Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM / 23. Dönem POMEM Başvuruda İstenilen Belgeler Neler?

23. Dönem POMEM Başvuruda İstenilen Belgeler Neler?

POMEM Adayları23. Dönem POMEM Başvuruda İstenilen Belgeler Neler? hakkında bilgiler vereceğim.  İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler gerekmektedir.

23. Dönem POMEM Başvuruda İstenilen Belgeler

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

b) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. Başvuru Dilekçesini İndirmek İçin Tıkla

c) Aday Sağlık Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. Sağlık Formunu İndirmek İçin Tıkla 

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, Fiziki Parkur Dilekçesini İndirmek İçin Tıklayın

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.)

(Yabancı ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

e) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

g) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)

ğ) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,

h) Sınav Giriş Belgesi, ( Bu Belge Ön Sağlık ve Spor Aşamasına Gireceğiniz Bilgilerin Olduğu Sayfadır.)

ı) Erkek adaylar için terhis, tecil veya askerlik durum belgesi.

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

23. Dönem POMEM Başvuru Kılavuzu

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

53 Yorumlar

 1. Merhabala ben bu sene handarma astsubayliğı intibakta biraktim polisliği kazanirsam herhangi bi sorun olur mu

  • Sorun olmaz

   • Mehmet selim AĞIRMAN

    İyi günler ben başvuru yaptığımda para yatırma işleminde 23.dönem sınavını seçip girdiğimde “Kurumda abone numarası veya fatura bulunamadı sorunuyla karşılaşıyorum nedeni nedir acaba

 2. Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) e devletten alınan belge geçerli oluyor mu yani ?

  • Kabul ediliyor. Ancak sistemde yoksa mülakat yerleri açıklandığında okulu arıyarak sorabilirsin

 3. Merhaba. E-Devlette mezun olduğum görülüyor ama ön başvuru ekranında “Mezuniyet bilginiz YÖK’ten gelmediği için şahsen başvuruda diploma aslı veya geçici mezuniyet belgenizi getiriniz.” yazıyordu. N’apmalı?

 4. 23. Dönem Pomem alimina başvuracağim 3.75 derecelerinde gozluk kullanmaktayim. ön sağliğa gözluk ile gitmem engel teskil eder mi ?

 5. 22.05.1989 doğumluyum pomem başvurusu yapabilir miyim ?

 6. Dert yumağı

  Polisliğe gireceğim fakat burnumun kenarında küçük bir ben var . Engek teşkil eder mi ?

 7. KPSS’den 59 puan aldım. Bankaya harcı yatırırsam beni çağırma ihtimalleri olur mu?

 8. Hocam iyi günler açıklamalarda ön sağlık ve fiziki mülakatın yapılacağı söylenmiş diğer mülakatın ileri tarihte açıklanacağı belirtilmiş. Sözlü mülakat yapılmayacak değil mi? Farklı şehirde gireceğim mülakata takım elbise götürmek zorunda kalmayayim otobüslerde. Cevaplarsaniz sevinirim

 9. Göz bozukluğu var miyopluk sağ 3.75 sol 3.50 acaba cizdirsem lazerle katılma şansım yok mi

 10. Ön sağlık ve fiziki mülakatta saç sakal sorun olur mu?

 11. Kolay gelsin kardeşim bu evrakları doldurma işleminde koyu renkli kalem kullanmak gerekiyor ama illa siyah olmak zorunda mı ben mavi kullandım sıkıntı olur mu ?

 12. Bende taşıyıcı hepatit b var ama hbv DNA 22 çıktı yönetmelikte 2000 altı kabul edilir yazıyor.ama ön başvuru sağlık formunda hepatit alanina evetmi yazmaliyim hayirmi yazmaliyim anlayamadim.eveti isaretlersem elenme ihtimalim olurmu yada hayır dersem test sonucunda çıkarsa basvurum geçersiz sayilirmi

 13. BEDELLİ ASKERLİGE BASVURDUM YERLER ACIKLANDI BİR SIKINTI OLURMU SINAVDA

 14. Ben askere gitmedim tecil etmedim.24.Pomeme başvurmamda bir sakınca olurmu?

 15. 23.dönemde banka dekontu istenmiyor deil mi admin

 16. Hocam fiziki parkura giderken 4 adet biyometrik fotoğraf isteniyor bunlar için beyaz gömlek siyah kıravat takmak şart mı ben kazakla çektirdim sorun olur mu

 17. bu evrakları doldurup yanımızdamı götüreceğiz paemin sayfada bulamadım

 18. Kardeşim 2018 kpss önlisanstan 62 aldım. En az 70 alman lazim diyo acaba basvuri yapsam alma ihtimalleri var mi yok mu

 19. Pöh için 11.09.1990 başvuru yapabilir mıyım

 20. Merhaba ben 27 Eylül 1990 doğumluyum 23.dönem pomem e girdim inşallah gerek kalmaz ama 24. Dönem için başvuru yapabiliyor muyum ? Teşekkür ederim şimdiden

 21. Slm hocam ben bu yil kpss ye girdim ve polislik için yeterli puani aldim.Ben haziran ayinda mezun olacam 24.dönem polis alimlarina başvuru yapsam ve mezun olduguma dair belgeyi spor mülakatinda yetişmezse bu belgeyi sözlü mülakatta götürsem sorun olur mu?

 22. ben de u yil kpss ye girdim ve polislik için yeterli puani aldim.Ben haziran ayinda mezun olacam 24.dönem polis alimlarina on başvuru yaptim ve mezun olduguma dair belgeyi spor mülakatinda yetişmezse bu belgeyi sözlü mülakatta götürsem sorun olur mu?

  Cevapla

 23. Birşey soracaktim . Ben pomem için para yatırdım fakat dekontu kaybetmişim . Sorun olur mu dekontun olmaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir