Bakan Soylu: 10 Bin Polis Alımı Yapacağız. Eğitim Süresi – Renk Körlüğü Açıklaması

Bakan Soylu: 10 Bin Polis Alımı Yapacağız. Eğitim Süresi – Renk Körlüğü Açıklaması

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Bakan Soylu: 10 Bin Polis Alımı Yapacağız. Eğitim Süresi Uzayacak açıklamaları hakkında bilgiler vereceğim.

Bakan Soylu: 10 Bin Polis Alımı Yapacağız. Eğitim Süresi Uzayacak

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün gece siyasetin gündemindeki bütün gelişmeleri Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge’de değerlendirdi. Bakan adaylardan gelen soruları cevaplamaya çalıştı.  Polis memuru alımına ilişkin sınavlara değinen Soylu, eylül ve ekim gibi 10 bin polis alımı konusunda bir açıklama yaptığını, fakat sürecin biraz uzadığını, birkaç ay içerisinde polis alımının yapılacağını söyledi.

Sayın bakanımız alıma ilişkin bilgiler verdikten sonra POMEM eğitim süresinin eski haline getireceğini söyledi. Buda oluyor ki 26. Dönem POMEM adaylarının eğitim süresi 8 ay olacaktır. 2016 yılından sonra alımlara hız verilmesi ile POMEM eğitim süreleri 4 aya indirilmiştir. Bu eğitim süresi eski haline getirilecektir. Böylelikle eskiden olduğu gibi her yıl bir tek POMEM alımı yapılacaktır.

Renk Körlüğü İle Açıklama

Bakan Soylu, polis alımlarında engel olan kısmi renk körlüğüne ilişkin soruya, “Bana gittiğim her yerde bununla ilgili dosya verdiler. ‘Bunu kaldırın’ dediler. Bu konuda özel ve hassas bir şekilde çalışacağım. Yurt dışıyla karşılaştırmalarını da yapacağım. Yaklaşık 5-6 üniversiteyle bir araya geldik, bir sonuca da vardık ama burada bunu açıklamayayım. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” yanıtını verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.