Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Akıllı telefonların en çok korunma altında olması gereken bölümü, ekranlarıdır. Bu ekranların korunması için en çok tercih edilen yöntem ise, kırılmaz camlardır.

Akıllı telefon ekranı, cihazın en hassas bölgesidir. Akıllı telefon ekranlarına takılacak olan kırılmaz camlar, bu hassas olan bölgenin korunmasını çok daha üst düzeye çıkaracaktır ve herhangi bir düşme vb. durumda, ekranın korunmasını sağlayacaktır. Hangi marka veya model akıllı telefon kullanıyor olursanız olun, mutlaka telefon ekranınıza kırılmaz cam taktırın.

Ekran Koruyucu Çeşitleri

Akıllı telefonların ekranlarına takılan ekran koruyucu çeşitleri arasında en çok kullanılan seçenek, kırılmaz camlardır. Kırılmaz camların yanı sıra, ekran koruma adına plastik camlarda kullanılabilmektedir. Kırılmaz cam seçeneği, kendi içerisinde farklı farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Kırılmaz cam seçeneği için kullanılan çeşitler ise şu şekildedir:

  • 3D, 4D, 5D, 6D, 7D nano camlar
  • 9H temperli camlar

6 farklı çeşidi bulunan kırılmaz camlar, sektör içerisinde film olarak adlandırılan plastik camlara göre çok daha yüksek oranda bir ekran koruması sağlamaktadır.  Bundan dolayı eğer bir ekran koruyucu ihtiyacınız varsa, nano veya temperli camların kullanıldığı ekran koruyucu seçeneklerini tercih etmeniz, sizlerin oldukça faydasına olacaktır.

Ekran Koruyucu Kırılmaz Camın Telefon Ekranına Takım Süreci

Telefonlarınızın ekranına kırılmaz cam veya plastik film takabilmeniz için, biraz ince işçiliğe ihtiyacınız vardır. Çünkü ekran koruyucuyu ekranınıza takarken, koruyucu ile ekran arasında hiçbir şekilde hava baloncuğu kalmamalıdır. Ayrıca ekran koruyucu kırılmaz camın takılma işleminde telefonunuzun tamamen kapalı olması da önemlidir. Ekranın temiz olması ve hiçbir şekilde toz veya partikül barındırmaması, sorunsuz bir koruyucu takılmasını sağlayacaktır.

Ekran koruyucu olan kırılmaz camların paketleri içerisinden, ekran temizleyici ürünler çıkmaktadır. Koruyucuyu takmadan önce, bu ürünlerle telefon ekranınızı oldukça iyi bir şekilde temizlemelisiniz. Bu temizleme işlemi, başarılı bir ekran koruyucu kırılmaz cam takma süreci için oldukça önemlidir.

Temizleme işleminin bitmesinin ardından, yine paket içerisinde yer alan kurulayıcı bez yardımıyla ekranınızı kurulayın. Kurulama işleminin ardından da, kırılmaz cam takma işlemi için, çok dikkatli ve nazik işlemlerle kırılmaz camı ekranınıza yerleştirin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.