Çalışma grubunun görüş ve teklifleri projelendirme süreçlerine dâhil edilmektedir.

OKUMALISIN  Iphone Kullananlar İçin Siteyi Ana Ekrana Ekleme

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android