Bakan Açıkladı: 2018 yılında PMYO'lara 2500 Polis Alımı Yapılacak - Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / Bakan Açıkladı: 2018 yılında PMYO’lara 2500 Polis Alımı Yapılacak

Bakan Açıkladı: 2018 yılında PMYO’lara 2500 Polis Alımı Yapılacak

Polis Akademisi İlk Derece Amirlik 3.Dönem Mezuniyet Törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu POMEM ve PAEM polis alımlarına değinirken PMYO’lara bu yıl yapılacak polis alımı sayısını açıkladı. Bakan yaptığı açıklamada bu yıl Polis Meslek Yüksek Okullarına toplamda 2500 polis memuru alımı yapılacağını söyledi. Alınacak bu öğrencilerin 2020 ‘de polis memuru olarak mezun olacağını söyleyen Bakan Soylu, polis alımlarının yapıldığını ve alımların devam edeceğini söyledi.

ALIM HANGİ TARİHTE  OLUR? 

PMYO alımları TYT sınav  sonuçlarının açıklamasından sonra Polis Akademisi tarafından alım duyurusu yayınlanacaktır. PMYO hakkında tüm  bilgileri sizler buradan duyuracağız.

Genel Başvuru  Şartları  Neler?

En lise mezunu olmak ve lise son sınıfta olma şartı vardır.

18 yaşını doldurmak ve 26 yaşından gün almamış olma şartı  var.

Polis  Akademisi tarafından belirlenen TYT puanını almak bu puan TYT den sonra açıklanacaktır

OKUMALISIN  PMYO için TYT Başvurusu Yapamayanlar İçin Son Fırsat


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

3 Yorumlar

  1. Admin nasil yetisecek

  2. Tahminin puan kaç olur bi de 2500 kişiden sizce kaçı bayan olur. Diyelim kazandık genellikle kızlar hangi yerde oluyor il olarak. Kız erkek karışık mı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android