MSÜ Sınav Puan Hesaplama - MSÜ Harp Okulları - Astsubay MYO Alımı

Anasayfa / MSÜ ASKERİ / MSÜ Sınav Puan Hesaplama

MSÜ Sınav Puan Hesaplama

MSÜ Adayları, bu yazımda sizlere ÖSYM tarafından yapılan MSÜ Sınav Puanı Hesaplama hakkında bilgiler vereceğim. MSÜ hakkında gelen soruları sizler için cevapladım.

MSÜ nedir?

MSÜ, Milli Savunma Üniversitesinin kısaltmasıdır.

MSÜ puanı nedir?

Milli Savunma Üniversitesince 2. seçim aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, ÖSYM tarafından bir sınav yapılacaktır. Bu sınav sonucunda alınacak puanlara MSÜ puanı denilmektedir.

MSÜ sınavında kaç soru sorulmaktadır?

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı; türkçe, sosyal Bilimler, temel matematik ve fen bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Türkçe ve temel matematik bölümlerinde 40’ar, sosyal bilimler ve fen bilimleri bölümlerinde 20’şer soru olmak üzere toplamda 120 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 135 dakikadan oluşmaktadır.

MSÜ sınavında başarılı olmak için en az kaç puan almak gerekir?

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavında başarılı olmak için henüz belirlenmiş bir taban puanı yoktur. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı tarafından çağrı taban puanları belirlenecektir. Bu çağrı taban puanlarının üzerinde puan alan adaylar 2. seçim aşamalarına katılabileceklerdir.

OKUMALISIN  Okul disiplin cezaları MSÜ’de okumaya engel teşkil eder mi?

MSÜ sınavında en yüksek ve en düşük puanlar nedir?

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavında her puan türünde alınabilecek en yüksek puan 500’dür. Alınabilecek en düşük puan ise 100 olarak belirlenmiştir.

MSÜ sınavı testlerinde netler nasıl hesaplanıyor?

MSÜ puanı, MSÜ sınavında her bir test bölümünden yapmış olduğunuz netler kullanılarak hesaplanmaktadır. Her bir test bölümünde yapmış olduğunuz net sayısı, doğru cevaplamış olduğunuz soru sayısından yanlış cevaplamış olduğunuz soru sayısının 1/4’ünün çıkarılmasıyla hesaplanır.

MSÜ puan hesaplama aracıyla hangi testlerdeki netlerimi hesaplayabilirim?

Hesaplama.net MSÜ puan hesaplama aracıyla türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerindeki net sayılarınızı hesaplayabilirsiniz.

MSÜ puan hesaplama aracıyla hangi türdeki MSÜ puanlarını hesaplayabilirim?

Hesaplama.net MSÜ puan hesaplama aracıyla MSÜ-SA (Sayısal), MSÜ-EA (Eşit Ağırlık), MSÜ-SÖ (Sözel) ve MSÜ-GN (Genel) puan türlerindeki MSÜ puanlarını kolayca hesaplayabilirsiniz.


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberlerin tüm hakları Polis Asker Adayları'na ( www.polisaskeradaylari.com) aittir. www.polisaskeradaylari.com şeklinde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak linki gösterilmeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

2 Yorumlar

  1. Abi ben 4 yıl önce askeri lise mülakatlarına çağrıldım 0.75 hipermetrop çıktı elendim . Yeni düzenlemelerle Hho ya girebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir