Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı

Bu yazımda sizlere Jandarma Genel Komutanlığının en önemli eğitim birliklerinden olan Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı hakkında bilgiler vereceğim.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığının Görevleri

a. Yurdun dört bir tarafından gelen kahraman Mehmetçikleri, tahsis edilen süreler içerisinde Atatürkçülüğü de kapsayan Yurt Sevgisi eğitimi konuları ve temel askerlik konuları ile cezaevi birliklerindeki cezaevi koruma hizmetlerini, her hal ve şart altında, başarıyla ifa edebilecek şekilde cezaevi koruma branşında yetiştirmek,
b. Jandarma Genel Komutanlığı ‘’Mesleki Gelişim Planı’’ kapsamında, ceza infaz koruma hizmetleri eğitici kursu açmaktır.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığının Faaliyet Alanı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapacak erbaş ve erlerin arzu edilen niteliklere sahip birer jandarma personeli olarak yetiştirilmesini sağlamak, Vizyon 2030 değerleri doğrultusunda insan merkezli, çağdaş yönetim ve görev anlayışı ile ulusal ve uluslararası alanda; en saygın, en güvenilir, en mükemmel hizmet üreten örnek kolluk personelini jandarma teşkilatına kazandırmaktır.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığının Amacı

a. Acemi erlere tahsis edilen; süreler içerisinde; temel askerlik konuları ile cezaevi koruma hizmetlerini bilen ve uygulayan,
b. Üstün vazife şuuru ve mutlak itaat oluşmuş,
c. Fizik gücü ile gerekli davranış ve becerileri kazanmış,
d. Silah araç ve gereçlerini zor şartlarda etkili kullanmış,
e. Erbaş ve erlere askerliği sevdirmek ve onlarda Jandarma teşkilatına yönelik sevgi, saygı ve güven duygularının oluşmasını sağlamaktır.
İletişim Bilgileri
Santral: 0286 212 31 61
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!