Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları https://polisaskeradaylari.com Polis ve Asker Alımları Hakkında Her Burada Wed, 20 Nov 2019 09:17:48 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.3 https://polisaskeradaylari.com/wp-content/uploads/2017/11/cropped-512-150x150.png Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları https://polisaskeradaylari.com 32 32 Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste https://polisaskeradaylari.com/meslek-ici-komiser-yardimcisi-alimi-ile-ilgili-yeni-duzenlemeler-mecliste/ https://polisaskeradaylari.com/meslek-ici-komiser-yardimcisi-alimi-ile-ilgili-yeni-duzenlemeler-mecliste/#respond Tue, 19 Nov 2019 00:54:28 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16280 Polis Memurları, bu yazımızda Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste  hakkında bilgiler vereceğiz.  Düzenlemelerin tam metnini aşağıdaki vereceğimiz linkten indirebilirsiniz. Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve İçişleri Bakanlığıyla ilgili düzenlemeler içeren Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına …

The post Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Polis Memurları, bu yazımızda Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste  hakkında bilgiler vereceğiz.  Düzenlemelerin tam metnini aşağıdaki vereceğimiz linkten indirebilirsiniz.

Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve İçişleri Bakanlığıyla ilgili düzenlemeler içeren Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Teklife göre,

  • Komiser Yardımcılığı sınavlarına müracaat için polis memuru, başpolis, kıdemli başpolislerde aranan yaş şartının kaldırılması,
  • Başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları arasında yapılacak yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olanlardan, Polis Akademisi Başkanlığınca düzenlenecek ilk derece amirlik eğitimini başarıyla bitirenler, Komiser Yardımcılığı rütbesine atanacak.
  • Polis Akademisinden mezun amirlerle, memurluktan amirliğe geçen personel arasındaki farklılık kaldırılarak üniversite mezunu amirler (A) grubu, yüksekokul ve daha aşağı derecede eğitime sahip amirler (B) grubu amir sayılacak.
  • Ayrıca mülki idare amiri değerlendirme raporuna göre üst üste iki yıl yetersiz bulunan birinci sınıfa ayrılmış mülki idare amiri, başka bir değerlendirme amirinin emrine atanacak. Burada da yetersiz değerlendirilmesi halinde iş ve işlemleri ile genel durumunun değerlendirilmesi amacıyla mülkiye müfettişi görevlendirilecek. Mülkiye müfettişince düzenlenen değerlendirme raporunun olumsuz olması halinde, İçişleri Bakanı onayı ile mülki idare amiri, birinci sınıfa ayrılma yeterliliğini kaybedecek.
  • Emniyet Teşkilat Kanunu’nda yapılan değişiklikle, Başkanlıklarda birinci meslek derecesindeki Birinci Sınıf Emniyet Müdürleri “Başkan”; ikinci meslek derecesindeki Birinci Sınıf Emniyet Müdürleri “Başkan Yardımcısı” olarak görevlendirilebilecek. İkinci Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki personel “Şube Müdürü” olarak görevlendirilebilecek.
  • İkinci Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki personelin ilçe emniyet müdürü olarak görevlendirildiği önemli ilçelerde, halihazırda unvanı “ilçe emniyet müdürü” ve “şube müdürü” olan Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki personel, bu ilçelerde “ilçe emniyet müdür yardımcısı” olarak görevlendirilebilecek.

DÜZENLEMELERİN TAM METNİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

The post Meslek İçi Komiser Yardımcısı Alımı İle İlgili Yeni Düzenlemeler Mecliste appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/meslek-ici-komiser-yardimcisi-alimi-ile-ilgili-yeni-duzenlemeler-mecliste/feed/ 0
26. Dönem POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları https://polisaskeradaylari.com/pomem-cikmis-mulakat-sorulari-ve-cevaplari/ https://polisaskeradaylari.com/pomem-cikmis-mulakat-sorulari-ve-cevaplari/#respond Mon, 18 Nov 2019 23:32:02 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16267 POMEM Adayları, bu yazımızda POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları  sizlere daha önceki yıllarda  ve 26. Dönem POMEM’de Polis Akademisi tarafından yapılan mülakatlarda çıkan soruları topladık. POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları UYARI: Yazının sonunda bulunan uygulamayı indirerek yüzlerce Mülakat Sorusuna ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz. Uygulama ÜCRETSİZDİR.  POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ …

The post 26. Dönem POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
POMEM Adayları, bu yazımızda POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları  sizlere daha önceki yıllarda  ve 26. Dönem POMEM’de Polis Akademisi tarafından yapılan mülakatlarda çıkan soruları topladık.

POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları

UYARI: Yazının sonunda bulunan uygulamayı indirerek yüzlerce Mülakat Sorusuna ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz. Uygulama ÜCRETSİZDİR. 

POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

BEKÇİLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

POLİSLİK ÇIKMIŞ MÜLAKAT SORULARI VE CEVAPLARI UYGULAMASI – ÜCRETSİZ

 

The post 26. Dönem POMEM Çıkmış Mülakat Soruları ve Cevapları appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/pomem-cikmis-mulakat-sorulari-ve-cevaplari/feed/ 0
2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı. ÖSYM 2020 Sınav Takvimi https://polisaskeradaylari.com/2020-osym-sinav-takvimi-yayinlandi-osym-2020-sinav-takvimi/ https://polisaskeradaylari.com/2020-osym-sinav-takvimi-yayinlandi-osym-2020-sinav-takvimi/#respond Mon, 18 Nov 2019 10:03:55 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16223 Adayları bu yazımda sizlere 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı. hakkında bilgiler vereceğim. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ise 5 Temmuz’da yapılacak, sonuçları 29 Temmuz’da duyurulacak. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 19 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 25 Temmuz’da, 2. gün oturumları 26 Temmuz’da yapılacak. KPSS …

The post 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı. ÖSYM 2020 Sınav Takvimi appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Adayları bu yazımda sizlere 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı. hakkında bilgiler vereceğim.

2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ise 5 Temmuz’da yapılacak, sonuçları 29 Temmuz’da duyurulacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 19 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 25 Temmuz’da, 2. gün oturumları 26 Temmuz’da yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 9 Ağustos’ta düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 10 Eylül’de duyurulacak.

KPSS, önlisans düzeyinde 18 Ekim’de gerçekleştirilecek, sonuçları 12 Kasım’da açıklanacak.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-1) 3 Mayıs’ta yapılacak, sonuçları ise 28 Mayıs’ta açıklanacak. 20 Eylül’de gerçekleştirilecek ALES/2’nin sonuçları 15 Ekim’de, 29 Kasım’da düzenlenecek ALES/3’ün sonuçları da 24 Aralık’ta ilan edilecek.

Birinci YÖKDİL sınavı 1 Mart 2020’de, birinci YDS 12 Nisan 2020’de yapılacak.

2020 YKS, 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak. Başvuruları 6 Şubat-3 Mart’ta alınacak sınavın sonuçları 23 Temmuz’da açıklanacak. KPSS genel yetenek sınavı ise 19 Temmuz’da yapılacak.

ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN 

The post 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı. ÖSYM 2020 Sınav Takvimi appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/2020-osym-sinav-takvimi-yayinlandi-osym-2020-sinav-takvimi/feed/ 0
2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı. https://polisaskeradaylari.com/msu-milli-savunma-universitesi-sinav-basvuru-tarihi-aciklandi/ https://polisaskeradaylari.com/msu-milli-savunma-universitesi-sinav-basvuru-tarihi-aciklandi/#respond Mon, 18 Nov 2019 09:57:52 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16214 MSÜ Adayları bu yazımda sizlere 2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim. 2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı. MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO adayları, MSÜ Başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci alım sınavını MSÜ adına ÖSYM yapmaktadır. Duyuru ÖSYM …

The post 2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
MSÜ Adayları bu yazımda sizlere 2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim.

2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı.

MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO adayları, MSÜ Başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci alım sınavını MSÜ adına ÖSYM yapmaktadır. Duyuru ÖSYM tarafından yayınlandıktan sonra adaylar başvuru ücretini yatırarak ÖSYM sitesinden direk başvuru yapıyorlar. Bu ilk aşama olan MSÜ Yazılı Sınav oluyor. MSÜ yazılı sınavda Türkçe (40 soru), Tarih (5 soru), Coğrafya (5 soru), Felsefe (5 soru), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları) (5 soru), Temel Matematik (40 soru), Fizik (7 soru), Kimya (7 soru), Biyoloji (6 soru) bölümlerinden sorular gelmektedir.

UYARI: Kılavuz henüz yayınlanmadı sadece ÖSYM tarafından tarihler açıklanmıştır. 

2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav İle İlgili Bilgiler:

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav Tarihi: 29 Mart 2020

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav  Başvuru Tarihleri: 07 Ocak 2020  – 10 Şubat 2020 

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav Sonuçların Açıklanması: 21 Nisan 2020

ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN 

The post 2020 MSÜ – Milli Savunma Üniversitesi Sınav – Başvuru Tarihi Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/msu-milli-savunma-universitesi-sinav-basvuru-tarihi-aciklandi/feed/ 0
Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? https://polisaskeradaylari.com/hamile-polisler-resmi-kiyafet-yerine-sivil-giyinebilir-mi/ https://polisaskeradaylari.com/hamile-polisler-resmi-kiyafet-yerine-sivil-giyinebilir-mi/#respond Mon, 18 Nov 2019 09:14:43 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16205 Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları, bu yazımda sizlere Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? hakkında bilgiler vereceğim. Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği’nde kadın polislerin vücuda yapışan (strech) pantolon giymesini yasaklandı. Yeni yönetmelikte, hamile polislerin resmi kıyafet yerine sivil olarak giyinebilmelerine imkan tanındı. Emniyet …

The post Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları, bu yazımda sizlere Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? hakkında bilgiler vereceğim.

Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi?

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği’nde kadın polislerin vücuda yapışan (strech) pantolon giymesini yasaklandı. Yeni yönetmelikte, hamile polislerin resmi kıyafet yerine sivil olarak giyinebilmelerine imkan tanındı.

Emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan her rütbedeki personelin kıyafet şekilleri, branş ve rütbe işaretleri, teçhizat çeşitleri ile 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Emniyet Teşkilatı için hizmetin özelliği itibarıyla verilmesi öngörülen giyecek eşyası ve teçhizatın şekil, renk, cins ve kullanma zamanı ile tarzına ilişkin hususlar Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğine göre düzenlenmiştir.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinin “r” maddesi:

Üniformalı olarak görev yapan bayan amir ve memurlar, hamileliğini belgelediği taktirde resmi kıyafet yerine sivil kıyafet ile görev yapabilirler.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği

The post Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/hamile-polisler-resmi-kiyafet-yerine-sivil-giyinebilir-mi/feed/ 0
26. Dönem POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak? https://polisaskeradaylari.com/pomem-basvuru-evraklari-neyle-doldurulacak/ https://polisaskeradaylari.com/pomem-basvuru-evraklari-neyle-doldurulacak/#respond Sun, 17 Nov 2019 00:20:56 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16130 POMEM adayları bu yazımda sizlere 26. Dönem POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak? hakkında bilgiler vereceğim. 26. Dönem  POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ön başvuru sonuçları açıklandıktan sonra adaylara evrak teslim aşaması için birkaç evrak yayınlamaktadır. Polis Akademisi adayların okula gelirken yanlarında getirmesi gereken evrakları açıklar bu evrakları Mavi ya da Siyah …

The post 26. Dönem POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
POMEM adayları bu yazımda sizlere 26. Dönem POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak? hakkında bilgiler vereceğim.

26. Dönem  POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ön başvuru sonuçları açıklandıktan sonra adaylara evrak teslim aşaması için birkaç evrak yayınlamaktadır. Polis Akademisi adayların okula gelirken yanlarında getirmesi gereken evrakları açıklar bu evrakları Mavi ya da Siyah tükenmez kalemle doldurabilirsiniz. Bilgisayar çıktısı olarak değil. Elle doldurmanız gerekmektedir.

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;

BAŞVURU EVRAKLARI NELER?

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

b) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(BAŞVURU FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)

c) Sağlık Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (SAĞLIK BİLGİ FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN )

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (FİZİKİ YETERLİLİK PARKUR DİLEKÇESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) (Yabancı ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)

f) Emniyet teşkilatı dışında şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malulü olduğunu belirten ilgili kurumun ıslak imzalı yazısı

g) Sınav Giriş Belgesi,

h) Erkek adaylar için terhis, tecil veya askerlik durum belgesi.

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

The post 26. Dönem POMEM Başvuru Evrakları Neyle Doldurulacak? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/pomem-basvuru-evraklari-neyle-doldurulacak/feed/ 0
26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü? https://polisaskeradaylari.com/26-donem-pomem-on-saglik-parkur-giris-yerleri-mulakat-ayni-gun-mu/ https://polisaskeradaylari.com/26-donem-pomem-on-saglik-parkur-giris-yerleri-mulakat-ayni-gun-mu/#comments Sat, 16 Nov 2019 07:22:38 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16052 POMEM Adayları, bu yazımda sizlere 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü?  hakkında bilgiler vereceğim. 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü? Giriş yerlerinin açıklanmasından sonra adaylardan mülakatta aynı gün mü olacak soruları gelmeye başladı. Arkadaşlar Polis Akademisi Başkanlığı sitesinden adaylara …

The post 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
POMEM Adayları, bu yazımda sizlere 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü?  hakkında bilgiler vereceğim.

26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü?

Giriş yerlerinin açıklanmasından sonra adaylardan mülakatta aynı gün mü olacak soruları gelmeye başladı. Arkadaşlar Polis Akademisi Başkanlığı sitesinden adaylara yapılan duyuruda zaten tüm aşamaların aynı gün olacağı belirtilmiştir. Duyuruyu sizlerle aşağıda paylaşacağım hemde beraber olduğunu gösteren yazı ise: İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat uygulanacaktır.

26. Dönem POMEM Sınav Giriş Yerleri Duyurusu

26. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat uygulanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

26. Dönem POMEM Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

POMEM Eğitim Süresi Ne Kadar?

POMEM Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım

POMEM Alımına Başvuran Herkes Mülakata Çağrılacak Mı?

POMEM Ön Lisans Başvuruları İçin KPSS Taban Puan 65 Oldu.

KPSS Puanım Yok – Puanım Yetmiyor POMEM Başvurusu Yapabilir Miyim?

The post 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/26-donem-pomem-on-saglik-parkur-giris-yerleri-mulakat-ayni-gun-mu/feed/ 5
26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? https://polisaskeradaylari.com/pomem-on-saglik-spor-mulakat-tarihini-degistirme-nasil-oluyor/ https://polisaskeradaylari.com/pomem-on-saglik-spor-mulakat-tarihini-degistirme-nasil-oluyor/#respond Fri, 15 Nov 2019 23:58:50 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=4646 POMEM adayları bu yazımda sizlere POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda bunun için bir dilekçe örneği paylaşacağım. POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Polis Akademisi POMEM alımlarda Ön Sağlık ve Spor aşamasını aynı gün yaparken Mülakatı başka bir tarihte yapmaktadır. Bundan dolayı adaylardan …

The post 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
POMEM adayları bu yazımda sizlere POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda bunun için bir dilekçe örneği paylaşacağım.

POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme

Polis Akademisi POMEM alımlarda Ön Sağlık ve Spor aşamasını aynı gün yaparken Mülakatı başka bir tarihte yapmaktadır. Bundan dolayı adaylardan bazılarının başka sınav tarihi ile ya da bir mazeretleri olduğu durumla aynı güne gelebiliyor.

Adaylar bu durumda Polis Akademisi tarafından adaylara tebliğ edilen okulu arayarak mazeretini bildirmesi gerekiyor. Daha sonra okulda bulunan yetkililer sizlerin neler yapacağı hakkında bilgiler veriyor. Genellikle bir dilekçe yazıp bunu onlara yollamanızı isteyebiliyor. Ancak şu bilinmelidir ki her şey okula kalmıştır ileri bir tarihe almayabilir.

Genellikle Ön Sağlık – Spor  ve ya mülakatınızın olacağı okuldaki yetkililer anlayışla karşılayarak tarihi değiştirebiliyor.

Örnek Dilekçe

                        20/11/2019

 ERZURUM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

2019 yılı 26. Dönem POMEM aday başvuru, seçme ve değerlendirme sınavı tarihim  14.11.2019 olarak belirlenmiştir. Belirtilen tarihte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (Burada belirteceğiniz gerekçeyi kanıtlayacak belgeleri okula yollamanız gerekiyor.)  sınavına katılacağımdan dolayı, aday başvuru, seçme ve değerlendirme tarihimin değiştirilmesini istiyorum.

Dilekçeme verilecek olumlu veya olumsuz cevabın zamanın kısıtlı olması sebebi ile 0500 000 00 00 nolu cep telefonumdan aranarak veya aşağıda belirtiğim mail adresime gönderilerek tarafıma iletilmesini talep ediyorum.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 

Aday No:                                                                                                                                          10/11/2019

T.C. Kimlik No:                                                                                                                                   Adı Soyadı

Telefon:                                                                                                                                                      İmza

Adres:

Bu dilekçenizi kanıtlayacak evraklarla birlikte yollayınız. 

The post 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/pomem-on-saglik-spor-mulakat-tarihini-degistirme-nasil-oluyor/feed/ 0
26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri https://polisaskeradaylari.com/26-donem-pomem-on-saglik-parkur-giris-yerleri-mulakat-tarihleri/ https://polisaskeradaylari.com/26-donem-pomem-on-saglik-parkur-giris-yerleri-mulakat-tarihleri/#comments Fri, 15 Nov 2019 17:25:20 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=15928 POMEM Adayları, bu yazımda sizlere 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri hakkında bilgiler vereceğim. 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri 26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü, Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. …

The post 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
POMEM Adayları, bu yazımda sizlere 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri hakkında bilgiler vereceğim.

26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri

26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü, Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

26. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat uygulanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.
Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü?

The post 26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Tarihleri appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/26-donem-pomem-on-saglik-parkur-giris-yerleri-mulakat-tarihleri/feed/ 9
24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim https://polisaskeradaylari.com/24-donem-pomem-guven-masasi-mezuniyet-tarihi-akademik-takvim/ https://polisaskeradaylari.com/24-donem-pomem-guven-masasi-mezuniyet-tarihi-akademik-takvim/#respond Fri, 15 Nov 2019 13:37:47 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=16022 Polis Adayları, bu yazımızda sizlere 24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim  hakkında bilgi vereceğim. 24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatıyla hayata geçirilen “Güven Masası”  uygulaması kapsamında başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine …

The post 24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Polis Adayları, bu yazımızda sizlere 24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim  hakkında bilgi vereceğim.

24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatıyla hayata geçirilen “Güven Masası”  uygulaması kapsamında başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 kadın ve 500 önlisans mezunu olmak üzere toplam 3.000 kadın Polis Memuru adayı sonuçları 13 Eylül 2019 tarihinde açıklandı.

24. Dönem POMEM Güven Masası için eğitim alan adayların Mezuniyet Tarihleri 31 Mart 2020 tarihidir. Polis Akademisi çalışma takvimini değiştirme hakkına sahiptir.

The post 24. Dönem POMEM – Güven Masası Mezuniyet Tarihi – Akademik Takvim appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/24-donem-pomem-guven-masasi-mezuniyet-tarihi-akademik-takvim/feed/ 0