Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Askeri Personel Alımlarında Dövme Sorun Olur Mu?

Askeri Personel Alımlarında Dövme Sorun Olur Mu?

Polis ve Asker adaylarının en çok merak ettiği konuların başında Askeri Personel Alımlarında Dövme Sorun Olur Mu? Bu yazımda sizlere sağlık yönetmeliğinde dövme ile ilgili maddesini paylaşacağım.

Askeri alımlarda da polis alımları gibi dövme konusunda değişikliğe gitti bu değişiklik ise;

Eskiden dövme konusunda geçerli olan madde ise budur;

Vücudunda jilet izi, dövme, yanık izi, ameliyat izi gibi izler bulunmamalıdır.

Yeni düzenleme ise dövme konusunda aşağıdaki düzenlemeye gidildi;

Kişi yazlık kıyafet giydiği zaman, vücudunun görünen kısmında 20 cm.den daha büyük, vücudunun görünmeyen bölümünde 50 cm.den daha büyük ya da bu büyülükler dikkate alınmadan dini, siyasi cinsel ya da şiddet özellikli bir dövme bulunmamalıdır.

Daha önceki düzenleme direk olarak dövmesi olan adayı elerken yeni düzenleme ile dövme konusunda biraz da olsa esneklik yapılmış oldu. Yeni düzenleme ile birçok aday askerlik hayalini gerçekleştireceğini düşünüyorum.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Buna da bakın

2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Ast Subay Boy – Kilo Fiziki Yeterlilik Aşaması

Asker adayları, 2018 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Ast Subay Boy – Kilo Fiziki Yeterlilik Aşaması …

4 Yorumlar

  1. Bilek kısmımda yaklaşık 7 cmlik K.Atatürk dövmesi mevcut. Bu durumda 20 cm den küçük olduğu için sorun olmaması gerekiyor. Sorup soruşturduğum zaman hala daha dövmenin boyutunun önemli olmadığını ne olursa olsun dövmenin yasak olduğunu söylüyorlar. Önümüzdeki alımlarda bileğimdeki bu dövmeyi sorun ettiklerinde kendimi savunmamın bir faydası olur mu?

    • Kolda görülen dövmeler sorun oluyor

      • Anladım teşekkür ederim.”Kişi yazlık kıyafet giydiği zaman, vücudunun görünen kısmında 20 cm.den daha büyük,” ibaresi biraz olsun umut vermişti bana. Yine de şansımı denemeyi düşünüyorum belki tolerans gösterilir 🙂

  2. Söylemeyi unuttum 8 seans kadar silme işlemi gerçekleşti %50 oranında duruyor dövme yani sadece K harfi ve imzadaki üst kısımdaki düz çizgi duruyor. Alımlara kadar tam anlamıyla silinmese bile devam eden bir tedavi var desem yararı olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir