Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım? I Bekçi Adayları Burada

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Değerli bekçi adayları sizlerden gelen sorular üzerine Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım? yazımı yazma karar verdim. İlk olarak sizlere kısaca bekçilik hakkında yapılan düzenlemeler ve önceki yıllarda geçerli olan sınav sistemi hakkında bilgiler vereyim. Bekçilik bildiğiniz üzere Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği göre düzenlenmiştir.

Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Yapılacak sınavda sorulacak soruların konuları aşağıda belirtilmiştir:

a) Türkçe,

b) Sosyal Bilgiler,

c) Fen Bilgisi,

ç) Hayat Bilgisi,

d) Matematik,

e) Genel kültür.

Yazılı sınav soruları, sınavın başlama saatinde adayların önünde açılır. Yazılı sınavda bilgisayar sisteminde okunabilen özel kâğıtlar kullanılır.

Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Bekçilik sınavına nasıl çalışırım derseniz bunun için bir çalışma takvimi yoktur. Aday kendisine bu konuda bir takvim oluşturabilir. Yukarıda verilen alanlardan hangisinden daha çok yanlışı varsa o alana daha fazla ağırlık vermelidir.

ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınavlara çalışmanızı öneririm elimden geldikçe siteye bu sınavları ve sınavlara ait ders notları yüklüyorum. Sitemizde online test çözebileceğiniz gibi sınava ait dokümanları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

OKUMALISIN  1. Dönem Bekçi Adaylarının Eğitim Yerleri Açıklandı. Eğitim Yerini Öğren

Yazılı Sınava ait Dokümanlar İçin Tıklayın 

Bekçilik yazılı sınavı önceki yıllarda her il kendi sınavını yapıyordu. Bundan dolayı geçmiş yıllarda olan soruları bulmanızın sizlere fayda sağlayacağını sanmıyorum ayrıca toplu olarak sınav sorularını bulamazsınız. Sorular yayınlanmıyordu.

Sonuç olarak

Öncelikle konu çalışmanızı yapınız. Bu sitedeki konu anlatımlarını okuyunuz. Küçük küçük notlar alınız.

Konu çalışması bittikten sonra test çözme işlemine geçebilirsiniz. Bekçilik sınavına hazırlanırken sürekli test çözünüz. Test çözerken konularında pekiştiğini göreceksiniz.

Yukarıdaki iki maddeyi de gerçekleştirdikten sonra sınavı rahatlıkla geçeceksiniz. Bu arada Bekçilik soruları ile ilgili mobil uygulamalarımızı da mutlaka indiriniz. Otobüste, metroda, dışarda, evde, işte, her yerde sorulara hemen ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamamızı aşağıda bulabilirsiniz.


ÜCRETSİZ UYGULAMA YAYINDA BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

Bu Alanda En Kapsamlı Uygulamadır.YAZILI VE SÖZLÜ SINAV UYGULAMASI

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android