WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar hakkında bilgiler vereceğiz.

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar

BiP Nedir?

BiP tüm sevdiklerinizle, internet üzerinden, yeni nesil anlık mesajlaşma deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretisiz gönderebilirsiniz.

BiP uygulaması ile;

  • BiP kullanan arkadaşlarınızla anlık mesajlaşabilir
  • Birden fazla kişiye aynı anda ileti gönderebilir
  • Birebir veya grup mesajlaşmalarınızda bulunduğunuz konumu paylaşabilir
  • Yazdıklarınızı sadece BiP’e özel CAPS ve çıkartmalarla daha eğlenceli hale getirebilir
  • BiP’ten varolan bir fotoğrafınızı kullanarak veya yeni fotoğraf çekerek kendi capsinizi yaratabilir
  • BiP’e özel kaybolan mesaj özelliğiyle sevdiklerinizle mesajlaşırken, mesajlarınızın belirlediğiniz süre sonunda sohbet ekranından kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

BiP Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

BiP, TURKCELL ve diğer operatör abonelerinin kullanabildiği anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Bu uygulamayı tüm iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıcıları indirebilir ve kullanabilir. Blackberry ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıcıları tarafından henüz kullanılamamaktadır.

iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarda;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği (BTİDER) tarafından geliştirilen Dedi uygulaması, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan indirilebilen güvenli ve ücretsiz bir haberleşme uygulamasıdır. Sohbetler uçtan uca şifrelenir ve veriler hiçbir yerde barındırılmaz.

Dedi, arama ve mesajlaşmalarınızı hiçbir şekilde saklamaz ve işlemez. Kayıtlar sunucularda sadece transfer amaçlı anlık olarak tutulur. Böylece transfer tamamlandığında kayıtlar silinmiş olur. Dedi, güvenli mesajlaşma konusunda endüstri standartlarını belirleyen Signal uygulaması üzerine geliştirilmiştir. Kaynakları açıktır, herkes tarafından incelenebilir.

Telegram, hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram’ı tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz. Mesajlarınız istediğiniz sayıda telefon, tablet veya bilgisayar arasında sorunsuz bir şekilde eşitlenir.

Telegram ile her türlü mesajı, fotoğrafı, videoyu ve dosyayı (belge, zip, mp3 vb.) gönderebilir ve 200.000 kişiye kadar gruplar veya sınırsız kitlelere yayın yapmak için kanallar oluşturabilirsiniz. Telefondaki kişilerinize yazabilir ve kişileri kullanıcı adları ile bulabilirsiniz. Sonuç olarak, Telegram SMS ve e-postanın birleşimi gibidir ve tüm kişisel veya iş mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Buna ek olarak, uçtan uca şifreli sesli aramaları da destekler.

Tesla ve SpaceX CEO’su ABD’li iş insanı Elon Musk, WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinin ardından, Twitter üzerinden “Signal kullanın” çağrısı yaptı. Açık kaynaklı, şifreli bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Signal ile sesli ve görüntülü arama yapılabiliyor. Signal uygulamasında tüm mesajlar uçtan uca şifreleniyor. Uygulama, Google Play ve Apple Store üzerinden indirilebiliyor.

Viber Medya’nın geliştirdiği programla kullanıcılar birbirlerine metin mesajları, fotoğraf mesajları, eğlenceli stickerlar, fotoğraflar, videolar, çizimler, konum paylaşma ve çağrı yapma özellikleri bulunuyor. Bütün platformlarda çalışan uygulama masaüstü bilgisayarlardan da kullanılabiliyor.

iOS, Android ve Windows’lu telefonlarda çalışan Line, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması da sunuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.