Başörtülü – Tesettürlü Bayanlar Polis Olabilir Mi?

Başörtülü – Tesettürlü Bayanlar Polis Olabilir Mi?

Polis Adayları, burada sizlere Başörtülü – Tesettürlü Bayanlar Polis Olabilir Mi? sorusu hakkında bilgiler verip elimden geldikçe açıklamaya çalışacağım.

Başörtülü – Tesettürlü Bayanlar Polis Olabilir Mi?

Polis alımlarında artık başörtüsü sorun olmuyor. Başörtülü bayanlar okulda ve meslek içerisinde de artık başörtüsü takabiliyorlar. Aşağıda sizlere resmi gazete yayınlanan yönetmeliği paylaşıyorum:

Resmi Gazete’de, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, kadın polislerin başörtüsü kullanması artık serbest. Yönetmeliğin polislerin başörtüsü kullanmasını engelleyen maddesi şu şekilde değiştirildi:

“Bayanların şapka, kep veya örgü bere altında yüzünü kapatmayacak şekilde başlarına taktıkları üniforma rengindeki desensiz giysiler hariç, resmi kıyafetin içerisine dışarıdan görülebilecek şekilde sivil kazak, yelek ve benzeri giyecekler giyilemez.”

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
 1. Zehra dedi ki:

  Selamun aleykum! Ben hocalarimdan şunu duydum kadın polis alımı çok fazla değilmiş yani ihtimalim çok düşükmüş bu doğru mu yani bayan alımı fazla değilmi

  1. Admin dedi ki:

   Bayan alımı az evet erkek alımı daha fazla

 2. Zeynep dedi ki:

  Selamun aleykum! Polis bayan alımı erkeklerden fazla mi ya da polis bayan alımı az mi

  1. Admin dedi ki:

   bayan alımı az erkeklere göre

error: Content is protected !!