Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

MSÜ ve Asker adayları bu yazımda sizlere Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu? Sorusunu cevaplayacağım.

Askeri Alımlarda Hymen Muayenesi Kızlık Zarı Testi Yapılıyor Mu?

Arkadaşlar ortalıkta bilgi kirliliği olduğundan dolayı bu konuda sizlere bilgi vermek istedim. Askeri öğrenci alımlarında Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre işlem yapılmaktadır.

Yönetmelikte Bulunan Madde Aşağıdaki Gibidir.

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri

MADDE 35

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri Öğrenci adayları, tam sağlam olmalı ve bunlarda diskromatopsi bulunmamalıdır. Kız öğrencilerde genital muayene, anamnez ve inspeksiyonla yapılır (Hymen muayenesi yapılmaz.).

Buradaki Hymen Muayenesinin tanımı:

Kızlık zarı muayenesi, Kızlık zarı testi,hymen muayenesi , bekaret testi, bakirelik incelemesi gibi değişik isimlerle anılan ve herhangi bir olay sonrasında kızlık zarının bozulup bozulmadığını ortaya koymak için yapılan özel jinekolojik muayenenin bir adıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız

 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir