Anasayfa / Polis Sağlık / Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği Hakkında Genel Açıklama

Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği Hakkında Genel Açıklama

Polis Adayları bu yazımda sizlere Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği Hakkında Genel Açıklama hakkında bilgiler vereceğim.

Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği Hakkında Genel Açıklama

Yeni sağlık yönetmeliği bu saatten sonra tüm polis olacak adayları ilgilendirmektedir. Tüm yönetmelik baştan aşağı değiştirilmiştir. Detaylı inceleme yaparak sizlere bu konuda bilgiler vereceğiz;

A Dilimi:

Okullara alınacak öğrenci adayları, A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadırlar. Bu Yönetmelikte bire bir karşılığı olmayan durumlarda, bu Yönetmeliğin 21 inci maddesi gereği, öğrenci adayının muayenesini yapan hastane sağlık kurulu doktorları, kişinin hastalığının uygun olabileceği dilim hakkında karar verir. B-C-D-E dilimlerinde geçen hastalığı olanlar veya 21 inci madde gereği değerlendirildiğinde hastalıklarının B-C-D-E dilimlerine uyduğuna, A dilimine uymadığına karar verilenler öğrenci olamazlar.

Açıklaması: Arkadaşlar artık polis olmak isteyen tüm adaylar A dilimindeki şartları taşımak zorundadırlar.

21. Madde: Giriş raporu veya EK-3’e göre son durum ve dilim belirtir sağlık kurulu raporu düzenlenmesi aşamasında; kişinin hastalığı, mevcut durumu EK-3’te belirtilen hastalık branşlarının sınıflandırılmasındaki dilimlerden hiçbirine uymadığında, sınır vakalarda, hastalığın seyri ve derinliği dikkate alınarak, kişinin mevcut durumuna göre uygun olabilecek en yakın dilime, muayeneyi yapan, hastanın sonuçlarını değerlendiren tam teşekküllü hastane ilgili uzman doktoru ve sağlık kurulu doktorları karar verir. Sağlık kurulu bu kararı, hastanın hizmet sınıfını ve yapacağı görevi bilerek ve değerlendirerek verir. Tam teşekküllü hastane sağlık kurulunun uygun gördüğü dilim ve karara göre işlem yapılır.

OKUMALISIN  POMEM Yeni Yönetmelik Göz Şartları Neler?

Bir diğer önemli açıklama ise ;

Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir. Tedavi veya operasyonla düzelebilen patolojilerin, adaylıktan önce düzeltilmiş olması gerekmektedir. Bu tür tedavi ve operasyonlar için muayene tarihinden sonra hiçbir şekilde süre verilemez.

Bu madde ile baya soru geliyordu arkadaşlar artık yönetmelikte buna açıklama getirilmiş. Ben gözümü sonradan çizdirsem okul bana izin verir mi ameliyat olup gelsem kabul edilir mi? ya da ben tedavi oldum sorun olur mu ? sorusunun cevabı buradadır. Sağlık raporu aşamasında sizin sadece o an ki sağlık durumunuz değerlendirilecektir.

Bir Diğer Kesin Açıklama İse;

Öğrenci adayı, sağlık bilgi formunu doğru olarak doldurmak ve sağlık geçmişine ait tüm raporları okula bildirmek zorundadır. Öğrenci adayının geçirdiği hastalıklarına veya ameliyatlarına dair raporlar, askerlikle ilgili hava değişimi raporları, “askerliğe elverişli değildir” kararlı raporları, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlara ve sağlık nedeniyle elenenlere ait tüm belgeler ile öğrenci adayının sağlık geçmişine ait diğer raporlar okul tarafından giriş raporlarına ilave edilerek Daire Başkanlığına gönderilir.

OKUMALISIN  Polislik Yeni Yönetmelik KBB Şartları Neler?

Bu madde ile artık önceki alımlarda uygulanmayan sağlık bilgi formları artık her adayın dosyasına katılacak.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Buna da bakın

POMEM Göz Tembelliği Elenme Sebebi Mi?

POMEM Adayları bu yazımda sizlere POMEM Göz Tembelliği Elenme Sebebi Mi? sorusunun cevabını vereceğim. Burada verilen …

15 Yorumlar

 1. Merhaba benim belimde çok küçük çaplı bi fıtık var daha 16 yasındayım özel harekat olmak istiyorum bide miyopum ameliyat olsam ikisindende tamamen iyileşsem Zaten o anki sağlık duruma bakılıyo yazmışsınız sağlıkla ilgili bütün geçmiş raporları İstiyolar denmiş bu iki ameliyat sorun olurmu Ginede özel harekat olabilirim dimi.?

  • İleri derece fıtık değilse sorun olmuyor. Sağlık yönetmeliğinde göz şartını sitemizde açıkladık detaylı bakabilirsin.

 2. Peki gözlerimi çizdirsem acaba sorun olurmu yönetmenliği okudum ama emin olamadım rica etsem cevap verirmişsiniz.??

 3. Hocam bende şuan 19. Dönem polis özel harekat öğrencisiyim. Bende hepatit b var. Ben elendim sonra dava açarak geri dönüş yaptım hakem hastane de olumlu verdi. Herşey benim lehime işliyor mahkemede. Tabi bu yönetmelik değişene kadar. Hepatit asla kabul edilemez eklendi yönetmenlik e. Benim durum ne olur. Dönem sonu yine sağlık var. Şuan 19. Dönemden sağlığa giden hepatitli öğrenciler olumsuz alıyor taşıyıcı olduğu halde. Ben ne yaparım nasıl karar verirler. Bunu da soyliyim mahkeme kararı ile gelmiştim.

  • Kardeşim dönem sonundaki sağlık raporu işi bozuyor kesin bir şey diyemiyorum dava olumlu sonuçlar ancak okul sonundaki sağlık raporunda yeni yönetmeliğe göre bir sağlık raporu aldırılır eski yönetmelik çünkü bitti.

   • ama ben girdiğimde sağlıklı taşıyıcı kabul ediliyordu. öğrenci iken bu yönetmenlik değiştirildi. eğitim süremiz 16 ay. dava da devam ediyor. yönetmenlik değişmeden 11 gün önce hakem hastaneden olumlu rapor aldım. bide bende skolyoz vardı. onu okulagirişte olumlu aldım derecesi 4 idi. asıl sorum hepatit i ne yaparlar. eskiye göre değerlendirmesi gerekmezmi lehe olan yönetmenliği uygulamaları gerekmez mi. şunu da söyliyim hala okuldayım.

    • mahkeme egm nin itirazına red verdi yani benim lehime işliyor bu saatten sonra sıkıntı çıkmaz dava açısından avukat söyledi. bide mahkeme kararına göre karar vermesi gerekmiyor mu okul

 4. bende h padid b tasiyiciyim pmyo dan elenme sebebimi yoksa bi derecesi varmi

 5. Abi merhaba 16 yaşındayım bnde bu kunduracı göğüs var ama çok ama çok az yani tişört giydiğimde belli hiç olmuyo çıkarınca da yok gibi sizce elenme sebebimi dereceleri varmı bunun saolun

 6. Göz derece sağ ve sol toplam 4.5 sorun olur mu ?

 7. Kalp romatizamsi polislige engel mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir