Anasayfa / KOMİSER YRD. / 5. Dönem Meslek İçi Komiser Yardımcılığı Yazılı Sınav Başvurusu – Resimli Anlatım

5. Dönem Meslek İçi Komiser Yardımcılığı Yazılı Sınav Başvurusu – Resimli Anlatım

Polis Memurları için açılan 5. Dönem Meslek İçi Komiser Yardımcılığı Yazılı Sınav Başvurusu hakkında bilgiler vereceğim. Başvuru işlemini resimli olarak anlatacağım.

5. Dönem Meslek İçi Komiser Yardımcılığı Yazılı Sınav Başvurusu

Emniyet Teşkilatı Mensubu Adayların (Polis Memuru, Başpolis Memuru, Kıdemli Başpolis Memuru) girecekleri İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan “Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) İlk Derece Amirlik Eğitimi (Emniyet Mensubu) Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı Yapılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” çerçevesinde gerçekleştirilecek yazılı sınav yapılacaktır.

15-23.11.2018 ÜNİVERSİTE Sınava girecek ADAY’ların yazılı sınav  internet kayıt  işlemlerinin alınması. (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/)

1- (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/)

Daha önce kaydınız yoksa Kayıt Ol diyerek kayıt olmanı gerekmektedir. Sisteme kayıt olduktan sonra sisteme giriş yapın.

2- Karşınıza aşağıdaki gibi ekran gelecektir. Daha sonra yapacaklarınız ise, ilk olarak “Kimlik Bilgileri” yazan yere tıklayarak kimlik bilgilerinizi güncelleyeceksiniz. Daha sonra “İletişim Bilgileri” yazan kısma tıklayarak iletişim bilgilerinizi gireceksiniz. Kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra 2018 PAEM Emniyet Mensubu Öğrenci Aday Sınavına tıklayarak başvuruya geçebilirsiniz. Bir sonraki aşama ise 

3- 2018 PAEM Emniyet Mensubu Öğrenci Aday Sınavına tıkladıktan sonra sol tarafta Başvuru Yap çıkacaktır. Başvuru yapa tıkladıktan sonra aşamalar geliyor. Bilgiler doğruluğunu kabul ederek başvurunuzu yapmaya başlıyorsunuz.

Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 (onbir) sınav merkezinden bir tanesini seçeceksiniz.

En son olarak Başvuru Kaydederek başvuruyu tamamlamış olacaktır. Başvurunuz Tamamlanmıştır. Yazısı gelecek.

 SINAV  KAYIT İŞLEMLERİ

ADAY’ların sınav giriş belgesine erişebilmesi, sınav sonrasında sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazları için üniversitenin sınav hizmetleri web sayfasında yayınlanan Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı İnternet Kayıt Kılavuzu’ndaki adımları izleyerek sınav hizmetleri web sitesine kayıt olmaları ve sınava katılmak istedikleri sınav merkezini seçmeleri gerekmektedir. Sınav takviminde belirtilen tarihlerden sonra, sınav merkezi değişikliği yapılmayacaktır. Sınav başvurusu yapmayan veya başvurusunu zamanında tamamlamayan ADAY’lar sınava alınmayacaktır.

ÜNİVERSİTE tarafından ADAY’ların kimlik bilgileri, sınava girecekleri yer, zaman bilgileri ve sorumlu oldukları sınav konularını içeren “Sınav Giriş Belgeleri” hazırlanacak ve sınav takviminde belirtilen tarihler arasında Sınav Hizmetleri Web Sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr)  üzerinden ADAY’ların erişimine açılacaktır.

•Bu adresten alınan kullanıcı adı ve şifre doğrultusunda ADAY’lar sınav sonrasında sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ANADOLU ÜNİVERSİTE’sinin sınav hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” vasıtasıyla yapacaklardır.

 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir