Anasayfa / Bekçi Alımları / 2019 -1 Bekçilik Sözlü Sınav – Mülakat Ne Zaman Olacak?

2019 -1 Bekçilik Sözlü Sınav – Mülakat Ne Zaman Olacak?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 -1 Bekçilik Sözlü Sınav – Mülakat Ne Zaman Olacak? hakkında bilgiler vereceğim.

2019 -1 Bekçilik Sözlü Sınav – Mülakat Ne Zaman Olacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan 2019/1 Bekçi alımı Fiziki Yeterlilik aşamaları bugün başladı. Adayların işlemleri 22.08.2019 tarihinde başlayarak 29.08.2019 tarihinde son bulacaktır. Daha Fiziki Yeterlilik Sınavında başarı gösteren adaylar bir sonra aşama olan Sözlü Sınav – Mülakat aşamasına katılma hakkını elde edeceklerdir. Polis Akademisi bu yıl Mülakat aşamasını başka bir tarihte yapma kararı aldı.

Sözlü Sınava yani Mülakat aşaması Eylül ayının sonuna doğru yapılacağı belirtilmektedir. Polis Akademisi tarafından kendi sitesinden Fiziki Yeterlilik gibi Sözlü Sınav Yerleri ve Tarihleri ile açıklama yapacak bu açıklama ile adayları belirli Polis Okullarına yönlendirecektir. Bu aşamada adaylar sadece mülakat aşamasına katılacaktır.

Adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Her aday;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Adayın sözlü sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

(3) Sözlü sınav komisyonu; başarılı olan adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olur”, başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verir. Puanlama ve karar, değerlendirme karar formuna işlenir.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Merhaba. O halde eğitim Ekim’in ilk haftası gibi olur diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler.

  2. Admin merbaba. Bütün aşamaları olumlu geçen bekçi adayı tahminen ne zaman eğitime başlar ?

  3. kazanan asilleri mi hastaneye sevk edecekler yoksa mülakattan sonra hastaneye sevkler mi başlayacak kazananlar açıklanmadan?

  4. Bekçilik 2.Dönem Fiziki Yeterlilik Sınavı nezaman olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir