15. Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı – Samsun

15. Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı – Samsun

Bu yazımda sizlere Kara Kuvvetleri Komutanlığının en önemli eğitim birliklerinden olan 15. Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı – Samsun   hakkında bilgiler vereceğim.

15. Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı – Samsun

ULAŞIM BİLGİLERİ :

a. Kara Yolu: Otobüs terminali, il merkezindedir. Otogar Telefon Numarası : 0 362 238 17 06

b. Demir Yolu: Samsun – Sivas ve Samsun – Amasya demir yolu bağlantıları mevuttur. Gar merkezi kent merkezinde bulunmaktadır. İstasyon Telefon Numarası : 0 362 233 22 93

c. Hava Yolu: Samsun Havaalanı kent merkezine 19 km mesafede yer almaktadır. Havalimanına kent merkezinde bulunan THY bürosu önünden kalkan servis araçları ile ulaşmak mümkündür.
Havalimanı Telefon Numarası : 0 362 844 88 30 – 362 844 88 24 – 362 544 88 25

ç. Deniz Yolu: Samsun’da feribot seferleri Haziran – Ağustos ayları içerisinde yapılmaktadır. Liman kent merkezindedir. Liman Telefon Numarası : 0 362 445 16 05

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. Açık Adresi : İlyasköy Mah. Osmaniye Cad. Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı İlkadım/Samsun
b. Telefon No. : 0 362 440 15 54

c. Belgegeçer No.: Belgegeçer numaramız mevcut değildir.

3. SUNULAN İMKÂNLAR:

a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.

b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. İstirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

c. Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır.

ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Diğer Bilgiler:

Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir.

Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır. Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır. Kışlaya ilk gelindiğinde törenle karşılanmakta, yemin töreni ile uğurlanmaktadır. Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu
belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır.

Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir. Cep telefonu getirdiyseniz kışla nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edebilir, dağıtım olduğunuzda ayrılırken geri alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!