Bilecik POMEM Parkur – Bilecik POMEM Hazırlık Kursu

Bilecik POMEM Parkur – Bilecik POMEM Hazırlık Kursu

Polis Adayları, Bilecik POMEM Parkur – Bilecik POMEM Hazırlık Kursu en iyi pomem hazırlık kursu Bilecik

Bilecik POMEM Hazırlık Kursu

Polis alımları, Polis Akademisi başkanlığı tarafından yayınlanan alım kılavuzları doğrultusunda yapılmaktadır.

 • Ön sağlık kontrolü,
 • Fiziki yeterlilik sınavı,
 • Sözlü mülakat.

Bilecik Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olduğu için her yıl yüzlerce aday POMEM başvurusunda bulunur. Fakat çok azı okula girmeye hak kazanır. Bunun nedeni kontenjanların sınırlı olması yanında adayların da gereken başarıyı gösterememesidir. Son dönemde POMEM’e girmeye hak kazanan adayların büyük çoğunluğu Bilecik POMEM hazırlık kursu aracılığıyla fiziki yeterliliğe çalışmışlardır. Bu yüzden de gün geçtikçe farkındalık oluşmakta, adaylar kurs arayışına ağırlık vermektedir.

Polis Alımlarında Fiziki Yeterlilik Sıralamaları

Bilecik POMEM hazırlık kursu ile sınava hazırlanan adaylar gerçek sınava daha rahat girerler. Çünkü yapılan fiziki yeterlilik sınavında adayların beden kabiliyetlerini ve fiziki yapılarını tam anlamıyla göstermeleri beklenir. Bunun için adaylar zorlu bir parkura alınır.

POMEM fiziki yeterlilik sınavında adayların her bölümde belli bir sürede başarıya ulaşmaları istenir. Adayın süresinin takibi sayaçlarla yapılır. Bu yüzden Bilecik POMEM parkur ayrıcalığıyla sınava hazırlananlar parkur deneyimini önceden yaşamış, tecrübeli olarak girme ayrıcalığına sahip olurlar.

POMEM sınavında adayların yeterlilik sınavları yüz tam puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Altmış puanın altında alan adaylar doğrudan başarısız kabul edilirler. Sözlü mülakata giremeden elenirler. Altmış puanın üzerinde alanlar ise mülakata girmeye hak kazansalar da başarı puanları ne kadar yüksekse yüzdesi hesaplanırken o kadar avantaj sağlar. Tam da bu noktada Bilecik POMEM hazırlık kursu ile hazırlananların farkı öne çıkar.

POMEM Parkur Detayları

POMEM parkuru müdürlükçe değiştirilebiliyor olmakla birlikte yıllardır aynı standartlardadır. Parkurun toplam uzunluğu 72 metredir ve toplam 7 istasyon bulunmaktadır.

 1. Jimnastik tahtası üzerinde çift ayakla sıçrayış,
 2. Lastikler üzerinden geçiş,
 3. Ağırlık taşıma,
 4. Sağlık topu dokunma,
 5. Takla,
 6. Slalom koşu,
 7. Engel altından ve üstünden geçme.

Adaylar POMEM parkuruna kendilerini önce jüri karşısında ardından da kamera karşısında tanıtarak başlarlar. Her aşama dijital fotosel cihazlar ile kayıt altına alınarak bitiş noktasına ulaşabilen adayların süreleri dahil ölçülmektedir. Son derece zorlu olmasından dolayı Bilecik POMEM parkur tercihinin sağlıklı yapılması, gerçeğe uygun parkuru olan bir kurstan eğitim alınması büyük önem taşır.

Bilecik POMEM Hazırlık Kursuna Ne Zaman Başlanmalı?

Bilecik POMEM hazırlık kursu ile sınava hazırlanmak isteyen adayların en çok merak ettikleri konulardan birisi kursa ne zaman başlanması gerektiğidir. Bunun ne bir cevabı olmamakla birlikte ne kadar erken, o kadar iyi olacağını düşünülmektedir.

Bazı adaylar zaten spor yaptıklarını, sportif bir kişiliğe sahip olduklarını, bu yüzden de aylarca hazırlanmalarının gerek olmadığını düşünmektedir. Fakat bu, büyük bir yanılgıdır. Aktif spor yapan birisi dahi olsanız çıkacağınız parkur çok farklıdır. Hesaplamalarda da pek çok etken öne çıkar. Yapacağınız her hata puan silinmesine neden olacağı gibi zamana karşı yarıştığınızı da unutmamanız gerekir.

Bazı adaylar son 1-2 ay Bilecik POMEM parkur ile hazırlanmanın yeterli olacağını düşünmektedir. Ancak önceki yıllarda polisliğe girmeye hak kazananların yüzde 90’dan fazlası 9-10 aylık düzenli bir çalışma takip ettiklerini, başarıya bu sayede ulaştıklarını belirtmektedir.

Düzenli spor yapan, atletik kişiler için en az 2 ay kursa gitmek gerekirken zaman zaman spor yapanlar için bunu 5-6 ay düzenli kursa gitmek gerektiği şeklinde cevaplandırabiliriz. Çünkü sporda mesafe kat etmek kişi özellikleri, istikrar ve azimle alakalıdır.

Bilecik POMEM Hazırlık Kursu Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilecik POMEM hazırlık kursları arayanların dikkat etmesi gereken hususlardan birisi kurs seçimini doğru yapmaktır. Her kurs aynı derecede değildir ve gerek eğitim gerek eğitmen gerekse imkanlar açsından farklılık arz eder. İyi bir hazırlık kursunda dikkat edilmesi gerekenler başlıca şunlardır:

 • Gerçek sınavla birebir parkur olmalı,
 • Salon ölçüleri nizami olmalı,
 • Fotosel ile derece alınmalıdır.
 • Uzman antrenörlerce eğitim verilmelidir.

Spor istikrar gerektirdiği için kursun düzenli olması ve adayların takibinin yapılması büyük önem taşır. Ayrıca POMEM parkurunda adayların başarılı olmasını sağlayan tek etken yapabilme yeteneği değildir. Her istasyonda ayrı strateji geliştirilmeli ve zaman yönetiminin çok iyi planlanması gerekmekledir. Bu yüzden kurs eğitmenlerinin rehberlik yapması, adayları hem her istasyonda nasıl davranmaları gerektiği hem de süre yönetimini nasıl yapılması gerektiğinde yön gösterici olması gerekir. Bu da eğitmen kadrosunun tecrübesini, deneyimini kurs seçiminde öne çıkarır.

Bilecik POMEM Hazırlık Kursu Fiyatları

Bilecik POMEM hazırlık kursu fiyatları kurslar arasında farklılık gösterir. Bazı kurslar aylık ücret talebinde bulunurken bazıları sınavın kazanılması halinde belli bir ücret talep etmektedir. Bazıları da ücretin bir kısmını aylık olarak bir kısmını da sınav sonrası isteyebilmektedir. Parkur donanımı, eğitmen kadrosu, başarı yüzdesi gibi etkenler fiyatlarda belirleyici olmaktadır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.