Şehirlerarası Yolculuk – Seyahat İzin Belgesi Nereden Alınır?

Şehirlerarası Yolculuk – Seyahat İzin Belgesi Nereden Alınır?
A+
A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri açıklayarak, şehirlerarası yolculuklara sınırlama getirildiğini açıkladı. Bundan sonra şehir dışı seyahatleri büyükşehirlerde kaymakamlıklar izni ile yapılabilecek.

Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığı  İle İlgili Ek Genelge

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile iller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00‘den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilecektir.
Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması Valilik izni ile gerçekleştirilebilecektir.
İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi düzenlenecektir.

Şehirlerarası Yolculuk – Seyahat İzin Belgesi Nereden Alınır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri kamuoyuna duyurdu. Cumhurbaşkanının açıklamasına göre, artık şehir dışına çıkacak olan her vatandaş şehirlerarası seyahat izin belgesi almak zorundadır. Otobüsle şehir dışına çıkacak vatandaşlar valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır.
İller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00‘den itibaren yasaklanacağı için bu tarih ve saatten önce yapılan seferler için 65 yaş üstü değilseniz herhangi bir izin almaya gerek yoktur. İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi düzenlenecektir.
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!