2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı? - 2019 Bekçi Alımı

Anasayfa / Bekçi Alımları / 2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı? sorusunu cevaplayacağım. Bu soru yorum olarak ve diğer sosyal medya hesaplarımızda çok sorulmaktadır.

2019 Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kalkacak Mı?

Sayın bakanımız yeni bir bekçi alımının Mart ayında olacağını bunun sayısınında 8 bin olacağını duyurdu. Kesin olarak bir başvuru kılavuzu yayınlanmadı. Bekçi alımlarında geçerli olan yönetmelikte askerlik yapmamış adayların sorduğu sorunun cevabı aşağıdaki gibidir.

Ücretsiz Bekçilik Yazılı Sınav – Mülakat Soruları Cevapları Uygulaması İndirmek İçin Tıkla 

Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

Bu şart değişmez diyemiyoruz çünkü alımlardan önce belirli değişikler olabiliyor. Alım ilanı yayınlandığında şartlar kesinleşmiş olacaktır.

Ayrıca bu maddeye göre adayın askerlik ile ilişiği olmaması gerekmektedir. Yani askerliğini yapmış bitirmiştir, askerlikten sağlık ya da başka sebepten dolayı muaftır ve ya bedelli olarak askerlik yapmıştır. Saydığım bu kişilerin askerlikle ilişiği yoktur.

OKUMALISIN  Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu - Tam Metin

Türk Silahlı Kuvvetleri sağlık yönetmeliğine göre bazı adaylar askerlikten muaf oluyor ancak Bekçi alımları Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliğine göre olduğundan adayın sağlık sorunu burada başvurmasına engel olmayabilir.

Sonuç olarak arkadaşlar askerlik ilişiğiniz yoksa başvurabilirsiniz. Tecilli olmak, muaf olmak, bedel


ÜCRETSİZ BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

12 Yorumlar

  1. Bekçi alımlarında yaş şarti dusuk en az 37 omali

  2. Ben tecilliyim okuyorum başvuru yapabilirmiyim bilgi verebilirmisiniz

  3. İYİ GÜNLER
    12 AYLIK UZUN DÖNEMLİ ASKERLİĞİM 29. NİSANDA RESMİ OLARAK BİTMİŞ OLUYOR. BAŞVURU YAPMA İMKANIM NE DURUMDADIR. BAŞVURU, SINAV VE MÜLAKATLAR İÇİN ASKERİYEDEN İZİN ALIP GİDEBİLİRİM.
    KOLAY GELSİN.

  4. Iyi günler ben askerde evratasahtecilikten ceza aldım bir ay açık cezaevine girdim 1 senede denetimli serbestlik aldım sorun olurmu

  5. Ben 19 yaşına girecem askerlik daha gelmemiş ama başvuru yaptım nası olacak

  6. Ama niye 18 yazmış yaş sınırı teşekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir