Alkol – Uyuşturucu – Uyarıcı Madde Tedavisi Görmek JAMYO İçin Engel Mi?

Alkol – Uyuşturucu – Uyarıcı Madde Tedavisi Görmek JAMYO İçin Engel Mi?

Jandarma Astsubay Adayları, bu yazımda sizlere Alkol – Uyuşturucu – Uyarıcı Madde Tedavisi Görmek JAMYO İçin Engel Mi? hakkında bilgi vereceğim.

JAMYO Nedir? Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu

a. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Ankara ilinde bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır.

b. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO);

(1) Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu (Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece J.Gn.K.lığı için öğrenci temin edilecektir.) miktarda muvazzaf astsubay yetiştiren, (2) yıl önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı Meslek Yüksekokulu statüsündeki eğitim kurumudur. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda astsubay diplomasının yanısıra ulusal ve uluslararası geçerliliği olan önlisans diploması da verilmektedir.

(2) Gerekli niteliklere sahip Jandarma astsubayları lisans eğitimlerini tamamlamaları, yapılacak sınavda başarılı olmaları ve J.Gn.K.lığınca belirlenen kontenjan içerisinde yer almaları halinde verilecek eğitim ve öğretimi müteâkip subay olabilmektedir.

(3) JAMYO’da öğrenim gören öğrencilerin bütün ihtiyaçları (yemek, yatak, kıyafet, harçlık, eğitim-öğretim giderleri vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır.

(4) Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda önlisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra astsubay çavuş olarak nasbedilen astsubaylar; 926 sayılı TSK Personel Kanunu hükümlerine göre aylıklarına ilave olarak; silahlı kuvvetler tazminatı, aile ve çocuk yardımı, doğum ve ölüm yardımı, tayın bedeli, emniyet ve asayiş hizmeti tazminatlarından yararlanmaktadır.

(5) Jandarma astsubayları; orduevlerinden, lojmanlardan ve Ordu Yardımlaşma Kurumunun (OYAK) imkânlarından istifade etmektedir.

Alkol – Uyuşturucu – Uyarıcı Madde Tedavisi Görmek JAMYO İçin Engel Mi?

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu alım kılavuzun Alkol – Uyuşturucu – Uyarıcı Madde Tedavisi Görmek ile ilgili olarak aşağıdaki maddeye yer verilmiştir. Madde; Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak şartı vardır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.