23. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkurda Yaşananlar

23. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkurda Yaşananlar
A+
A-

23. Dönem POMEM adayları 23. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkurda Yaşananlar hakkında bilgiler vereceğim. Adayların yaşadıkları anıları sizlere güncelleyerek paylaşacağız. Mülakatlar ileri bir tarihte olacağından sadece sizlere Ön Sağlık – Spor  Anılarını paylaşacağım.

23. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkurda Yaşananlar

Güncelleme Tarihi ve Saati: 26.11.2018 Saat: 18.10

23. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları ve Anıları – Güncelleniyor

ADİLE SADULLAH MERMERCİ

Adile Sadullah Mermerci de girdim bugün. Burda girenin Allah yardımcısı olsun böyle saçma bir şey görmedim ben. Bildiğimiz halisaha ya parkuru kurmuşlar koşacagin alanlara da kırmızı hali sermişler hali da lastik gibi ve kalın ayağının takılmamasi imkansız gibi bir şey benim ve çoğu kişinin ayakkabısi çıktı koşarken ve herkes asıl yapacağı saniyeden en az 3 4 saniye kötü yaptı . Ben 47 saniye yaptım . Nasip kısmet tabikide Allah herkesin gönlüne göre versin …

ADANA KEMAL SERHADLI

Adana Kemal Serhadlı pomemde saat 8de girdim sağlık yavaş ve detaylı ilerliyor spor zemini mükemmel kayma yok 43 saniye de yaptım ilk 15 kişilik gruptaydım 40 saniyenin altında bitiren olmadı, düşüp 50 saniye ile elenen arkadaş oldu. Sporda önemli olan nefes kontrolü sona doğru kesilme olabilir.

İZMİR RÜŞTÜ ÜNSAL

İzmir mülakat tecrübesi:
Arkadaşlar yanınıza mutlaka meyve muz falan alın bide erkenden güzelce kahvaltı yapın içeride fırsat olmayabilir. İlk sıralarda olmama rağmen işim anca bitti baya bekletiyorlar.

Diploma mezuniyet belgesi falan istenmiyor eskidenmiş o.

Boy konusunda bir çok kişi eksik çıkartıyor falan diyordu inanmıyordum gerçekten doğru. Ben hastanede elektronik cihazla ölçtüm 170di. sağlık ocagında 172ydi. 175 diyen arkadaşlarımla aynı boydaydım ama 167.1 çıktı kıl payı kurtuldum gerçekten çok şaşırdım.

Tekerleme okutuyorlar,renk körlüğü testi yapıyorlar kapsamlı.

Tırnaklarını yemeyin yiyorsanız bırakın orda stres yapıpta sakın yemeyin. Tırnak yediği için elendi birisi ama çok abartmıştı.

Parkur ise normalde 41 yapardım 44 yaptım. Çok heycan yapılıyor ben yaptım yani. İyi konsanstre olun.

Spor salonuna alıyorlar ilk kapı agzında bekleyin de görevli çagırınca ilk girin çok beklemeyin 😀

KIRŞEHİR POMEM

Kırşehir pomem eltitremesi ve heycana dikkat ediyorlar herhangi bir kekeleme ve panikleme durumunda eliyorlwr onun haricinde bir sıkıntı yok spor mülakatında stres heyecan yapmazsanız başarılı olursunuz

AFYON POMEM

Afyon Pomem, evrak konusunda yardımcı oluyorlar, ön sağlık biraz sıkı, el titremesine heyecanına felan çok dikkat ediyorlar, sporda ayakkabı sıkıntı oluyor, kaygan zemin çıplak ayak daha iyi, ben 40 sn yaptım. Hakkımızda hayırlısı 😊

ADANA POMEM

Adana kemal serhadlı pomemde ön sağlıkta çok kişi elendi , parkur zemini de çok iyiydi hiç kaymıyor

AKSARAY POMEM

Aksaray POMEM zemin aşırı kaygan millet çıplak ayak dahi kayıyor diğer belge işlerinde yardımcı oluyorlar

KIRIKKALE PMYO

Kırıkkale PMYO’da ön sağlık ve spor mülakatı için saat 11’de gittim öğleden sonra saat 3’te girdim.

265 kişi vardı bugün ve herkesin kpss puanına göre sıralama yapmışlar öyle içeri aldılar. saat 8 de mülakatı olmasına rağmen yetişemeyenleri direk elemiyorlar her içeri alımda listenin başından tekrar isim isim okunuyor ve içeri alıyorlar. yani gün içinde orada olmanız kafi. komisyon dışında tüm kıdemli kıdemsiz polisler yardımcı oluyor.

uzunca bir bekleyiş ardından içeri girdikten sonra bir kağıt daha imzlatıyorlar, SAKALSIZ biometrik fotoların arkasına isim soyisim ve tc yazdırıyorlar kimlikle beraber ön komisyonda bulunan polis arkadaşlara evrakları veriyorsunuz kan grubunuzu filan soruyorlar sonra evrakları kayda alıp tekrar beklemek için dışarı alıyorlar. dışarıda beklerken yine 10’arlı gruplar halinde içeri giriyorsunuz ön sağlık komisyonundan geçmek üzere yine sırada bekliyorsunuz. ön sağlıkta ilk önce boy kilo ölçümü sonra renk körü testi ( kaldığım yer ) daha sonra kendini tanıtma ve doktor kontrolünde gözler, dişler ve vücudunuzu el feneri ile didik didik inceliyor yara bere izlerini gözde lens var mı yok mu dişlerde eksiklik var mı diye kontrol ediyorlar bu kontrollerden sonra parkur için sıraya girip adeta buz pisti gibi kaygan zemini olan parkurda alnınızın teriyle tamamlıyorsunuz. ( parkurda çok düşen oldu bilginiz olsun) Allah yardımcınız olsun Vatan sizlere emanet gençler.

İZMİR RÜŞTÜ ÜNSAL PMYO

 Arkadaşlar İzmir’de Rüştü Ünsal da girdim.Bugün 11 de girdim 8 de çıktım mülakattan zemin kaygan haberiniz olsun.Bugun yüzde 80 yalın ayak spora katıldı. Ön sağlıkta vücuttaki izlere kekeme testine renk körlüğune bakıyorlar.Kilo endeksi 18-27 arası olmayan herkes elenir.. Bugün yarım kilodan elenen arkadaşlar oldu. son olarak kilo fazlası olan arkadaşlar mülakat gününe kadar sadece çorba ve su ile beslensinler ve mülakat günü tartıya çıkasıya kadar hiçbir şey yemesinler.Boy ölçümünde dik dursunlar.Boy kilo ölçümü olduktan sonra spora gitmeden önce 1 adet çikolata yemeniz faydalı olacaktır..

KAYSERİ POMEM

Arkadaşlar bugün saat 11de Kayseri Pomemde içeri alındım.

Ön sağlıkta bizim gruptan 40 kişiden 10 kişi elendi. Sebepleri ise faça amelyat izi diş dediklerini duydum..

Parkur’da ise kursa gitmeyenlerin hemen hemen hepsinin elendiğine gördüm. Genel itibariyle her giren 4 kişiden hemen hemen 2 si elendiğine şahit oldum.

Ben kurs’da 45-46 saniye yapıyordum.

Bugün ise 41 saniye yaptım. Kondisyonum ile alakalı olmalı..

Parkur kaygan oluyor. Çıplak ayak ile yapmanızı tavsiye ediyorum.

Sorularınız varsa cevaplayabilirim…

DİYARBAKIR POMEM

Arkadaşlar ilk defa kendi memleketimde girdim mülakata tam bir rezillik saat 08:00 girdik bizi akşam 16:15 te bıraktılar saatlerce bekledik.

Girdiğim polis meslek okulunda öğlen saatinde tüm memur çalışanlar öğlen yemeğine gitti bizi saatlerce beklettiler öğlen aç kaldık öğlene kadar durduğumuz için saat 3 gibi dosya v.s bitti aldılar parkura aç susuz ona rağmen elimizden geldiğince bişeyler yaptık…
İlk gün diye sistemimi oturtamadılar bilemem ama çektik baya bugün!!! Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

ADİLE SADULLAH PMYO

Bugün sabah 8’de adile sadullah mermercide mülakata girdim. Evrak teslimi, ön sağlık ve spor mülakatı çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Ön sağlıkta boy-kilo endeksi yüzünden elenenler oldu. Spor mülakatı da daha önce söylendiği gibi halı sahada yapılıyor. Parkur konusunda bir endişeniz olmasın, bence diğerlerinden hiçbir farkı yoktu. Başka sorunuz varsa cevaplarım. Girişte telefonlarınızı emanet alıyorlar Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

BİLECİK POMEM

Arkadaslar Bilecik pomem de gırdım saglık formuna ısaretlenecek yer olmamasına rağmen el yazısı ile çn çapraz bağ ameliyatı odlugumu yazdım. Ön sağlıkta doktor o yazısı okudugu için elendım. Sordu amelıyat yerını falan gosterdım bellı olmuyor bu nasıl amelıyat dedı.. ama yonetmelıkte maddede gecıyor dıye elediler.. bu şekilde elenen veya daha once bu ameliyatı olup gecen varmı ?

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI

merhaba sevgili arkadaşlar. pazartesi günü Ankara Gölbaşı`nda saat 11:00 de ön sağlık ve parkura girdim. sizlerle deneyimlerimi paylaşmak isterim. öncelikle arkadaşlar içeri telefon, şarj aleti vs. gibi aletlerle girmenize izin verilmiyor. dışarıdan gelecek arkadaşlar eşyalarını akademi önündeki emanetçiye bırakabilir. yanınıza para almanıza izin veriliyor. tavsiyem işlemler uzun sürdüğü için ya yanınıza yıyecek bir şey alın ya da para alın. terhis olan arkadaşlar askeriyeden almış olduğunuz belgenin orjinali isteniyor. orjinalin yanında fotokopisi de isteniyor. içerisi kalabalık olduğu için belgelerinizi önceden doldurmada fayda var. 4 adet vesikalık fotografınızın arkasına TC kimlik no ve isim soy isim yazmanız isteniyor.

celp tarihleri yakın olan arkadaşlar belge kabulde sorun çıkartmıyorlar fakat intibakta silah altında olursanız hakkınız yanar diyorlar. sağlıkta ise sakal tıraşı yapmış olarak gelmeniz isteniyor. aksi taktirde gidip tıraş olmanız isteniyor. boy kilo endeksi dışında çok bir eleme olmadı. kilosu fazla gelen arkadaşların koşmaları ve 20 dk sonra gelip tekrar tartılmaları istendi. parkur ise sağlam kaymaz bir zeminde yapılıyor. heyecanınızı yenmeniz için istasyonları denemenize izin veriliyor. genellikle yapılan hatalar ise şunlar oldu. lastikler normal parkura göre biraz daha dar olduğu için lastiğe basmadan geçenler ve son çubuğun altından geçerken sırtı çarpıp düşürenler veya dengesini kaybedip düşenler oldu. başarılar dilerim hakkınızda hayırlısı olsun. Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

POMEM MÜLAKATI

19.11.2018 de sabah 08:00 komisyonunda girdim. ilk olarak evrak düzeltimi için 10’lu gruplara ayrıldık evraklar düzeltilince oradan ön sağlık aşamasına geçtik on sağlıkta çok sıkı baktılar doktor gelip direk dokunarak kontrol etti ön sağlık aşamasından 4 kişi elendi yanımdaki ordan konuşma bozukluğu için metin okuttular sonra renkl körlüğü testini geçince parkur alanına götürüldük. ısınmamız için bize zaman verdiler. parkuru 42 saniyede tamamladım güzel geçti genel olarak. kpps 67 spor 90 Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

ADANA KEMAL SERHADLI

Arkadaşlar şöyle söyleyeyim ön sağlıkta baya kişi elendi tremor olsun küçük ameliyat izleri olsun Allah yardımcıları olsun elenen arkadaşlara üzüldüm açıkçası kısmet.. ben spordan 42.1 sn yaptım normalde 39 u geçmiyordu heyecana yenik düştüm spor parkuru çok iyi kayma yok zaten oradaki gorevli insanlar çok cana yakın TEK SIKINTI ÖN SAĞLIK . Adana’da giripte On sağlığı geçen POLİS olur net .Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

KIRŞEHİR POMEM

ben pazartesi günü girdim birinci komisyon sabah saat sekiz buçuk da girdik onbir buçuk da çıktık. sağlık iyi. spor da iyi. sadece zemin kayıyor. elimizden geldiği kadar kaymayan spor ayakkabı veya çıplak ayak ile yapın. benim ki kaydı. yoksa daha iyi olurdu. bir saniye ceza ile 47 saniye de yaptık geçtik. çok şükür. sözlü mulakati bekliyoruz. emanet olarak tl alıyorlar. sorun yok. herkese başarılar diliyorum.Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

BİLECİK POMEM

Bilecik Pomem’den çıktım. Zemin biraz kaygandı çıplak koştum 42 sn yaptım. Sağlıkta 5-6 kişi eleselere parkurda çoğu döküldü siz siz olun küçümsemeyin. Son olarak boy konusunda çok endişeliydim her kafadan bir ses çıkıyor malumunuz, daha önceden yaptığım ölçümlerle birebir aynı çıktı eksik ölçüm olmadı çok şükür. Herşey gönlünüzce olsun başarılar..Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

POLİS AKADEMİSİ

Ankara Gölbaşı parkur ve onsaglik anısı ve tavsiyeler;

Arkadaşlar öncelikle şehir dışından gelecek arkadaşlar özellikle sabah grubu olan arkadaşlar kesinlikle kalın giyinin hava çok soğuk oluyor sırt çantasıyla girebiliyorsunuz telefon v.b olmamak şartıyla, su ve yiyecekte sokabiliyorsunuz.

Konferans salonunda evrak doldurma ve dosyalama yapılıyor, yaklaşık yarım saat bir saat sürüyor bu kısım, sonra dosya teslimi yapılıyor.10 12 şer gruplar halinde soyunma amaçlı kullanılan bir dersliğe alınıyorsunuz, size tavsiyem şort v.s çantanıza koyup gelin yoksa çok üşürsünüz, soyunma odasında soyunduktan sonra sadece şortla kalacak şekilde ön sağlık için iki kat yukarıya çıkıyorsunuz.

Tekrar söylüyorum ısıtma sistemi yok ve hava soğuk.Sağlıkta ilk başta boy kilo ölçümü yapılıyor boyum 180 olmasına rağmen 177 çıktı ve emin olamayıp tekrar ölçtüler bunu size söyleyim boyunuz sınırdaysa dik dur oğlum diyip tekrar ölçüm yapılıyor, kilosu sınırda olanlar varsa hemen gitsin tuvalete su için v.s gelsin deniyor sağlığa gitmeden önce.Sonra doktorun yanına gidiyorsunuz önce sizle ufak bi sohbet sonra kolları içe aç,yana aç gibi talimatlar, arkanı dön yürü dur ayağını kaldır v.s bakılıyor, düz taban arkadaşların hiç şansı yok şansınızı deneyin ama asla vazgeçmeyin, sağlık sorununuz ne olursa olsin deneyin, son aşama renk körlüğü renk körlüğünede asla taviz yok.

Belinde dövmesi olan bir arkadaş vardı sıkıntı yaşamadı geçti.Tekrar soyunma odasına alındık üzerimizi giyindik spor mülakatı için başka binaya gidiliyor dediğim gibi bina içlerinde bile istiyorsunuz oyüzden yanınıza getirdiğiniz şortunuzu spor alanına kadar gitmeyin giyincek süre veriliyor.Benim grubumda ön sağlıktan elenen olmadı, sporda 2 kişi elendi,1 kişi 41 yaptı ortalama 45 45 arasında, bende 43 yaptım.Daha önce 1 kere parkur deneme fırsatım olmuştu 2 aydır spor yapıyorum.

Mulakat anında hata yapsanız bile son ana kadar bırakmayın, uzun boylu arkadaşların en büyük sorunu engelin altından geçerken sırtının devirmesi oluyor buraya özellikle dikkat edin arkadaşlar. Son olarak bütün polis arkadaşlar olabildiğince sizlere yardımcı oluyorlar, size çocuk değil gelecek meslektaşları olarak bakıyorlar bilginiz olsun kimin nereden ekmek yiyeceği belli olmaz vazgeçmeyin ! Başarılar.Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

ÇANKIRI POMEM

Bu sabah 8 de Çankırı Pomem de mülakata girdim arkadaşlar. İçeriye grup grup alıyorlar kapının önünde biraz bekliyorsunuz. Ben üçüncü grupta girdim saat 9.45 gibi. İçeride önce evrak teslimi sonrasında ön sağlığa giriyorsunuz. Askerlikle ilgili hiç kafanıza soru işareti takılmasın birşey demiyorlar. Ön sağlıkta çok kısa sürdü tahmini 2 dk sürdü sürmedi ama odaya girişte biraz bekledik.

Ordan çıktıktan sonra spor salonuna aldılar gruplar halinde yanılmıyorsam 10 kişiydik. Sporda elenen çok oldu. Zemin çok kayıyor çıplak ayak veya ayakkabınızın altını nemli tutun. Zemin tozlu kayabilirsiniz dikkat edin. 42 saniye de bitirdim ama ceza yedim ağırlık taşıma da 44 saniyeyle parkuru tamamladım. Rahat polun içeride polisler çok iyi güler yüzlüydüler, içeri de yardım da ettiler. 12 de bitti mülakatım tam olarak. Genel olarak süreç böyleydi arkadaşlar. Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

BALIKESİR POMEM

Balıkesir pomem giriş saati 11 çıkışım 18:00 ve orta sıralardayım bende sonra 45 kişi falan vardı ona göre gidin max 22 ye kadar suruyo yaniniza yiyecek biseyler alın eğer unutursaniz kağıt para alın tostcu dayı var o geziyo beklediğimiz yerde 😁

ÇANKIRI POMEM

Çankırı Pomem’in zeminin kaydığı tamamen palavra. 3 gündür yapılan yorumlar yüzünden yemin ediyorum tutuk başladım kayma korkusuyla. Herşey sizin elinizde. Tamam zemin çok iyi değil ama kaymiyor. Buna taklaya gelince emin oldum. Ama iş işten geçmiş oldu. Kendinizi kosullamayin ve en iyisini yapın. BEN ELENDIM. Ama komisyon sağlık ve ön kayıt çok iyi insanlar. Parkur başında ki hoca bile sen hazırım diyene kadar çik demiyor. 8de 1. Komisyondum 2 saatte bitti işim. Ilerleyis gayet stabil. Hepinize başarılar Allaha Emanet…

ERZİNCAN POMEM 

Merhaba arkadaşlar. Bende dün Erzincan Pomemde girdim. 3. girişimdi her seferinde bir saniyeden eleniyordum. Parkura çalıştığım halde ve çalışmalarda gayet iyi saniyeler yaparken spor mülakatında bir türlü yapamıyordum. Bu son girişimdi bu seferde çalışmadan girdim. Allaha şükürler olsun ki geçtim 🙏🏻 Sonunda başardım. Bugünden sonra girecek arkadaşlar için yazmak istedim. Sağlıkta çok aşırı detaya girmediler. Boy kilo ölçüldü. Renk körlüğü testi yapıldı. Dişlere, kollara, bacaklara bakıldı. Konuşturdular pelteklik vs. var mı diye. Ellere baktılar, ayak tabanına baktılar. Sağlık bu şekilde oldu. Görevli personeller asıt suratlı değillerdi. Sporda da ben 3. girişim olarak şimdiye kadar gördüğüm en iyi zemin diyebilirim. Çıplak ayak yaptım çok az kayma oldu o kadarı da normaldir zaten. Ben zemini beğendim. Ama çıkanlardan çok kaydıklarını söyleyenlerde vardı. Sanırım bu da kişiden kişiye değişiyor. Normalde 43 yapan orda 48 yapmış, normalde 48 yaptığını söyleyen arkadaş kaymaktan yetiştiremedi elendi. Yani nasip kısmet arkadaşlar. Bende çok hazırlanıp elenmiştim. Bu sefer hiç parkura gitmeden geçtim çok şükür 🙏🏻😊 Hepinize başarılar dilerim.. Bu yazı Polis Asker Adayları sitesinden alınmıştır. 

ARNAVUTKÖY POMEM 

Arnavutköy Pomem 22.11.2018

Saat 11 için size anımı anlatayım.

Tam 11 de içeri alınıyorsunuz. Bu sefer kapıda telefon vs emanet almıyorlar okulun karşısında büfe var oraya bırakabilirsiniz.

Evrak işleri eğer formları evde doldurup giderseniz daha hızlı bir sekilde bitiyor. Kağıt ta yazandan başka belge goturmenize gerek yok.

Saat 11 in ilk grubu 1.05 de spor salonuna alınıyor. Nedeni ise öğle tatiline denk gelmesi.

Sizi spor salonda hazirliyorlar. Herkes giyinsin spora girecekmiş gibi hazır olun diyorlar. Bu esnada 1.30 da sabah grubu mülakat aşamalarını tamamlamış oluyor.

11in tüm gruplari spor salonundayken 1.gruptan başlanarak on sağlığa alınıyor. Bu esnada 2. Ve 3.gruplar parkurda serbest oluyor hem tanıtımı yapılıyor hemde ısınma hareketlerine izin veriliyor.

On sağlıkta geçen yıl ufak izlerden elenmeyenlerin bu dönem elendiklerini gördüm. Sanki bu dönem daha hassaslar.

11 de girenlerin 1.grubu 2.05 gece spor mülakatları başlıyor. Benim ayakkabım daha önce arnavutköy de kaymaz iken bu sefer kaydı kayma olmasaydı 40 saniye yapardım. Ama çok şükür 44 yaptım.

175 kişinin 45 50si elenmistir. 45 50si 47 saniye tek tük 38 saniye az biraz da 43 44 vardı. Yığılma 47 saniyede oldu.

Yalin ayak girip kalanlarını da gördüm bu dönem parkura bisey olmuş valla her türlü kayıyordu. Girenlerin allah yardımcısı olsun…

11 de giren ilk grup 2.30 2.40 gibi çıkış yapıyor.

Öğlen arasına denk geldiğiniz için kantini size açıyorlar.
Uzun saçlı uzun sakallı küpeli gelen bile vardı sorun olmadı. Sakallarından vazgeçemeyen arkadaşlara duyrulur 

ESKİŞEHİR POMEM 

Eskişehir 1. Komisyon saat 11 de girdim.telefon geturebilirsiniz girişte alıyorlar.1- 1.5 saat evrak işlemleri sürüyor.sonra sağlığa geçiliyor.10 kişilik gruplar halinde içeri alıyolar.kilo sıkıntım vardı yaklaşık 2 litre su içtiğim halde sınırda geçtim.doktor ve yanındaki komserler biraz detaycı.boy kilo sorun olursa ölçüm yapan memur yardımcı oluyor bilginiz olsun.sağlık sorununuz falan varsa söylemeyin eleyecek yer arıyorlar.parmaklar-el titremesi-duruş bozukluğu-yürüyüş-5 metreden kısık sesle soru soruyor-yani anlıyacağınız gereksiz kasıyorlar.parkur zemini parke, tozlandığı için ayakkabı kayabilir ben çıplak ayakla yaptım.sporda da detaylı inceliyorlar(sıçrama tahtasında çift ayak falan bakıyorlar)sağlığı geçtikten sonra rehavete kapılmayın yarın yok gibi koşun.her pomem böyle değil Niğde çok rahattı mesela inş sizler de rahatça geçersiniz.herkese başarılar.UNUTMAYIN NASİPTEN ÖTE YOL YOK.

AKSARAY POMEM

25.11.2018 TARİHİNDE AKSARAY POMEM DE GİRDİM
BAYAN GRUBUYDU
ÖNCE ÖN LİSANS ADAYLARINI ALDILAR DAHA SONRA İSMİMİZİ OKUYUP LİSANS ADAYLARINI ALDILAR
BAHÇEDE BİR SÜRE BEKLEDİK 3 ERLİ GRUP OLUŞTURDUK BİZİ BİR YERDE TOPLADILAR
SINIFA SIRAYLA 25 ERLİ GRUP OLMAK ÜZERE ALDILAR VE FORMLARI DOLDURDUK YANLIŞ OLAN DÜZELTTİ
EKSİKSİZ GETİRMEMİZ GEREKİYOR BİRİ FOTOGRAFINI UNUTTUĞU İÇİN ELEDİLER
SONRA SAĞLIĞA GİTTİK BURADA 10 ARLI ALDILAR AYAKKABI ÇORAP ÇIKTI DİZ KAPAĞI VE DİRSEKLERE KADAR ACTIK SONRA RENK KONTROLÜ VE BOY KİLOYA BAKTILAR DOKTOR KONUŞMAMIZA EL TİTREMESİNE BAKTI SAĞLIKLA İLGİLİ SORULAR SORDU
DAHA SONRA PARKUR İÇİN HAZIRLANIN DEDİLER ISINMAK İÇİN ZAMAN YOK BAŞLADIK HAREKETLENMEYE SOYUNMA ODASINA ALDILAR EŞYALARI BIRAKTIK SONRA SIRAYA GİRDİK PARKUR TANITILDI VE SIRANIN GELMESİNİ BEKLEDİK
SIRA GELDİ İÇİMDE BİR HEYECAN AMA KOŞMAYA BAŞLAYINCA UNUTTUM NORMALDEN UZUN GELDİ VE ISINAMADIĞIM İÇİN İYİ YAPAMADIĞIMI DÜŞÜNDÜM AMA ÇOK ŞÜKÜR 49 SN YAPTIM
İNŞ SİZLERDE DAHA İYİSİNİ YAPARSINIZ

EREĞLİ POMEM

Arkadaşlar az önce ereğli pomemden çıktım genel itibariyle polisler iyiydi ki sağlık komisyonu bildiğiniz kirkir samataydi hic kasmayin zemin cok kotu asiri kayiyor ben çıplak ayakla yaptım 45 yaptim ama benim icin kötü bir saniye ciplak ayakla yapin kesinle çıkın ve ayaginizin altina su dokun ki kaymasin insallah hakkimizda hayirlisi olur hepimizin herkese başarılar şimdiden 

KIRIKKALE PMYO 

Selam arkadaslar kirikkale pmyo da bugun sabah 8dee mulakatim vardi. Sira ile cagriliyor sanirim 350den fazla kisinin adi varmistir neyse 6sarli gruplar ile iceri alindik her grupta da 10ar bayan vardi evraklar islemler falan cok yardimci oluyor polis beyler bayanlar siz yeter ki iyi niyetli olun hatta bize parkuru gezdirdiler taktik verdi soyle yapin boyle hizli olun diye spordan sorumlu bir bey…bayanlarin cogu elendi cunku boyu kisa olan inanilmaz bayan vardi ve hatta 0.2 milim ile elenen oldu ve de aglayanlar itiraz edenler derken…boyunuz ne ise kilonuz ne ise onu olcuyorlar bence yalan yanlis yok ben 164 idim de 160 ciktim gibi sitemler etmeyin boyunuzu gercekten ogrenip oyle gidin degilse hem insanlarin vaktinden caliyorsunuz hem de sinir ediyorsunuz ordaki insanlari…sporda da inanilmaz kaygan bir zemin dusenler kalkamayanlar derken ben de 48 snye ile bitirdim ama ceza yedigimden 52 saniye ile elendim ama her sey guzeldi korkmayin…bu arada on saglikta ortada oturan bir beyefendi var o inanilmaz sinir bozucu halk tabiri ile kil birisi ona dikkat edin lutfen ve fazla moralinizi bozmayin karsisinda her sey gonlunuzce olsun selamlar saygilar olsun…

POLİS AKADEMİSİ 

Merhaba arkadaşlar bugun gölbaşı 2. komisyon da girdim sınava, polisler baya yardımcı oluyorlardı , 11 de girdik 4 buçukta çıktık , salon baya soğuk sıkı giyinin, ayrıca sağlıkta boy kilodan çokkk elenen oldu sağlıkta doktor göbeğe bakmadı ayakta düz tabanlık ve kollara baktı izi dövmesi olanları direk eledii , parkurda ki gökhan hocaaaa harikaaaaa ilgileniyor parkur bitene kadar bize çokkk yardımcı oldu gaz verdi  yarın girecek adaylara başarılar diliyorum heyecan yapmayınn

BİTLİS POMEM

Bitlis Pomem 42 saniye… Arkadaşlar her şey mükemmel. Kapıdaki görevliden tutun komisyondaki üyelere kadar…İlgileri, yardımcı oluşları, sıcak gülümsemeleri Allah öyle insanlardan razı olsun. Ama bir gerçeği dile getirmek zorundayım. O da bu güzelliklerin tuzu biberi. Zemin kötü. Yalın ayakla çıkılmasını şiddetle tavsiye ediyorum. O kadar kötü bir zemin ki ayak sesimden rahatsız oldum ben. 😕

KAYSERİ POMEM

24kasim kayseride sinava girdim arkadaslar.20 donemde sivasda 161.6 ile elenmisdim.bu donem spora gittim ve bircok esneme calisdim ve mulakat gunude bunlara devam ettm son ana kadar.mulakatta ilk olcmede 162 geldim ve mutlu oldum.parkur sirasi beklerken ogle arasi girdi bize bekleyim dediler beklerken ismim okundu cagirdi komisyon sen sivasda 161.6 la elenmissin 20 donemde nasil burda 162 cikdin yeniden olccez dediler bn o an ztn duygusal cokuntu yasadim dedim spora gittim esnedim o farki kapatmak icin dedim calisdim aylar verdim dedim.nese cikardilar ve 161.8 geldi boyum.ama bn oraya nasil cikdim nasil durdum o çökuntuyle bilmiyorum bile dedim bn kabul etmiyorum siz bana 162 fisini imzalattiniz bu hakki verdiniz dedim vermeseydiniz.velrilen hak geri alinmaz.alamazsiniz dedim.

ayak kaldirmissindir dedi hayir dedim 2 polis gorevlinin biri diz cokup ayagima bakdi ilk olcmede dedim kaldirmis olsaydim gorurdu.15 dk itiraz ettim imzalamiyorim yeni fisi verilen hakkki geri alamzsiniz dedim.fln fln cikamazsin dediler o an aglamaya basladim orda imxalamayip dilekce yazmak aklima gelmedi.artik bu teskilata hic bir guvemim hicbir seyim kalmadi ama bana bunu yasattiklari icin sikayette bulunacagim kimse 3 donem oncesine bakip 2 milim nasil uzadin diyemez uzadim esnedim uzadim.makina 162 olcdu olcmeselerdi nese bn imzaladim ve cikdim polis pesimden geldi lutfen sikayette bulunma diye olcen bana sorusdurma acacaklar sende sikayet edersen hersey buyur dedi bn bilmiyorum deyip cikdim uzundu ama bile birsey ilk duyuyorsunuzdur emekler cabalar bazen bir anlik

YORUMLAR

 1. Emre67 dedi ki:

  Sözlü mülakat ne zaman olur ?

  1. Admin dedi ki:

   Henüz bir tarih açıklanmadı beklemedeyiz

 2. 23.Pomem Kemal Serhadli dedi ki:

  Ben ilk defa sınava girdim herkes çok ilgili on sağlıkta boy ölçme de çok yardımcı oluyorlar nefes al tut gibi…
  Boy olcmenin oncesinde baska bi odada bayan polis memuru detaylı bi şekilde inceliyo kol bacak göbek vs. fakat söyle bi sıkıntı var bayan polis memuru detayli incelemesine ragmen on sağlık odasında bayan doktorun kapalı açık (turbanli anlaminda) herkese HERKESİN ICINDE kol ve bacaklarina tekrar bakmasi çok rahatsız ediciydi oysa bunlara bi perde arkasında bakmasi lazımdı polis memuru gibi.
  Ve parkur çıplak ayak olsun spor ayakkabıyla olsun hiç bir şekilde kaymiyor.

 3. Emre67 dedi ki:

  Sözlü mülakat yerleri ön sağlık ve fiziki yeterlilik parkuru ile aynı okulda mi yapılacak bilgisi olan var mi

 4. esra dedi ki:

  Kırkkale PMYO’da 11:00 grubundaydım. (14:00 gibi çıktım ki iki komisyonda da ara verdikleri ana denk gelip bekledim. Bence işlemler hızlıydı)

  Otogar ile okulun arası yürüyerek 5-7dk. Aslında mülakat saatim 11:00’di ama sanırım öğlene kadar sabah grubunun arkasına almaya devam ettiler. Yani ben yaklaşık 10:40 gibi kapıdaydım ve isimleri ellerindeki listeden okuyup 10lu gruplar halinde içeri alındık. Kapıda üst araması yapılıyor. okulun çevresinde emanet bırakabileceğiniz bir tane cafe var.Listeden sıra numarasınız söyleniyor ve işiniz bitene kadar bunu unutmamanız gerekiyor. İçeri girince ilk olarak bir kağıt daha veriyorlar isim-soyisim yazıp, fotoğraflarında arkasına T.C. no. yazıp diğer belgelerinizle içeri giriyorsunuz. İçerideki listede numaranızı ve isminizi listeden bulup imza atiyor ve sıra ile masadaki memurlara belgelerinizi verip kontrollerinden sonra dosyalanıyor ve artık bütün işlemleriniz bu dosya üzerinden sıra ile ilerliyor. Dosya sırasına göre yine 10’lu gruplar halinde isminiz okunuyor ve ön sağlık için soyunma odasına gidip hazırlanıyorsunuz. Burada da aynı şekilde ön sağlık için sıraya giriyorsunuz; kurul anlatıldığı gibi öcü değil, pamuk şekeri de değiller ama. Boy konusunda 3cm gibi bir fark varsa sıkıntı olabilir ama ucu ucuna kalanları tekrar ölçüyorlar. Benim gittiğim günde boydan, boy-kilo endeksinden elenenler oldukça vardı. Ön sağlığı da hallettikten sonra tekrar dosya sırasına göre 8-10’lu gruplar halinde spor mülakatının yapıldığı salona çağrılıyorsunuz. Burada tribünlerde bekliyorsunuz. Sıra ile isminiz okunuyor, kimliğinizi okul müdürününde olduğu kurula veriyorsunuz. Kameraya adınızı soyadınızı söyledikten sonra başlangıç noktasına geçiyorsunuz. (tribünlerde beklerken memurlar sizi rahatlatıyor. Sakın vazgeçmeyin, düşseniz de kalkıp devam edin, sesiniz gür çıksın gibi.) Ortada bir memur var çok yüksek sesle olmamakla birlikte hadi kızım koş, aferim gibi destekliyor. Zemini çok iyi değil ancak abartıldığı gibi de buz pisti değil. Ben kesinlikle kaymadım, rahattı. Parkuru bitirdikten sonra kurulun yanına gidip kimliğinizi alıyor ve puanınızı öğreniyorsunuz. Orada zaten geçip geçmediğinizi anlıyorsunuz. Herkese başarılar.

 5. Hamit dedi ki:

  Dostum ben parkurda 48.80 saniyede yaptım acaba geçmişmiyim?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim süre cetveline göre geçmen lazım orada bir şey demediler mi

 6. Levent dedi ki:

  Ön disimden biri bayagi arkadan cikti gorunmuyo.önde bosluk var elenme sebebi olurmu sizce?

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlıkta inceleme ile belli olur kardeşim