Anasayfa / Bekçi Alımları / 1. Dönem Bekçi Adaylarının Eğitim Yerleri ve Tarihi Belli Oldu.

1. Dönem Bekçi Adaylarının Eğitim Yerleri ve Tarihi Belli Oldu.

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere sosyal medyada hızla yayılan 1. Dönem Bekçi Adaylarının Eğitim Yerleri ve Tarihi Belli Oldu.

Kazandığınız ildeki Eğitim Şube sizlere bu konuda bilgi vereceklerdir. Planlama hakkin da duyuru gelince paylaşacağız bizi takip etmeye devam edin.

Polis Akademisi tarafından yapılacağından eğitim süresi ilk alımda olduğu 3 ayı geçmeyecektir.

Madde 10 – Kursların süresi 3 aydan fazla olamaz. Bekçilerin meslek içi eğitim ve yetişme esasları ile kursların açılma zamanı, yerleri, süresi ve kursa katılan bekçilere verilecek yolluk ve yevmiyeler genel hükümler esasları dairesinde, İçişleri Bakanlığınca düzenlenecek bir Yönetmelikle belirtilir.

Bekçilik Eğitimi Nasıl Yapılır?

Bekçi adaylarının eğitimleri Mesleki Eğitim Bilgileri,  Mevzuat Bilgisi ve Silah Bilgisi olarak verilmektedir. Adaylar ilk olarak teorik olarak aldıkları dersleri daha sonra uygulamaları olarak işlemektedirler. Bekçi adaylara silah dersinde genellikle Özel Hareket Polisleri tarafından eğitim verilmektedir. Silah kullanımında genellikle adayın kullanacağı silaha göre eğitim verilmektedir. Adaylara sütre gerisi, 10 metreden, 5 metreden atış yaptırılır. Ayrıca uzun namlulu silah eğitimi de verilmektedir.  Adaylık süresi 2 yıldır. Bu süre içinde açılacak kursu başarı ile bitirenlerden bir hizmet yılını tamamlamış olanların valilikçe asaleten tayinleri yapılır. Kursta başarı gösteremiyenlerin ilişikleri kesilir.

Bekçilik Eğitimi Nerede Yapılır? 

Bekçi alımları artık Polis Akademisine devredildiğinden dolayı eğitimleri de Polis Akademisi yapmaktadır. Polis Akademisi denilince direk eğitimler Ankara’da olacak anlamına gelmiyor. Polis Akademisine bağlı birçok illerde okullar bulunmaktadır. Adayların eğitimleri burada yapılacaktır.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

19 Yorumlar

  1. Ankara dan tebligat gelmedi rapor sonuclarini nasil ogrenebiliriz

  2. Eğitim yatılı olacak diye bir söylenti var. Doğru mudur? Bu konuda bir bilginiz var mı?

  3. İKAMETGAH ETTİĞİMİZ İLÇEDE GÖREV VERİLİR Mİ?

  4. İstanbulda bu şehirlerdemi eğitim alacak

  5. ne 60 saniyesi 15 saniye bile sürmüyor…

  6. Merhaba benim mesleğim bayan kuaför sol elimin üstü maşa ile hafif yandı bir sıkıntı olurmu bide orta okul mezunum olurmu Bekçilik teşekkür ederim

  7. Egitim ayin kacinda baslicak

  8. Yatılı olması çok kötü ayrica başka şehirde olması ondanda kötü eşini çocuğunu birakamayacak insanlar var herkese şehrinde önceki gibi günlük eğitim verilmeli

  9. Dostum bekçilik eğitimi olan yerde pomem mülakatı olurmu sence ? Sporda girdiğim okulda bekçilik eğitimi olacak sözlü için başka ile gönderilme gibi birşey olurmu ?

  10. Bende bekcilige kayit yapmak istiyorum ama olmuyor or ta okul mezunuyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir