Apple EarPods İçin Pratik Özellikler – Apple EarPods

Apple EarPods İçin Pratik Özellikler – Apple EarPods
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Apple EarPods İçin Pratik Özellikler – Apple EarPods hakkında bilgiler vereceğiz.

Apple EarPods İçin Pratik Özellikler – Apple EarPods

Kaliteli müzik dinleme noktasında hayatımıza giren Apple EarPods kullanımın giderek yaygınlaştığı görülüyor. Kullanıcılar Apple EarPods için pratik özelikler konusunu yoğun bir şekilde araştırıyor.

Apple tarafından piyasaya sürülen Apple EarPods kaliteli ses sunmasının yanında tasarımsal açıdan oldukça ergonomik yapısı ve üzerinde bulunan navigasyon tuşları ile oldukça işlevsel ve kaliteli kablosuz kulaklık olarak ön plana çıkıyor. Dünyanın en kaliteli kablosuz kulaklığı olarak ön plana çıkan Apple EarPods cihazlarının çoğu kişinin varlığından habersiz olduğu pek çok işlevi bulunuyor.

Apple EarPods Az Bilinen İşlevsel Özellikleri

Apple EarPods’un az bilinen fakat oldukça işlevsel olan özellikleri bulunuyor. Apple EarPods az bilinen özellikleri arasında;

  • Apple EarPods ile müzik dinlerken kulaklığınızın orta kısmında yer alan tuşa bir defa basmanız durumunda müzik duraklatılıyor. Tekrar bastığınızda ise müzik kaldığı yerden çalmaya devam ediyor.
  • Kulaklığın orta kısmında yer alan tuşa iki kez arka arkayabasıldığında ise sıradaki müziği oynatmaya başlar. Fakat bunun olabilmesi için tekrar özelliğinin devre dışı olması gerekiyor.
  • Kulaklıkla müzik dinlediğiniz esnada arka arkaya üç kez orta tuşabasmanız durumunda ise müziği başa alarak tekrar çalacaktır.
  • Kulaklıkta yer alan orta tuşa arka arkaya iki defa bastıktan sonra üçüncü defa uzun bastığınızdave basılı tutmaya devam ettiğinizde ise siz elinizi çekene dek müzik ileri doğru sarılmaya başlıyor.
  • CihazınıziPhone’unuza takılıyken arama gelmesi durumunda ise orta tuşa basarak gelen  aramaya cevap verebiliyorsunuz.
  • Gelen aramayı cevapladığınızda ve konuşmanız bittiğinde orta tuşa yine bir kez basarak konuşmayı sonlandırmış oluyorsunuz
  • Telefonla görüşme yaptığınız esnada tekrar bir çağrı gelmesi durumunda ise orta tuşa bir kezbasarak aramalar arasında diğer aramaya geçebiliyorsunuz.
  • Müzik dinlediğiniz esnada gelen telefon aramasını cevaplamak istemediğinizde orta tuşa 2 saniye kadarbasılı tutarak aramayı reddedebiliyorsunuz.
  • İphone özelliği olan asistan Siri’yi açmak için ise aynı home tuşuna bastığınız gibi orta tuşa basılı tutmanız yeterli oluyor.
  • Telefonunuzun kamerası açık olması halinde kulaklığın ses açma kapatma tuşlarınabasarak fotoğraf telefonunuzla fotoğraf çekebiliyorsunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.