Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

Anasayfa / Askeri Sağlık / Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

MSÜ ve Asker adayları bu yazımda sizlere Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu? Sorusunu cevaplayacağım.

Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

Arkadaşlar ortalıkta bilgi kirliliği olduğundan dolayı bu konuda sizlere bilgi vermek istedim. Askeri öğrenci alımlarında Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre işlem yapılmaktadır.

Yönetmelikte Bulunan Madde Aşağıdaki Gibidir.

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri

MADDE 35

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri Öğrenci adayları, tam sağlam olmalı ve bunlarda diskromatopsi bulunmamalıdır. Kız öğrencilerde genital muayene, anamnez ve inspeksiyonla yapılır (Hymen muayenesi yapılmaz.).

Buradaki Hymen Muayenesinin tanımı:

Kızlık zarı muayenesi, Kızlık zarı testi,hymen muayenesi , bekaret testi, bakirelik incelemesi gibi değişik isimlerle anılan ve herhangi bir olay sonrasında kızlık zarının bozulup bozulmadığını ortaya koymak için yapılan özel jinekolojik muayenenin bir adıdır.

OKUMALISIN  MSÜ Harp Okulları-Astsubay MYO Cerrahi Sağlık-Hastalık Şartları

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız

 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir