Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PÖH / PÖH – Polis Özel Harekat Yaş Şartı ve Hesaplama

PÖH – Polis Özel Harekat Yaş Şartı ve Hesaplama

PÖH Adayları bu yazımda sizlere, PÖH – Polis Özel Harekat Yaş Şartı ve Hesaplama hakkında bilgiler vereceğim.

PÖH – Polis Özel Harekat Yaş Şartı ve Hesaplama

Polis Akademisi Başkanlığının 31 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandığı alım ilanı ile birçok sorular gelmeye başladı. Bunlardan biri de yaş konusundur.  Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunan Polis Meslek Eğitim Merkezleri olan POMEM’lere PÖH branşında öğrenci alımında geçerli olan yaş şartı aşağıdaki gibidir:

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınav başvurularının başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak, şartı aranmaktadır.

2019 PÖH – Polis Özel Harekat Yaş Şartı

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınav başvurularının başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1992 ve 17 Eylül 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak)

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

4 Yorumlar

  1. Bu site oldukça iyi👌👌

  2. Benim yaşım 23 ve liseyi açık dan okuyorum 140 kredim var 2 yılda liseyi bitirmiş oluyorum bunun karşılığında ben askerlikten muafım polis olabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir