Jandarma Astsubay Kursiyer Maaşı Ne Kadar? Mayıs 2018

Jandarma Astsubay Kursiyer Maaşı Ne Kadar? Mayıs 2018

Jandarma Astsubay Kursiye Maaşı Ne Kadar? Nisan 2018

Arkadaşlar Jandarma Genel Komutanlığı sivil kaynaktan personel alımları da yapmaktadır. Sivil kaynaktan yapılan bu alımlarda üniversite mezunu adaylar Jandarma Astsubay Eğitim Merkezinde eğitim almaktadır. Bu okul Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi olarak bilinmektedir.

Şimdi sizlere Jandarma Astsubay Kursiyeri olan bir arkadaşımdan aldığım bilgileri vereceğim.

Eğitim süresi bir yıl olduğunu ve bu eğitim süresi içerisinde kayıt kabul, intibak eğitimi, temel eğitim, akademik eğitim, staj, kolluk uygulaması yapıldığını okulun Ankara’da olduğu ve 6-8 kişilik odalarda kaldıklarını söyledi.

Sizlerin en çok merak ettiği soruyu da kendisine sordum. Okulda iken ne kadar maaş alıyor dedim. Kendisi de okulda kursiyer maaşı alınıyor. Kendisi şu an staj dosyası hazırlıyor. 2018 Nisan ayı kursiyer maaşım 3,850 TL ben alıyorum dedi. Okul bitmesine kısa süre kaldığını söyledi.

Tüm alımlardan ücretsiz haberdar olmak için yapmanız gereken te şey yazının sonundaki mobil uygulamamızı telefonunuza kurmanız yeterlidir. Ücretsizdir.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın

YORUMLAR

  1. sedat dedi ki:

    2019 yılı için sözleşmeli jandarma astsubay öğrencileri eğitim ücreti nekdar acaba?

    1. Admin dedi ki:

      Belli olunca duyuracağız kardeşim