Anasayfa / Bekçi Alımları / 2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı? sorusunu cevaplayacağım. Bu soru yorum olarak ve diğer sosyal medya hesaplarımızda çok sorulmaktadır.

2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

8 Kasım 2019 tarihinde Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinde Yapılan değişiklikle Bekçilik başvurularında askerlik yapmış şartı kaldırıldı. Değişen maddeler aşağıdaki gibidir.

Ücretsiz Bekçilik Yazılı Sınav – Mülakat Soruları Cevapları Uygulaması İndirmek İçin Tıkla 

Başvuruda istenen bilgi ve belgeler ile başvuruların alınması

MADDE 8 – (1) Adaylar;

a) T.C. kimlik numarasını,

b) Adli sicil ve arşiv kaydı olmadığı bilgisini,

c) 5 inci maddede belirtilen nitelikleri taşıdığı beyanını,

ç) Mezuniyet bilgisini,

d) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini,

Açıklama: Bu değişen madde ile erkek adaylardan askerlik yapma şartı kaldırılmış oldu. Daha önceki madde de ise Askerlik görevini ifa etmiş olmasi yazıyordu.

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme bilgisini,

f) Emniyet teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak olanlardan şehit ve vazife malulü bilgisini,

içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı yazılı veya Kurumca kabul edilen elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yaparlar.

(2) Emniyet teşkilatı dışında şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak adaylar ise, ilgili kurum ya da valilik onaylı şehit veya malullük belgesini yazılı veya elektronik ortamda yaptığı başvurusuna ekler. Elektronik ortamda başvuru yapılmış ise bu adaylar müracaat kabul tarihleri içinde elden veya posta yoluyla Müracaat Kabul Komisyonuna belgenin aslını teslim eder. Adaylar tarafından verilen bilgilerin doğrulamasının yapılamaması veya ilave bilgilere ihtiyaç duyulması halinde başvuru sahibinden ayrıca belge talep edilebilir.

(3) Aranılan nitelikleri taşıyan adaylar Bakanlıkça belirlenen müracaat kabul komisyonlarına şahsen başvururlar.

(4) Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.”

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

24 Yorumlar

 1. Bekçi alımlarında yaş şarti dusuk en az 37 omali

 2. Ben tecilliyim okuyorum başvuru yapabilirmiyim bilgi verebilirmisiniz

 3. İYİ GÜNLER
  12 AYLIK UZUN DÖNEMLİ ASKERLİĞİM 29. NİSANDA RESMİ OLARAK BİTMİŞ OLUYOR. BAŞVURU YAPMA İMKANIM NE DURUMDADIR. BAŞVURU, SINAV VE MÜLAKATLAR İÇİN ASKERİYEDEN İZİN ALIP GİDEBİLİRİM.
  KOLAY GELSİN.

 4. Iyi günler ben askerde evratasahtecilikten ceza aldım bir ay açık cezaevine girdim 1 senede denetimli serbestlik aldım sorun olurmu

 5. Ben 19 yaşına girecem askerlik daha gelmemiş ama başvuru yaptım nası olacak

 6. Ama niye 18 yazmış yaş sınırı teşekurler

 7. Ben kilodan muaf oldum askerlikten ama mide ameliyati oldum ve suan zayifladim yaşım 27 başvuru yapabilirmiyim.

 8. Başvuru yapmak istiyorum askerlik muafiyetim var ağır değil hafif aksamadan dolayı herhangi bir sıkıntı çıkar mı mülakatta ve sınavda..

 9. Bedelli askerliğimi 2 nisanda yapıcam 23 nisanda geri dönmüş olacagım bekçiliğe başvuruda herhangi bir sorun yaratırmı başvurmalımıyım?

 10. Serhat Yiğiter.

  Bedelli askerlik için 2020 yi bekliyorum. Sanırsam bekçiliğe basvurum kabul olmuyor. Bu ve benzeri durumlardan dolayı mağdur olan arkadaşların biraraya gelmesi için Facebook üzerinden bir gurup kurdum. Paylasırsanız sevinirim. Adı: Bekçilik alım şartları ve mağdurları .
  Şimdiden teşekkürler.

 11. benim muaf’iyetim var ama herhangi bi sıkıntı yok askeri sınavlara girerken karsıma cıktı muaf oldum basvuruda buluna bilirmiyim

 12. Bugün komisyona girdim kasım ayında bedelli askerlik görevimi yapicam yani günüm belli gittiğimde de ücretsiz izinli olacağımdan hareketle şubeden askerlikle ilişiği yoktur belgesi aldım kabul edilmedim terhis olacak dediler.keske bi kolaylık olsaydı. Üzüldüm yinede bütün adaylara başarılar dilerim vatan sagolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir