Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Sözlü Mülakat Notu – Puanı Öğrenme

Bekçilik Sözlü Mülakat Notu – Puanı Öğrenme

Bekçi Adayları,  bu yazımızda Bekçilik Sözlü Mülakat Notu – Puanı Öğrenme olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Sözlü Mülakat Notu – Puanı Öğrenme

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan Bekçi alımlarında Yazılı – Parkur  ve Mülakat aşamaları yapılmaktadır. Yazılı sınav ve parkur aşamalarında adaylar kendi puanlarını öğrenebilmektedir. Ancak son aşama olan Mülakat kısmında ise adaylara herhangi bir puan söylenmesi ve açıklaması yapılmamaktadır. Aday mülakata katıldıktan sonra sonuçları Polis Akademisi Başkanlığına ait resmi siteden öğrenir. Mülakat puanın açıklanmaması adaylarda merak konusu olmuştur. Mülakat puanını nasıl öğrenebilirsiniz? Birçok aday T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) aracılığıyla mülakat puanını öğrenebilmektedir. Burada önemli olan tüm aşamaların tamamlanmasından sonra puanınızı öğrenebilirsiniz. Mülakatlar devam ederken mülakat puanınızı öğrenemezsiniz. 

Aşamaları devam eden alım için başvuru yapmayınız. Alım işlemleri tamamlanmadığından olumlu bir cevap gelmeyecektir.

CİMER Resmi Sitesi İçin Tıklayın

Başvurunuzu E Devlet şifreniz ile direk yapabilirsiniz.

Yazılı Sınav Puanlama: 

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Fiziki Yeterlilik Puanlama:

Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan erkek adaylar 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz”  kararı verir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

7 Yorumlar

  1. Merhaba ben notumu öğrenmek için cimere yazıyorum ama bişey eksik kaldı.
    Yazdığım yazıyı hangi mercii ye göndericem?
    Cumhurbaşkanlığı iletişim bakanlığına mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir