Ana sayfa POLİS ALIMLARI PÖH 2018 PÖH Yaş Şartı

2018 PÖH Yaş Şartı

5132
57
PAYLAŞ

Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere Polis Akademisine bağlı olarak en az 4 ay süre ile lise, ön lisans ve lisans mezunlarına , parasız yatılı, üniformalı, beslenme, barınma ve sağlık giderlerinin devletçe karşılandığı mesleki eğitim-öğretim ve uygulama yapan eğitim kurumlarıdır.

ÖNEMLİ: Arkadaşlar uygulamamızı telefonunuza kurun her şey ücretsiz telefonunuza gelsin direk uygulamadan sitemize girebilirsiniz. Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

Bayan PÖH adayları için ilk olarak açıklama yapmak gerekirse  yeni alımda bakanımız bayan alımı olacağını söyledi ancak şu böyle bir yönetmelik olmadığından PÖH alım yönetmeliğinden yola çıkarak aşağıdaki paylaşımı yaptım.

PÖH yaş konusunda Polis Akademisin sitesinde yayınlan yönetmeliğe göre en son ;

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınav başvurularının başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak, şartı aranmaktadır.

2018 yılında ise hesaplamlara göre;

ÖNEMLİ: Arkadaşlar uygulamamızı telefonunuza kurun her şey ücretsiz telefonunuza gelsin direk uygulamadan sitemize girebilirsiniz. Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

31 Aralık 1991 ve sonrasında doğmuş olanlar başvuracaktır. Polis Akademisi 2018 alım kılavuzunu yayınladıktan sonra yaş şartı değiştirilmezse yazdığımız gibi olacaktır.

Örnek vermek gerekirse;

31 Aralık 1991 tarihinde doğan aday başvurabilir.
30 Aralık 1991 tarihinde doğan aday başvuramaz.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

57 YORUMLAR

  • Kardeşim haberde zaten ay gün yıl olarak belirttim 18 yaşını tamamladıktan sonra başvurabilirsin

 1. ben ön lisans öğrencisiyim suanda okuyorum pöh sınavlarına katılabılır mıyım ne yapmam lazım?

  • Şu an alım olmadığından bir şey demek imkansız eski alım şartlarına göre başvurabilirsin kardeşim.

 2. Tesettürlü bayanlarda girebiliyormu en büyük hayalim pöh olmak ama tesettürlüyüm engel olurmu

 3. 30 Aralık 1991 ve sonrasında doğanlar sınava girebilir diyor. Peki orn 30 Aralık 1991 de doğmuş bir kişi giremiyecek mi olir bu?

 4. Yaşım 18 admin ama sana sormak istedim sadece sokağım ben sıkıt olurmu acaba polis özel harekat olmama

 5. Şuan için alım varmı Yada olacak mı lise mezunları için ve alım varsa yapmamız gerekenler neler nerden başlamalıyız yardımcı olurmusun kardeşim detaylı olursa çok memnun olurum

  • Pöh bayan alımı daha önce olmadı ve herhangi bir şart açıklanmadı erkek adaylarda ise 28 yaşından gün almamış şartı var. Sitemizdeki aramaya 2018 pöh yaş yazarsan gelir.

 6. Merhabalar admin benim meslek lisesi yüzyüze eğitimi tamamlama ve başarı durum belgem var bunun ile polis özel harekat ina başvuru yapabilirmiyim

 7. 20.12.1992 doğumluyum bu sene alım yok olursa başvuracağım fakat 2019’da ben 28’den gün almamış oluyorum ancak kriterlere göre de 31.12.1992 sonrası başvuramaz olacak nasıl oluyor 2019 için başvurabilecek miyim ?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız