2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO İngilizce Yeterlilik Sınavı

Anasayfa / MSÜ ASKERİ / 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO İngilizce Yeterlilik Sınavı

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO İngilizce Yeterlilik Sınavı

MSÜ Adayları, bu yazımda sizlere 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO İngilizce Yeterlilik Sınavı hakkında bilgiler vereceğim.

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO İngilizce Yeterlilik Sınavı

Milli Savunma Üniversitesi bu yıl alacağı öğrenciler için İngilizce Yeterlilik Sınavı yapma kararı aldı. Geçen yılki alımda böyle bir şart bulunmuyordu. Bu yıl katılacak adaylarda sınavdan dolayı korkular olmaya başladı. Bu konuda bir açıklama yapayım sizlere:

Alım kılavuzunda sizlere aşağıdaki gibi bildirilmiştir.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında harp okullarına kesin kayıt yaptıran öğrencilere “İngilizce Yeterlilik Sınavı” uygulanacak, yeterli notu alan ve muafiyet için gerekli diğer şartları sağlayan öğrenciler, belirlenecek kontenjan dâhilinde hazırlık sınıfından muaf tutularak 1’inci sınıfa başlatılacaktır.

Normal üniversitelerde olduğu gibi adaylar İngilizce Sınava katılacaktır. Sınavı geçen adaylar İngilizce hazırlık olan dersler den muaf olacaklar ancak yeteri puanı alamayan aday İngilizce hazırlık eğitimi alacaklardır. Bunun sınav puanlaması ile alakası yoktur.

OKUMALISIN  2018 Deniz Harp Okulu 3'üncü Sınıfı Öğrenci Temini Mülakat Yerleri Açıklandı.

 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

2 Yorumlar

  1. Bu bahsi geçen İngilizce Yeterlilik Sınavı YKS’deki YDT(yabancı dil testi) mi? Yoksa MSÜ’nün ÖSYM kurumundan bağımsız olarak hazırladığı bir sınav mı? Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android