Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları https://polisaskeradaylari.com Polis ve Asker Alımları Hakkında Her Burada Sun, 18 Aug 2019 10:57:41 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.1 https://polisaskeradaylari.com/wp-content/uploads/2017/11/cropped-512-150x150.png Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları https://polisaskeradaylari.com 32 32 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir? https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavina-nasil-gidilir/ https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavina-nasil-gidilir/#comments Sat, 17 Aug 2019 06:38:47 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12597 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?  hakkında bilgiler vereceğim. Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir? Arkadaşlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik ve Mülakat aşamalarının tamamında size önerim sakalınız olmasın. Sebebi ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Mülakat …

The post Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

Arkadaşlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik ve Mülakat aşamalarının tamamında size önerim sakalınız olmasın. Sebebi ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Mülakat aşamaları Polis Okullarında yapılmakta ve bu aşamalar için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından komisyonlar kurularak bu komisyonlarda Emniyet Müdürleri bulunmaktadır. Disiplin ön planda olan mesleklerden biri olan Bekçilik için bunlara dikkat etmenizi öneririm. Parkura katılacağınız için parkur aşamasında giyeceklerinizi götürmeyi asla unutmayın.

Fiziki Yeterlilik Sınavını yani parkur aşamasını izlemek için Sınav Komisyonu bulunacak ve bu komisyon karşısında bilgilerini yani adınızı soyadınızı söyledikten sonra parkura gireceksiniz. Fiziki Yeterlilik Talimatında ise bu şekilde açıklama yapılmıştır:

Öncelikle adaylara gruplar halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında veya sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik sınav komisyonu sorumlu değildir. Daha sonra komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner.

 

The post Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavina-nasil-gidilir/feed/ 4
2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı. https://polisaskeradaylari.com/2019-jandarma-ve-sahil-guvenlik-fakultesi-sonuclari-aciklandi/ https://polisaskeradaylari.com/2019-jandarma-ve-sahil-guvenlik-fakultesi-sonuclari-aciklandi/#respond Fri, 16 Aug 2019 21:02:33 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12587 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi adayları bu yazımda 2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim. 2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı. SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ 220 Erkek Öğrenci alınacaktır. a. Lise veya dengi okul mezunları veya kayıt tarihine (09 Eylül 2019) kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim …

The post 2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi adayları bu yazımda 2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim.

2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı.

SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

220 Erkek Öğrenci alınacaktır.

a. Lise veya dengi okul mezunları veya kayıt tarihine (09 Eylül 2019) kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir.

b. Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine ön başvuru yapabilmek için; ÖSYM tarafından yapılan 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) aldıkları puan esas alınarak;

(1) Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı 150 veya üzerinde olmak,

(2) Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT);

– Eşit Ağırlık (EA) puan türüne göre, sıralamada en az 250.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

– Sözel (SÖZ) puan türüne göre, sıralamada en az 50.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

– Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

(3) Şehit ve malul eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanların (EA, SÖZ, SAY) en az %80’ini almış olması gereklidir.

c. Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine temin edilecek (220) öğrenci kontenjanının;

(1) %65’i (143 öğrenci) Eşit Ağırlık (EA) puan türünden (7 öğrenci Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanından),

(2) %25’i (55 Öğrenci) Sayısal (SAY) puan türünden (3 öğrenci Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanından),

(3)%10’u (22 Öğrenci) Sözel (SÖZ) puan türünden (1 öğrenci Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanından) oluşacaktır.

ç. YKS sınav sonucu olmayan veya belirlenen taban puanın altında not alan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

d. Ön başvuru yapan adaylar tercih ettiği puan türüne ve o puan türü için belirlenen kontenjana göre en yüksek puandan düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının en az on katı kadar adaya https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden “Seçme Sınavlarına Çağrılma ” duyurusu yapılacaktır.

NOT : Adaylar tek tercih yapacaktır. Sayısal ve Sözel puan türlerinin herhangi birinde kontenjanın dolmaması durumunda eksik kalan kontenjanlar Eşit Ağırlık puan türüne aktarılacaktır.

The post 2019 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Sonuçları Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/2019-jandarma-ve-sahil-guvenlik-fakultesi-sonuclari-aciklandi/feed/ 0
2019 Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi İndir https://polisaskeradaylari.com/bekci-adayi-fiziki-yeterlilik-parkur-dilekcesi-indir/ https://polisaskeradaylari.com/bekci-adayi-fiziki-yeterlilik-parkur-dilekcesi-indir/#comments Fri, 16 Aug 2019 20:37:17 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=4113 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi hakkında bilgi vereceğim. Dilekçeyi doldurup parkura katılırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi                                 …………………………………………..BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE Noktalı Yere: Parkura Katılacağınız Okulu Yazacaksınız. Örnek: Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi      …

The post 2019 Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi İndir appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi hakkında bilgi vereceğim. Dilekçeyi doldurup parkura katılırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi

                                …………………………………………..BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE

Noktalı Yere: Parkura Katılacağınız Okulu Yazacaksınız. Örnek: Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi 

        Çarşı Ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinin “Fiziki Yeterlilik Sınavı” başlıklı 16’ıncı maddesinin 2’inci bendinin (a) fıkrasında;  Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.” hükmü gereğince 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavında uygulanacak olan Fiziki Yeterlilik Parkuru ve aşamaları hakkında bilgi sahibi oldum, fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmama engel hiçbir sağlık problemimin bulunmadığını ve fiziki yeterlilik sınavı esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık veya sağlık probleminde sorumluluğun bana ait olduğunu beyan ederim.. …../…../2019

Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi İndirmek İçin Tıklayın 

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim?

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

BEKÇİ ADAYLARI GRUBU KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

The post 2019 Bekçi Adayı Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi İndir appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/bekci-adayi-fiziki-yeterlilik-parkur-dilekcesi-indir/feed/ 2
2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek? https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavina-giderken-neler-goturulecek/ https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavina-giderken-neler-goturulecek/#comments Fri, 16 Aug 2019 19:23:49 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12543 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek? hakkında bilgiler vereceğim. 2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek? Arkadaşlara sınava giderken yanınızda aşağıdaki belgeler kesinlikle olmalıdır. Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruda sadece Fiziki Yeterlilik Aşaması yapılacağı belirtilmiştir. Mülakat için herhangi bir duyuru yayınlanmadı. Mülakatlar Fiziki Yeterlilik Aşamasından sonra açıklanacaktır. Aynı …

The post 2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek? hakkında bilgiler vereceğim.

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

Arkadaşlara sınava giderken yanınızda aşağıdaki belgeler kesinlikle olmalıdır. Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruda sadece Fiziki Yeterlilik Aşaması yapılacağı belirtilmiştir. Mülakat için herhangi bir duyuru yayınlanmadı. Mülakatlar Fiziki Yeterlilik Aşamasından sonra açıklanacaktır. Aynı gün olmayacaktır. 

 • Sınav Giriş Belgesi ( Polis Okulunun adı ve tarihi yazan belge)
 • Nüfus Cüzdanı
 • Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi ( Aşağıdan İndirebilirsiniz – E Devlet ile giriş yaptığınızda sistemden de indirebilirsiniz.)Kendiniz doldurup imzalıyorsunuz. 
 • Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi İndir Tıkla 

Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim?

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

Belgeyi Doldurma İşlemi 

Arkadaşlar Başkanlığına/Müdürlüğüne yazan yere herhangi bir Polis Okulunda Giriyorsanız yanı örnek: Erzurum POMEM Müdürlüğüne olacak ama Ankara da Polis Akademisinde girecekler ise Polis Akademisi Başkanlığına yapacaktır. 

Yazının sonundaki tarih ise parkur tarihinizi yazın.

The post 2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavina-giderken-neler-goturulecek/feed/ 5
2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-yerleri-ve-tarihleri-aciklandi/ https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-yerleri-ve-tarihleri-aciklandi/#comments Fri, 16 Aug 2019 19:05:31 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12534 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim. 2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak …

The post 2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim.

2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı.

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır. (Burada zaten sadece Fiziki Yeterlilik Olacağı yazıyor) Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim?

