Anasayfa / Bekçi Alımları / 2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı? sorusunu cevaplayacağım. Bu soru yorum olarak ve diğer sosyal medya hesaplarımızda çok sorulmaktadır.

2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

Sayın bakanımız yeni bir bekçi alımının Mart ayında olacağını bunun sayısınında 8 bin olacağını duyurdu. Kesin olarak bir başvuru kılavuzu yayınlanmadı. Bekçi alımlarında geçerli olan yönetmelikte askerlik yapmamış adayların sorduğu sorunun cevabı aşağıdaki gibidir.

Ücretsiz Bekçilik Yazılı Sınav – Mülakat Soruları Cevapları Uygulaması İndirmek İçin Tıkla 

Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

Bu şart değişmez diyemiyoruz çünkü alımlardan önce belirli değişikler olabiliyor. Alım ilanı yayınlandığında şartlar kesinleşmiş olacaktır.

Ayrıca bu maddeye göre adayın askerlik ile ilişiği olmaması gerekmektedir. Yani askerliğini yapmış bitirmiştir, askerlikten sağlık ya da başka sebepten dolayı muaftır ve ya bedelli olarak askerlik yapmıştır. Saydığım bu kişilerin askerlikle ilişiği yoktur.

Türk Silahlı Kuvvetleri sağlık yönetmeliğine göre bazı adaylar askerlikten muaf oluyor ancak Bekçi alımları Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliğine göre olduğundan adayın sağlık sorunu burada başvurmasına engel olmayabilir.

Sonuç olarak arkadaşlar askerlik ilişiğiniz yoksa başvurabilirsiniz. Tecilli olmak, muaf olmak, bedel

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

24 Yorumlar

 1. Bekçi alımlarında yaş şarti dusuk en az 37 omali

 2. Ben tecilliyim okuyorum başvuru yapabilirmiyim bilgi verebilirmisiniz

 3. İYİ GÜNLER
  12 AYLIK UZUN DÖNEMLİ ASKERLİĞİM 29. NİSANDA RESMİ OLARAK BİTMİŞ OLUYOR. BAŞVURU YAPMA İMKANIM NE DURUMDADIR. BAŞVURU, SINAV VE MÜLAKATLAR İÇİN ASKERİYEDEN İZİN ALIP GİDEBİLİRİM.
  KOLAY GELSİN.

 4. Iyi günler ben askerde evratasahtecilikten ceza aldım bir ay açık cezaevine girdim 1 senede denetimli serbestlik aldım sorun olurmu

 5. Ben 19 yaşına girecem askerlik daha gelmemiş ama başvuru yaptım nası olacak

 6. Ama niye 18 yazmış yaş sınırı teşekurler

 7. Ben kilodan muaf oldum askerlikten ama mide ameliyati oldum ve suan zayifladim yaşım 27 başvuru yapabilirmiyim.

 8. Başvuru yapmak istiyorum askerlik muafiyetim var ağır değil hafif aksamadan dolayı herhangi bir sıkıntı çıkar mı mülakatta ve sınavda..

 9. Bedelli askerliğimi 2 nisanda yapıcam 23 nisanda geri dönmüş olacagım bekçiliğe başvuruda herhangi bir sorun yaratırmı başvurmalımıyım?

 10. Serhat Yiğiter.

  Bedelli askerlik için 2020 yi bekliyorum. Sanırsam bekçiliğe basvurum kabul olmuyor. Bu ve benzeri durumlardan dolayı mağdur olan arkadaşların biraraya gelmesi için Facebook üzerinden bir gurup kurdum. Paylasırsanız sevinirim. Adı: Bekçilik alım şartları ve mağdurları .
  Şimdiden teşekkürler.

 11. benim muaf’iyetim var ama herhangi bi sıkıntı yok askeri sınavlara girerken karsıma cıktı muaf oldum basvuruda buluna bilirmiyim

 12. Bugün komisyona girdim kasım ayında bedelli askerlik görevimi yapicam yani günüm belli gittiğimde de ücretsiz izinli olacağımdan hareketle şubeden askerlikle ilişiği yoktur belgesi aldım kabul edilmedim terhis olacak dediler.keske bi kolaylık olsaydı. Üzüldüm yinede bütün adaylara başarılar dilerim vatan sagolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir