2020 Açık Lise – AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman Yapılacak?

2020 Açık Lise – AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman Yapılacak?

Açık Lise adayları bu yazımda sizlere 2020 Açık Lise – AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman Yapılacak?  hakkında bilgiler vereceğim.

2020 Açık Lise – AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman Yapılacak?

Açıköğretim Lisesi Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 2020/1. Dönem Kayıt Yenileme İş ve İşlemleri 07.09.2020 Pazartesi günü başlayacaktır.

Açık Lise Kayıt Yenileme Sınav Ücreti Kimlerden Alınmaz?

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kılavuzunda kayıt yenileme işlemi sırasında sınav ücreti alınmayacaklar aşağıdaki gibidir:

a ) İstiklal madalyası verilmiş, vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlandığını,

b ) Şehitlerin eş, çocuk, kardeş, anne veya babası olduğunu,

c ) Gazi ve gazilerin eş, çocuk, anne veya babası olduğunu,

ç ) 15/7/2005 tarihli ve 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında mahkemeler tarafından üzerine tedbir konulduğunu,

d ) İl/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulu kararı ile Açık Öğretim Okullarına kayıt yaptıracak özel eğitim ihtiyacı olduğunu,

e ) 8/3/2012 tarihli ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olduğunu,

f ) Sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumunda kaldığını,

g ) Sağlık Kurulu raporu ile en az % 40 engelli olduğunu,

ğ ) Tutuklu veya hükümlü olduğunu, belgelendirmek şartıyla kayıt yenileme bedeli alınmayacaktır. Söz konusu belgelerin fotokopileri alınacak ve üzerine “aslı gibidir” ibaresi yazılarak sisteme tarandıktan sonra öğrenci dosyasına konulacaktır.

Müdürlüğümüzce yapılan incelemelerde muafiyet belgesi bulunmayan öğrencilerin dönem kayıt yenileme işlemleri iptal edilecek. Yanlış ve eksik belge ile muafiyet işlemi gerçekleştiren kişi hakkında yasal işlem yapılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.