The post 2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-yerleri-ve-tarihleri-aciklandi/feed/ 12
Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim? https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-mulakat-giris-belgem-silik-cikti-ne-yapabilirim/ https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-mulakat-giris-belgem-silik-cikti-ne-yapabilirim/#respond Fri, 16 Aug 2019 17:38:27 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12555 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim? hakkında bilgiler vereceğim. Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından adaylar için Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Giriş belgeleri ayrı ayrı yayınlanabiliyor. 2019-1 alımında ilk olarak Fiziki Yeterlilik aşaması yapılacak bu aşama …

The post Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim? hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından adaylar için Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Giriş belgeleri ayrı ayrı yayınlanabiliyor. 2019-1 alımında ilk olarak Fiziki Yeterlilik aşaması yapılacak bu aşama için giriş belgeleri yayınlandı. Ancak belge aşağıdaki gibi silik çıkıyor. Arkadaşlar bu sorun olmuyor. Silik olsa da giriş belgenizi çıkarabilirsiniz.

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

 

The post Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-mulakat-giris-belgem-silik-cikti-ne-yapabilirim/feed/ 0
2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Sonuçları Açıklandı. https://polisaskeradaylari.com/2019-msu-harp-okullari-ve-astsubay-myo-sonuclari-aciklandi/ https://polisaskeradaylari.com/2019-msu-harp-okullari-ve-astsubay-myo-sonuclari-aciklandi/#respond Fri, 16 Aug 2019 08:00:28 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=8491 MSÜ adayları 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Sonuçları Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm.  MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULLARI ADAYLARI İÇİN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde, Harp Okulları ve Astsubay MYO Kazanan Adaylar belli oldu. Personel Temin sitesi tarafından yapılan duyuru aşağıdaki gibidir. Milli Savunma …

The post 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Sonuçları Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
MSÜ adayları 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Sonuçları Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm. 

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULLARI ADAYLARI İÇİN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde, Harp Okulları ve Astsubay MYO Kazanan Adaylar belli oldu. Personel Temin sitesi tarafından yapılan duyuru aşağıdaki gibidir.

Milli Savunma Üniversitesi bağlısı Harp Okulları yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Sonuçlardaki güncellemeler yalnızca hafta içi mesai saatlerinde yapılmaktadır. Meslek Yüksekokulları sıralama sonuçları MSB Personel Temin Sayfasından duyrulacaktır. Yerleştirme sonuçları ise 26 Ağustos 2019 tarihinden itibaren sayfamızda (msu.edu.tr) açıklanacaktır.

2019- MSÜ HARP OKULLARI  “ADAY YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ” SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.

Harp Okullari Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız..

Astsubay MYO Sonuçları İçin TIKLAYIN 

Değerli Adaylarımız;
1. MSÜ Harp Okullarına Aday Yerleştirme İşlemleri MSÜ Rektörlüğü koordinesinde ilgili Okul K.lıkları tarafından;
a. Ön kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,
b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında ilgili Harp Okulunda şahsen yapılacaktır.
2. Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildiriniz.
3. Kayıt yaptıracağınızı beyan edip 2 iş günü içerisinde ön kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde askeri öğrenci adaylığınız sonlandırılacaktır.
4. Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Asb.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.
5. MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları seçim aşamaları sonuçları ve kayıt işlemleri ile ilgili ilan/açıklamalar https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tradreslerinden bilahare duyurulacaktır.
6. Kayıt için izlenecek yol:
 a. Kara Harp Okulu (KHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu için tıklayınız…
b. Deniz Harp Okulu (DHO) ve Sahil Güvenlik Harp Okulu (SGHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu için tıklayınız…
c. Hava Harp Okulu (HHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu için tıklayınız…
SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN tıklayınız…
BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
Milli Savunma Üniversitesi İletişim Bilgileri : 0212 398 01 60
Kara Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 419 75 58
Deniz Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0216 395 26 30 /23 03
Hava Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 663 24 90 /44 21

The post 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Sonuçları Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/2019-msu-harp-okullari-ve-astsubay-myo-sonuclari-aciklandi/feed/ 0
Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinav-parkur-tarihini-degistirme-nasil-oluyor/ https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinav-parkur-tarihini-degistirme-nasil-oluyor/#respond Thu, 15 Aug 2019 20:35:45 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12580 Bekçi adayları bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda bunun için bir dilekçe örneği paylaşacağım. Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? Arkadaşlar bazı sebeplerden dolayı mülakat – fiziki yeterlilik parkur tarihi gününde sınavınız ya da önemli bir mazeretiniz olabilir. Mülakat – …

The post Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi adayları bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda bunun için bir dilekçe örneği paylaşacağım.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

Arkadaşlar bazı sebeplerden dolayı mülakat – fiziki yeterlilik parkur tarihi gününde sınavınız ya da önemli bir mazeretiniz olabilir. Mülakat – Fiziki Yeterlilik – Parkur tarihi değiştirme işlemi daha önceleri oldu ama bilinmelidir ki bu Polis Akademisinin insiyatifindedir. Mülakata – Fiziki Yeterlilik – Parkura gireceğiniz yerler belli olduktan sonra mülakat – fiziki yeterlilik- parkur tarihinde düğününüz, sınavınız yada her hangi bir rahatsızlığınız var bu durumu mülakata – fiziki yeterliliğe – parkura katılacağınız okula dilekçe ve bunu kanıtlayacak belgelerle fakslamınız lazım. Daha sonra okulu arayarak faksın gelip gelmediğini ve neticenin ne olacağını öğrenmeniz gerekmektedir. Yani siz dilekçe yolladınız diye kabul edilecek anlamına gelmiyor.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

 ERZURUM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavında uygulanacak olan Fiziki Yeterlilik Parkuru tarihim  24.08.2019 olarak belirlenmiştir. İlgili tarihte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavına katılacağımdan dolayı, aday başvuru, seçme ve değerlendirme tarihimin değiştirilmesini istiyorum.

 

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 

Aday No:                                                                                                                                           20/11/2018

T.C. Kimlik No:                                                                                                                                   Adı Soyadı

Telefon:                                                                                                                                                      İmza

Adres:

Bu dilekçenizi kanıtlayacak evraklarla birlikte yollayınız. 

The post Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınav – Parkur Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinav-parkur-tarihini-degistirme-nasil-oluyor/feed/ 0
2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü? https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-parkur-ve-mulakat-ayni-gun-mu/ https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-parkur-ve-mulakat-ayni-gun-mu/#comments Thu, 15 Aug 2019 20:01:58 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=12568 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü? hakkında bilgiler vereceğim. 2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü? Arkadaşlar bu alımda Polis Akademisi Duyuru Şu Şekilde: 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri …

The post 2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü? hakkında bilgiler vereceğim.

2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü?

Arkadaşlar bu alımda Polis Akademisi Duyuru Şu Şekilde:

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır. (Burada zaten sadece Fiziki Yeterlilik Olacağı yazıyor) Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

UYARI: Arkadaşlar aklınızda soru kalmaması için Sınav Giriş Belgesindeki Sınav Merkezini arayarak sorabilirsiniz. 

2018 Yılındaki Açıklama İse Aşağıdaki Gibidir:

2018 – 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına ve sözlü sınava katılacaklardır. (Yani burada hem sözlüde yazılmıştır.) Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Polis Akademisi Sitesinden Eski Duyuruyu Alıyorum Sizler İçin

Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Mülakat Bir Olunca Bu Şekilde Açıklama Yapılıyor. 2018 Yılındaki Açıklama Bu Şekildeydi 

2019-1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Giderken Neler Götürülecek?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik – Mülakat Giriş Belgem Silik Çıktı Ne Yapabilirim?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

The post 2019-1 Bekçilik Parkur ve Mülakat Aynı Gün Mü? appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/2019-1-bekcilik-parkur-ve-mulakat-ayni-gun-mu/feed/ 1
2019 -1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı. https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-parkuru/ https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-parkuru/#comments Thu, 15 Aug 2019 19:00:53 +0000 https://polisaskeradaylari.com/?p=1983 Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 – 1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim. Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı. Polis Akademisi tarafından yapılan duyuru: Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, …

The post 2019 -1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 – 1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı. hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı.

Polis Akademisi tarafından yapılan duyuru:

Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.

Fiziki Yeterlilik Sınavında adayın süresinin takibi, fiziki yeterlilik sınavı komisyonu ve sınava katılan aday tarafından görülebilecek nitelikteki dijital fotoselli süreölçer ile yapılacaktır. Dijital fotosel cihazının başlama ve bitiş kısmındaki fotoseller arasındaki mesafe en az (3) üç metre genişlikte olacaktır.

2019/1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Yerleri ve Tarihleri Açıklandı. TIKLA

Yapılacak hareketlerle ilgili olarak;

Öncelikle adaylara gruplar halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında veya sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik sınav komisyonu sorumlu değildir. Daha sonra komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner.

1) Aday “BAŞLA” komutu ile başlama çizgisini geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa, sola çift ayakla sıçrama hareketi yapacaktır. (Aday istediği taraftan sağdan veya soldan çift ayakla sıçrama hareketine başlayabilecektir.) Sıçrama tahtasının uzunluğu 2,5 metre, yüksekliği 40 cm, genişliği 20 cm ve sıçrama tahtasının yere basma ayakları 52 cm eninde olacaktır.
Adayın;

 • Jimnastik sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçramasının ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir.
 • Tek ayakla yapılan sıçrama hareketi sıçrama olarak sayılmayacak ve 5 sıçrama hareketinden bir tanesi bile nizami olarak yapmayan aday bu istasyonu yapmamış sayılır ve diskalifiye edilerek elenir.

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) içine basarak geçecektir. Lastiklerin ebadı 205*55*16 inch olacak, lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır.
Adayın;

 • Her bir lastik için, içerisine basmadan geçmemesinin ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir.
 • Bu istasyondaki lastiklerden hiçbirinin içine nizami basmadan geçmesi durumunda aday diskalifiye edilerek elenecektir.

3) Adaylar; ağırlık taşıma etabında, erkek adaylar için 30 Kg (15×2) ağırlığındaki iki kum torbasını aralarında 14 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladığı noktaya herhangi bir mesafeden atmayacak, aldığı noktaya bırakacaktır.
Adayın;

 • Ağırlıkları aldığı noktadaki dubanın arkasından dolaşmadan geriye dönerek istasyonu tamamlayıp ağırlıkları aldığı noktaya bırakmayan adaya ceza karşılığı olarak 1 (bir) saniye,
 • Ağırlıkları aldığı noktadaki dubanın arkasından ağırlıklarla dolaşmamasına 1 (bir) saniye, boş olarak dolaşmamasına da 1 (bir) saniye ilave edilecektir.
 • Ayrıca aralarında 14 metre mesafe bulunan dubalardan ikincisinin arkasından dolaşarak tamamlamayan, herhangi bir mesafeden dönen ve yarım bırakan aday bu istasyonu tamamlamamış sayılır ve diskalifiye edilerek elenir.
 • Ağırlıkları 14 metrelik mesafeyi tamamlayarak aldığı yere bırakan aday, dubanın içerisinden geçerek diğer istasyona geçmesi halinde bitirme süresine ceza karşılığı olarak 1 (bir) saniye ilave edilecektir.
 • Dubalardan herhangi birini deviren adaya ceza karşılığı bitiş süresine 1 (bir) saniye ilave edilecektir.
 • Aday ağırlıklarla dubaların arkasından dönerken ağırlıkların her ikisi de dubanın dışından olmak kaydıyla dönecek, ağırlıkların bir tanesini dubanın içinden döndürmek kaydıyla dönmesi halinde bitiş süresine 1 (bir) saniye ilave edilecektir.
 • Ağırlık torbaları ikinci dubanın sağ tarafına 20 cm mesafeden sonra torbaların arasında içten içe 50 cm mesafe olacak şekilde yerleştirilir.

4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar, iki nokta arasında mesafesi 5 metre olan ve yerde duran sağlık toplarından önce koşu istikametinde ikinci topa, sonra ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaktır.
Adayın;

 • Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 (iki) saniye ilave edilecektir.
 • Sağlık topuna dokunma hareketinde aday önce en uzaktaki topa dokunarak sonra geçerken dokunmadığı ilk topa dokunacak ve sonra ilk dokunduğu topa tekrar dokunarak istasyonu tamamlayacaktır. Bu istasyonu bu şekilde yapmayan, önce birinci topa dokunan sonra ikinci topa dokunarak diğer istasyona geçen adayın ikinci topa dokunması bir dokunuş sayılacaktır. İlk topa dokunması sayılmayacak ve bu şekilde iki top arasındaki mesafeyi kat etmeyecek şekilde diğer istasyona geçen adayın bitirme süresine ceza karşılığı olarak 6 (altı) saniye ilave edilecektir.
 • Adayın topa dokunmasından dolayı topların top haznesinden çıkması durumunda aday, topun peşinden değil topun bulunması gereken hazneye dokunacaktır.
 • Bu istasyondaki sağlık toplarının hiçbirine dokunmadan geçmesi durumunda aday diskalifiye edilerek elenecektir

5) Takla hareketine gelirken aday dubanın dışından dolaşarak gelip, yer minderinde öne doğru 1 (bir) defa takla atacaktır.

 • Takla hareketine gelirken dubanın dışından dolaşmayan veya dubayı deviren adaya ceza karşılığı olarak bitiş süresine 1 (bir) saniye ilave edilecektir.
 • Takla hareketinde takla hareketini yapmayan veya hiç yapamayan aday diskalifiye edilerek elenecektir.

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu dışından dolaşılarak tamamlanır. Çubuklar 1.5 metre yüksekliğinde olup, düz ve çapraz olarak 2.5 metre aralığında olacaktır.
Adayın;

 • Her bir eksik geçiş için ve çubuğunu deviren adaya ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 (iki) saniye ilave edilecektir.
 • Slalom çubuklarının bulunduğu parkuru hiç yapmadan geçmesi halinde aday, diskalifiye edilerek elenecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği çıtanın üstünden 50 cm. ve alttan geçilecek engel yüksekliği çıtanın altından 110 cm. olup engeller  arasındaki mesafe 2 metredir) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur.
Adayın;

 • Bu etap sırasında engel çubuğunu düşürmesi yerinden çıkarması (engel çubuğunun bir tarafının bile yerinden çıkması) ceza süresi alma nedenidir. Engel çubuklarının bir birlerine takılış yönü adayın geliş yönüne bakacak şekilde olacaktır. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, engelleri devirme ve düşürme için ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 (iki) saniye ilave edilecektir.
 • Bu istasyondaki engellerin hiçbirini nizami geçmemesi durumunda aday diskalifiye edilerek elenecektir.

8) Adayın başlangıç çizgisinden geçmesiyle birlikte skorboardda çalışmaya başlayan kronometre adayın bitiş çizgini geçmesiyle durur. Adayın sensörlerin algılayamayacağı
şekilde altından geçmesi veya üstünden sıçrayarak geçmesi ya da herhangi bir nedenle dijital fotoselli kronometrenin durmaması, durdurulamaması halinde fiziki yeterlilik sınavı komisyonu tarafından adayın bitiş çizgisinden geçişi göz önüne alınarak bitiş süresi olarak kaydedilir. Herhangi bir tereddütte düşülmesi halinde kamera kayıtları kontrol edilerek bitiş süresi tespit edilir ve bitiş süresi olarak yazılır.

Adayın bitiş çizgisine kendini atarak kronometreyi durdurması halinde adayın vücudunun herhangi bir kısmının parkurun bitiş çizgisinin içerisinde kalması durumunda adayın bitiş süresine ceza karşılığı olarak 1 (bir) saniye ilave edilir.

9) Fiziki Yeterlilik Parkuru içerisinde herhangi bir istasyonu yapmayan veya yapamayan aday elenecektir. Fiziki yeterlilik parkurunda sayılı istasyonlarda sıçrama tahtası, lastik engeli, sağlık toplarına dokunmalar, slalom çubuğu geçişleri gibi engelli geçiş istasyonlarından adayların bu istasyonları geçebilmeleri için her istasyonda en az bir hareketi nizami yapma zorunluluğu vardır. Her istasyonda en az o istasyon hareketinden bir tanesini nizami yapamayan aday bir sonraki istasyona geçemez ve diskalifiye edilerek elenir.

10) Teknik bir arızanın dışında hiçbir adayın fiziki yeterlilik parkuru sınavını tekrar yapmasına izin verilmeyecektir.

11) Fiziki yeterlilik sınavı parkurunda sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sorunda sınav komisyonu başkanı ve üyeleri komisyonda görevli üye beden eğitimi öğretim elamanın görüşünü alarak karara bağlayacaktır.

12) Adayların parkuru bitirme sürelerinde saliseler göz önüne alınmayacak yalnızca saniyeler baz alınarak bitirme süresi olarak yazılacaktır. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği aday değerlendirme ve seçme işlemlerinin bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mesleğini icra edecek adayların denge, kondisyon, çeviklik, çabukluk ve esneklik açısından Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir.

Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40saniye ve daha aşağı
sürede tamamlayan erkek adaylar 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Not: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar spor kıyafetlerini yanlarında getireceklerdir.

The post 2019 -1 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru Açıklandı. appeared first on Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları.

]]>
https://polisaskeradaylari.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-parkuru/feed/ 11