Dernek Üyeliği Sorgulama ve Sonlandırma Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye – E- Devlet

Dernek Üyeliği Sorgulama ve Sonlandırma Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye – E- Devlet
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere Dernek Üyeliği Sorgulama ve Sonlandırma Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye – E- Devlet işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

Dernek Üyeliği Sorgulama ve Sonlandırma Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

Artık E Devletin sunmuş olduğu Dernek Üyeliği Sorgulama ve Sonlandırma hizmeti sayesinde elektronik ortamda üyeliğinizi kolayca sonlandırabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde “Dernek Üyelik Bilgileriniz”, “Dernek Organlarına Üyelik Bilgileriniz” ve “Denek Kurucu Bilgileriniz” gibi bilgilere kolayca erişebilecek ve istemediğiniz üyelikleri kolayca sonlandırabileceksiniz. Bu hizmeti İçişleri Bakanlığı işbirliği ile E Devlet altyapısı üzerinden sunulmaktadır.  Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğimize geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Aile Hekim Bilgisi Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Dernek Üyeliği Sorgulama ve Sonlandırma” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan pencereden “Dernek Üyelik Bilgileriniz”, “Dernek Organlarına Üyelik Bilgileriniz” ve “Denek Kurucu Bilgileriniz” gibi bilgilere kolayca erişebilirsiniz.
  • Yazdırmak isterseniz sayfanın üst tarafında yer alan “Yazdır” butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına “https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-dernek-uyeligi-sorgulama-ve-sonlandirma” vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.