Ana sayfa POLİS ALIMLARI PMYO Bakan Açıkladı: 2018 yılında PMYO’lara 2500 Polis Alımı Yapılacak

Bakan Açıkladı: 2018 yılında PMYO’lara 2500 Polis Alımı Yapılacak

3
PAYLAŞ

Polis Akademisi İlk Derece Amirlik 3.Dönem Mezuniyet Törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu POMEM ve PAEM polis alımlarına değinirken PMYO’lara bu yıl yapılacak polis alımı sayısını açıkladı. Bakan yaptığı açıklamada bu yıl Polis Meslek Yüksek Okullarına toplamda 2500 polis memuru alımı yapılacağını söyledi. Alınacak bu öğrencilerin 2020 ‘de polis memuru olarak mezun olacağını söyleyen Bakan Soylu, polis alımlarının yapıldığını ve alımların devam edeceğini söyledi.

ALIM HANGİ TARİHTE  OLUR? 

PMYO alımları TYT sınav  sonuçlarının açıklamasından sonra Polis Akademisi tarafından alım duyurusu yayınlanacaktır. PMYO hakkında tüm  bilgileri sizler buradan duyuracağız.

Genel Başvuru  Şartları  Neler?

En lise mezunu olmak ve lise son sınıfta olma şartı vardır.

18 yaşını doldurmak ve 26 yaşından gün almamış olma şartı  var.

Polis  Akademisi tarafından belirlenen TYT puanını almak bu puan TYT den sonra açıklanacaktır

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın

3 YORUMLAR

  1. Tahminin puan kaç olur bi de 2500 kişiden sizce kaçı bayan olur. Diyelim kazandık genellikle kızlar hangi yerde oluyor il olarak. Kız erkek karışık mı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız